Poznávací zájezd jižní Sardinie ***

Popis hotelu

Charakteristika

Týdenní poznávací zájezd po krásách, historii a gastronomii jižního a západního pobřeží i vnitrozemí Sardinie

Poloha

Program

Mapa

1. den Přilet do Cagliari a přesun na ubytování
2. den Volný program.
3. den Celodenní výlet na ostrov San Pietro, proslulý pro své působivé pobřeží s mořskými jeskyněmi a panenskou přírodu. Přejezd do přístavu Calasetta a přesun trajektem. Krátká prohlídka městečka Carloforte se svým charakteristickým historickým centrem, ovlivněným pobytem Ligurů v 18. stol. s pauzou na oběd v místní restauraci, následná fakultativní plavba lodí podél pobřeží se zastávkami na koupáni v moři. Odpoledne zastávka v jednom z nejstarších měst na Sardinii, v Sant´Antioco s možností navštívit baziliku s katakombami a panoramatické návrší pevnosti Forte Su Pisu.4. den Celodenní výlet na planinu Giara di Gesturi. V této krásné scenérii je připravena procházka nedotčenou přírodou, při které je možnost vidět mimo jiné původní pastevecká obydlí a divoké koníky. Následný oběd v blízké restauraci. Odpoledne přesun do Barumini, kde se nachází „Su Nuraxi“, nejzachovalejši nuraghská osada na Sardinii, zařazena do seznamu památek UNESCO. Součástí osady je nuraghské opevnění s hlavní věží, rohovými věžemi a vnějšími obrannými zdmi.5. den Celodenní výlet začíná u pohřebiště Montessu, které se skládá z pohřebních jeskyněk Domus de Janas, připomínajících zmenšená lidská obydli vytesaná do skály, stará více než 5 tisic let. Přesun do vyhlášeného vinařstvi Santadi. Exkurze a ochutnávka vína a produktů s možností jejich zakoupení, lehký oběd. Den končí prohlídkou úchvatné krápnikové jeskyně Is Zuddas.6. den Celodenní výlet do Cagliari a Nory. Prohlídka historického centra Cagliari, čtvrti Castello a možnost vystoupat na „Sloní věž“ (Torre dell´Elefante). Dále prohlídka katedrály, řimského amfiteatru a dalších památek. Po volném čase na nákupy a oběd přejezd do města Pula a návštěva archeologické zóny Nora.7. den Výlet na jihozápadní pobřeží: Nebida – původně hornické městečko zasazené do skal s fascinujícím výhledem na moře a ostrůvek Pan di Zucchero. Výklad s místním průvodcem a návštěva zajímavého zrekonstruovaného dolu Porto Flavia (nebo dolu v Buggeru). Oběd v místní restauraci. Přesun na Tempio di Antas – římský chrám zasazený do malebné horské krajiny. Závěrem výletu návštěva tajemné jeskyně Su Mannau s vodními jezírky, potůčky a krasovými útvary.8. den transfer na letiště v Cagliari a návrat do Prahy.
Změna programu vyhrazena.

Ubytování

Po celou dobu zájezdu je ubytování zajištěno v hotelu Cala dei Pini - Hotel Cala Dei Pini
Zobrazit úplný popis

Vybavenost hotelu

Výběr termínu

Počet dospělých
1.dítě do
2.dítě do
3.dítě do
Počet dětí do 2 let
Připravuji pro vás přehled cen a možných termínů, čekejte prosím...

Důležité

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo zájezd zrušit při nenaplnění potřebného počtu účastníků.
Minimální počet účastníků je 10

Cena zahrnuje

Zpáteční letenku včetně všech tax, ubytování se snídaní, za příplatek s polopenzí, transfery v rámci programu, degustaci ve vinařství Santadi, přeprava trajektem na ostrov San Pietro, česky mluvícího průvodce

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění, vstupy do jednotlivých objektů, obědy v rámci programu, večeře pokud nezakoupeny za příplatek

Orientační kapesné na vstupy sebou cca 110€/osoba

Poplatky na místě

Fakultativní vstupy - ceny za osobu:
Plavba lodí kolem ostrovů San Pietro a Sant Antioco 30-40€
katakomby v Sant Antiocu € 5
pevnost Forte Su Pisu € 3
nurághský komplex zapsaný mezi kulturní památky UNESCO Su Nuraxi € 12
pohřebiště Montessu € 5
jeskyně Is Zuddas € 10
věž Torre del Elefante € 3
římský amfiteátr, krypta Santa Restitua a vila Tigellio € 6
archeologická osada Nora € 6
důl Porto Flavia € 10
chrám Tempio di Antas € 4
jeskyně Su Mannau € 10

Pobytová taxa

Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.