Charakteristika

Termín 6.9.-13.9.2023


Pro všechny, kdo chtějí Sardinii poznat se všemi jejími zvyky, tradicemi, chutěmi, řemeslem a historií jsou připraveny cestovatelské balíčky v rámci festivalu Podzim v Barbagii.

Poloha

Tradiční festival probíhá zpravidla o víkendech od září do prosince v centru Sardinie, v menších vesničkách i ve větších městech v historickém kraji Barbagia. Letošní etapy se účastní obce Bitti 2.-3.9., Oliena 9.-10.9., Sarule, Teti 16.-17.9, Orani, Austis 23.-24.9., Dorgali, Lula, Orotelli 30.9.-1.10., Gavoi, Lollove, Tonara 7.-8.10., Meana Sardo, Onani, Orgosolo 14.-15.10., Belví, Ottana, Sorgono 21.-22.10., Aritzo, Olzai 28.-29.10., Desulo 1.-5.11., Ovodda 4.-5.11., Mamoiada 3.-5.11., Nuoro, Tiana 11.-12.11., Atzara 18.-19.11., Lodine, Ollolai 25.-26.11., Gadoni, Oniferi 2.-3.12., Fonni 8.-10.12., Ortueri 9.-10.12., Orune 16.-17.12.

Vybavení

FESTIVAL PROBÍHÁ VE DNECH:

Oliena 9.-10.9.2023

Během festivalu budete moci pozorovat přípravu tradičního chleba Carasau, těstovin, sýrů, sladkostí včetně místního dezertu s´Aranzada, vyráběného z medu a mandlí. Ochutnáte proslulá vína, přivoníte k levandulovým produktům, naučíte se barvit látky šafránem a budete obdivovat umělecké šperky z filigrány. Prohlídnete si mistrovské zdobení dřeva intarzií, díla místních obuvníků, kožené pásky, předení a barvení koberců a v neposlední řadě i vyšívání tradičních krojů.

Vápencový obr pokrytý lesy a stálezelenými křovinami střeží město Oliena. Monte Corrasi je se svou výškou 1463 metrů nejvyšším vrcholem komplexu Supramonte.Krajina je charakteristická přítomností jalovců se zvláště pokroucenými kmeny, v některých případech zkamenělých, hustými lesy cesmínových dubů, ale také efektními tisy, javory a jemnými hlohy.
Zde leží údolí Lanaitto, kudy stále teče Rio Sa Oche, jeden z mnoha, které přispěly ke vzniku různých krasových jevů, které charakterizují krajinu. Odtud můžete vstoupit do jeskyní, skutečných labyrintů, které spojují podzemní vodní cesty: propojené Sa oche a Su bentu, jeskyně Eliches artas s kořeny cesmínových dubů, které se mísí s krásnými konkrecemi, a jeskyně Corbeddu, kde byly nalezeny první stopy člověka na Sardinii.

Na úpatí Supramonte, asi 8 kilometrů severovýchodně od města, můžete navštívit jednu z nejpozoruhodnějších přírodních památek na Sardinii: velkolepý krasový pramen Su Gologone. Jeho vody tryskají na strmých stěnách mezi bujnou vegetací a poté se vlévají do řeky Cedrino.

Městská oblast produkuje známé a oceňované vynikající pokrmy a víno, včetně vynikajícího Cannonau Nepente, které proslavil Gabriele D'annunzia, a vzácného olivového oleje. 

Ubytování

V ceně zájezdu je ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 4* v okruhu 20 kilometrů do místa konání festivalu Podzim v Barbagii.
Na vyžádání možnost prodloužení pobytu, ubytování u moře nebo posunutí termínu.

Stravování

Snídaně

Pláž

Nejbližší pláže se nachází v letovisku Cala Gonone (10-40 km od ubytování, bude upřesněno při rezervaci). Z místního přístavu vyjíždí výletní lodě na zátoky zálivu Orosei, které se těší celosvětové slávě, jmenovitě Cala Luna, Cala Gabbiani, Cala Goloritzé, Cala Sisine, Cala Mariolu a další.

S podporou našeho interaktivního průvodce

Oliena Sarule
Probíhá načítání...

Důležité

Změna programu je vyhrazena

Cena zahrnuje

LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku včetně všech tax, ubytování se snídaní, pronájem vozu kategorie B na celou dobu pobytu, služby delegáta na telefonu (1.6.-1.10.2023)

Cena nezahrnuje

Pojištění - nabídka pojištění

Pobytová taxa

Ve většině lokalit na Sardinii se platí pobytová taxa. Jedná se o povinný poplatek (osoba/noc), jehož výše je rozdílná dle lokality, kategorie ubytování, termínu pobytu či věku klienta. Kde je nám výše pobytové taxy známa, uvádíme ji v povinných poplatcích na místě - radnice ji však mohou vyhláškou změnit, proto je uvedenou výši nutno chápat jako orientační (rozsah bývá cca € 1-5/noc/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu a může být provozovatelem ubytování vyžadována pouze platbou v hotovosti.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.