Podzim v Barbagii - Otevřené dvorky - Oliena, Sarule ****

Popis hotelu

Charakteristika

Termín 7.9.-14.9. nebo 8.9.-15.9.2022


Pro všechny, kdo chtějí Sardinii poznat se všemi jejími zvyky, tradicemi, chutěmi, řemeslem a historií jsou připraveny cestovatelské balíčky v rámci festivalu Podzim v Barbagii.

Poloha

Tradiční festival probíhá zpravidla o víkendech od září do prosince v centru Sardinie, v menších vesničkách i ve větších městech v historickém kraji Barbagia. Letošní etapy se účastní obce Bitti 3.-4.9., Oliena 10.-11.9., Sarule 10.-11.9., Dorgali 17.-18.9., Teti17.-18.9., Orani17.-18.9., Austis 24.-25.9., Lula 1.-2.10., Meana Sardo 1.-2.10., Orotelli 1.-2.10., Gavoi 8.-9.10., Lollove 8.-9.10., Tonara 8.-9.10., Onani 15.-16.10., Orgosolo 15.-16.10., Belví 22.-23.10., Sorgono 22.-23.10., Aritzo 29.-30.10., Ottana 29.-30.10., Desulo 29.10.-1.11., Ovodda 4.-6.11., Mamoiada 4.-6.11., Nuoro 12.-13.11., Tiana 12.-13.11., Atzara 19.-20.11., Ollolai 26.-27.11., Gadoni 3.-4.12., Oniferi 3.-4.12., Fonni 8.-11.12., Ortueri 10.-11.12., Orune 17.-18.12. a Olzai 17.-18.12.

Vybavení

FESTIVAL PROBÍHÁ VE DNECH:

Oliena 10.-11.9.2022

Během festivalu budete moci pozorovat přípravu tradičního chleba Carasau, těstovin, sýrů, sladkostí včetně místního dezertu s´Aranzada, vyráběného z medu a mandlí. Ochutnáte proslulá vína, přivoníte k levandulovým produktům, naučíte se barvit látky šafránem a budete obdivovat umělecké šperky z filigrány. Prohlídnete si mistrovské zdobení dřeva intarzií, díla místních obuvníků, kožené pásky, předení a barvení koberců a v neposlední řadě i vyšívání tradičních krojů.

Vápencový obr pokrytý lesy a stálezelenými křovinami střeží město Oliena. Monte Corrasi je se svou výškou 1463 metrů nejvyšším vrcholem komplexu Supramonte.Krajina je charakteristická přítomností jalovců se zvláště pokroucenými kmeny, v některých případech zkamenělých, hustými lesy cesmínových dubů, ale také efektními tisy, javory a jemnými hlohy.
Zde leží údolí Lanaitto, kudy stále teče Rio Sa Oche, jeden z mnoha, které přispěly ke vzniku různých krasových jevů, které charakterizují krajinu. Odtud můžete vstoupit do jeskyní, skutečných labyrintů, které spojují podzemní vodní cesty: propojené Sa oche a Su bentu, jeskyně Eliches artas s kořeny cesmínových dubů, které se mísí s krásnými konkrecemi, a jeskyně Corbeddu, kde byly nalezeny první stopy člověka na Sardinii.

Na úpatí Supramonte, asi 8 kilometrů severovýchodně od města, můžete navštívit jednu z nejpozoruhodnějších přírodních památek na Sardinii: velkolepý krasový pramen Su Gologone. Jeho vody tryskají na strmých stěnách mezi bujnou vegetací a poté se vlévají do řeky Cedrino.

Městská oblast produkuje známé a oceňované vynikající pokrmy a víno, včetně vynikajícího Cannonau Nepente, které proslavil Gabriele D'annunzia, a vzácného olivového oleje.Sarule 10.-11.9.2022

Během festivalu uvidíte pestře zdobené sarulské kroje, výstavu hraček nebo výrobu zmiňovaných koberců. Budete moci navštívit hrobku obrů, ochutnat čerstvě upečený chléb a účastnit se procesí na počest patrona města archanděla Michaela.

Založení vesnice Sarule obklopuje aura legend: vypráví se o jisté ženě Sarule, která se kolem roku 1000 uchýlila se svou rodinou do současného historického centra mezi kostelem růžence a zmizelým kostelem Santa Maria.

Ale četná archeologická naleziště (asi 40) na jeho území svědčí o ještě starší historii, která sahá až do neolitu: o tom vyprávějí fascinující domus de janas (hrobky vytesané do skály) Neunele, Sa Neale a Sa Pranedda.
Špičaté profily komplexu Gonare vystupují na mírném kopcovitém území, které obklopuje město. V této oblasti se nachází nejstarší půda Sardinie, na kterých vynikají masy žuly, vápence a velké množství metamorfovaných hornin.

Svým charakteristickým kuželovitým tvarem vynikají tři vrcholy Gonare (1083 m), Gonareddu (1045 m) a Punta Lotzori (976 m), porostlé dubovými lesy, které ve vyšších vápencových oblastech ustupují bylinám a chvojníkům. Zde se vyskytují nádherné horské růže, jemné orchideje a četné endemické druhy.
Země "mírumilovných a pracovitých lidí", jak ji Angius definoval v devatenáctém století, Sarule byla rodištěm spisovatele Salvatora Siniho (1873-1954), autora básně A Diosa, která se stala nejznámější milostnou písní na Sardinii s názvem prvního verše „Non poto reposare“, který je dodnes stále přítomen v každé serenádě.

Město je po celém ostrově známé výrobou jemných a barevných koberců ze surové vlny a bavlny. Tyto nádherné artefakty jsou stále vyráběny na archaických vertikálních stavech podle starověkých vzorů a metod. Mezi ulicemi centra se nacházejí řemeslné obchody, kde se tato jedinečná mistrovská díla vyrábí. Krása typického sarulské burry uchvátila také umělce Eugenia Tavolara, který požádal tkalce o reprodukci některých jeho návrhů: z této spolupráce se zrodila skutečná velmi žádaná umělecká díla.

.

Ubytování

V ceně zájezdu je ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 4* v okruhu 20 kilometrů do místa konání festivalu Podzim v Barbagii.
Na vyžádání možnost prodloužení pobytu, ubytování u moře nebo posunutí termínu.

Stravování

Snídaně

Pláž

Nejbližší pláže se nachází v letovisku Cala Gonone (10-40 km od ubytování, bude upřesněno při rezervaci). Z místního přístavu vyjíždí výletní lodě na zátoky zálivu Orosei, které se těší celosvětové slávě, jmenovitě Cala Luna, Cala Gabbiani, Cala Goloritzé, Cala Sisine, Cala Mariolu a další.

S podporou našeho interaktivního průvodce

Oliena Sarule
Zobrazit úplný popis

Vybavenost hotelu

Výběr termínu

Počet dospělých
1.dítě do
2.dítě do
3.dítě do
Počet dětí do 2 let
Připravuji pro vás přehled cen a možných termínů, čekejte prosím...

Důležité

Změna programu je vyhrazena

Cena zahrnuje

LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku včetně všech tax, ubytování se snídaní, pronájem vozu kategorie B na celou dobu pobytu, služby delegáta na telefonu (1.6.-1.10.2022)

Cena nezahrnuje

Pojištění - nabídka pojištění

Pobytová taxa

Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.