Podzim v Barbagii - Otevřené dvorky - Bitti ****

Popis hotelu

Charakteristika

Termín 30.8.-6.9.2023


Pro všechny, kdo chtějí Sardinii poznat se všemi jejími zvyky, tradicemi, chutěmi, řemeslem a historií jsou připraveny cestovatelské balíčky v rámci festivalu Podzim v Barbagii.

Poloha

Tradiční festival probíhá zpravidla o víkendech od září do prosince v centru Sardinie, v menších vesničkách i ve větších městech v historickém kraji Barbagia. Letošní etapy se účastní obce Bitti 2.-3.9., Oliena 9.-10.9., Sarule, Teti 16.-17.9, Orani, Austis 23.-24.9., Dorgali, Lula, Orotelli 30.9.-1.10., Gavoi, Lollove, Tonara 7.-8.10., Meana Sardo, Onani, Orgosolo 14.-15.10., Belví, Ottana, Sorgono 21.-22.10., Aritzo, Olzai 28.-29.10., Desulo 1.-5.11., Ovodda 4.-5.11., Mamoiada 3.-5.11., Nuoro, Tiana 11.-12.11., Atzara 18.-19.11., Lodine, Ollolai 25.-26.11., Gadoni, Oniferi 2.-3.12., Fonni 8.-10.12., Ortueri 9.-10.12., Orune 16.-17.12. 

Vybavení

FESTIVAL PROBÍHÁ VE DNECH:

Bitti 2.- 3.9.2023 Během festivalu ochutnáte tradiční místní delikatesy, budete pozorovat ruční výrobky a původní techniky zpracování keramiky. Navštívíte historické budovy v obci včetně kostela svatého Jiří. Naučíte se jak připravit Sa Seata Vitzichesa, jeden z nejtypičtějších sardinských dezertů a možná s trochou nepochopení budete pozorovat turnaj ve hře Morra. Celým festivalem vás budou provázet hudební vystoupení v čele se sborem tenorů, který je jako druh zpěvu zapsaný na seznamu nehmotných památek UNESCO.

Pohostinné místo plné historie, kde velká nuragická civilizace postavila nádherné památky vesnické svatyně Romanzesu, jednoho z hlavních archeologických center celého ostrova, a kde se usadili starověcí Balari a postavili se proti mocné římské říši.

V celé oblasti se nacházejí četná prehistorická svědectví: domus de janas a menhir (na Sardinii nazývané perdas fittas nebo „hnané kameny“) vyprávějí příběh, který sahá až do neolitu, zatímco od doby bronzové se rozvíjela nuragická civilizace, věže, scénografická pohřebiště, zvané „hrobky obrů“, stejně jako tajemné a fascinující sakrální stavby.

V městské části se nachází výjimečný komplex Romanzesu: jedno z nejevokativnějších a nejzáhadnějších archeologických nalezišť na Sardinii. Počínaje čtrnáctým stoletím před naším letopočtem jsme svědky prvního osídlení v oblasti, která se postupně rozrůstá na plochu několika hektarů, ve které se rozvíjí vesnická svatyně. Budete ohromeni velkou rozmanitostí a spektakulárním charakterem sakrálních staveb. Mezi všemi vyniká posvátná studna, napojená na soustavu stupňovitých jezírek, z nichž účastníci pravděpodobně vstupovali do vody za účelem rituálního omývání. Tajemné prehistorické chrámy a archaické formy zpěvu patří k mnoha kulturním atrakcím, které město Bitti nabízí.

Nesčetné množství cest se vine podél území Bitti, objevíte zde přírodní oázy, pokryté bujnými lesy, okouzlující scenérie mezi žulovými vrcholy a nádherné vodní výhledy tvořené vodopády a jezery.

Na západ od města, obklopeného zelenými kopci, je rozsáhlá náhorní plošina s obdělávanými poli včetně některých venkovských svatyní. Necelých 10 km od centra jsou nádherné vodopády Sas Lapias de Monte Ruju, kde voda padá ze žulového hřebene. Dále na sever je fascinující lesní komplex Cratazza-Tepilora vložený do regionálního přírodního parku Oasi Tepilora, který zahrnuje také historický les Sos Littos-Sas Tumbas.

Ubytování

V ceně zájezdu je ubytování se snídaní v ubytovací kapacitě odpovídající standardům 4* v okruhu 20 kilometrů do místa konání festivalu Podzim v Barbagii.
Na vyžádání možnost prodloužení pobytu, ubytování u moře nebo posunutí termínu.

Stravování

Snídaně

Pláž

Nejbližší pláže se nachází v letovisku Cala Gonone (10-40 km od ubytování, bude upřesněno při rezervaci). Z místního přístavu vyjíždí výletní lodě na zátoky zálivu Orosei, které se těší celosvětové slávě, jmenovitě Cala Luna, Cala Gabbiani, Cala Goloritzé, Cala Sisine, Cala Mariolu a další.

S podporou našeho interaktivního průvodce

Zobrazit úplný popis

Vybavenost hotelu

Interaktivní audioprůvodceInteraktivní audioprůvodce

Výběr termínu

Počet dospělých
1.dítě do
2.dítě do
3.dítě do
Počet dětí do 2 let
Připravuji pro vás přehled cen a možných termínů, čekejte prosím...

Důležité

Změna programu je vyhrazena

Cena zahrnuje

LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku včetně všech tax, ubytování se snídaní, pronájem vozu kategorie B na celou dobu pobytu, služby delegáta na telefonu (1.6.-1.10.2023)

Cena nezahrnuje

Pojištění - nabídka pojištění

Pobytová taxa

Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.