Pilates a trekking po východním pobřeží

Pilates a trekking po východním pobřeží ***

Praha - Cagliari polopenze Vyberte termín

Charakteristika

Spojte svůj oblíbený sport s jedinečnou přírodou východního pobřeží Sardinie a získejte nezapomenutelné zážitky a nové přátelé. Zájezd je pořádaný ve spolupráci s Fitstudiem Petra.

Poloha

Východní pobřeží Sardinie patří k těm nejpůsobivějším na ostrově. Kraj Ogliastra, známý i jako tzv. Modrá zóna, tedy oblast, kde se lidé dožívají nadprůměrného věku, vás přivítá typickou pohostinností místních obyvatel, okouzlí kombinací vysokých skalnatých hor a azurově modrých zátok a ukolébá klidnou, relaxační atmosférou. Město Santa Maria Navarrese se nachází asi 2,5 hodiny cesty od letiště v Cagliari.

Vybavení

Ubytování v komfortním 3* hotelu v centru městečka Santa Maria Navarrese. Hostům je k dispozici recepce, posilovna, restaurace s terasou a prostorná zahrada. Wi-Fi připojení je k dispozici v celém areálu i na pokojích.

Denní lekce pilates předcvičuje profesionální cvičitelka Petra Poláchová - Fit Studio Petra.

Ubytování

Útulné pokoje kategorie Standard disponují manželským lůžkem, nebo oddělenými lůžky, vlastní koupelnou se sprchou, telefonem, TV, klimatizací, trezorem a wi-fi připojením. Mají balkón nebo patio.

Program

 • 1. den - Odlet z Prahy na letiště Cagliari, transfer do hotelu, ubytování, seznamovací večeře.

 • 2. den - Ranní lekce pilates, snídaně. Přesun terénním vozem na Su Porteddu a trekking s průvodcem na krásnou zátoku Cala Goloritzé, koupání, výšlap zpět a návrat terénním vozem do hotelu. Odpočinek, večeře.

 • 3. den - Ranní lekce pilates + zdravá záda, snídaně. Poté přesun terénním vozem k začátku trasy k bodu Piredda na náhorní Plošině. První část trekkingu začíná mírným stoupáním až po hřeben Serr’e Lattone, poté se sestoupí do působivé zátoky Cala Mariolu s výškovým rozdílem asi 500 m. Úžasný zážitek, který zahrnuje některé z nejdůležitějších symbolů území, kultury a typické architektury Baunei: některé ovčíny nebo slavné Scalones (jalovcové schody postavené pastýři) a velkolepé skalní oblouky. Po odpočinku na pláži následuje přesun na člunu do jeskyně Grotta del Fico, návštěva jeskyně, přesun zpět do zátoky, koupání a návrat do přístavu Santa Maria Navarese na člunu, návrat do hotelu. Odpočinek, večeře.
  Pro ty kteří si na tento náročnější trekking netroufají je možnost přesunu na pláž Cala Mariolu člunem a poté pokračovat v programu se skupinou.
  Obtížnost trekkingu: trasa pro zkušené turisty (EE)
  Celková vzdálenost: 6 km (cca 3 hodiny)
  Výškový rozdíl: 100 m stoupání, 560 m klesání

 • 4. den - Ranní lekce pilates + dechové techniky, snídaně, volný program, večeře.

 • 5. den - Ranní lekce pilates + relaxace, snídaně a po snídani přesun terénním vozem na začátek turistické stezky Su Porteddu na náhorní plošině Golfo a přesun k Assas Altas, kde vápenec obsahuje mimořádné zkameněliny. Dále se pokračuje na Punta Salinas, jedinečná vyhlídka, ze které je možné pozorovat celé pobřeží zálivu Orosei. Návrat terénním vozem zpět do hotelu, odpočinek, volný program, večeře.
  Obtížnost trekingu: trasa pro turisty (E)
  Čarová náročnost: 4 hodiny

 • 6. den - Ranní lekce pilates + zdravá záda, snídaně, volný program, večeře.

 • 7. den - Snídaně a procházka do přístavu odkud se vyplouvá na celodenní lodní výlet za koupáním na zátokách zálivu Orosei včetně dopoledního aperitivu a oběda na palubě včetně kávy a digestivu (k dispozici slunečníky a láhev vody), návrat do hotelu, večeře.

 • 8. den - Ranní lekce pilates + relaxace, snídaně, volný program, odjezd na letiště v Cagliari, odlet zpět do Prahy.

 • Všechny trekkingy uvedené v programu jsou organizovány s místním průvodcem. Trekking tedy nemá na starost cvičitelka. Program je možné na vyžádání upravit. Není nutné se zúčastnit všem trekkingů uvedených v programu.

  Stravování

  POLOPENZE: Snídaně formou bufetu. U večeří jsou předkrmy a přílohy formou bufetu, servírovaný první a druhý chod, výběr z menu. Nápoje u večeře nejsou zahrnuty v ceně.

  Pláž

  Krásná centrální pláž se nachází asi 250 metrů od hotelu. Plážový servis 1 slunečník a 2 lehátka €20/den. Z místního přístavu vyjíždí výletní lodě na zátoky zálivu Orosei, které patří k nejvíce ikonickým místům ostrova. 
  Probíhá načítání...

  Důležité

  Minimální počet účastníků je 8, maximální počet 16.

  Cena zahrnuje

  LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku včetně všech tax, transfer z a na letiště, ubytování s polopenzí, 6 cvičících lekcí pilates dle programu, 3 trekkingové výšlapy s profesionálním místním průvodcem včetně transferů, návštěva jeskyně Grotta del Fico, 1x lodní výlet s obědem, služby delegáta na telefonu.

  Cena nezahrnuje

  Obědy kromě 7 dne, kdy je v ceně lodního výletu oběd na lodi.
  V tuto chvíli není vyžadována pobytová taxa (změna vyhrazena).

  Pojištění - nabídka pojištění

  Poplatky na místě - nepovinné

  Fakultativní (na vyžádání): plážový servis na hotelové pláži: 1 slunečník a 2 lehátka / €20/ den.

  Pobytová taxa

  Ve většině lokalit na Sardinii se platí pobytová taxa. Jedná se o povinný poplatek (osoba/noc), jehož výše je rozdílná dle lokality, kategorie ubytování, termínu pobytu či věku klienta. Kde je nám výše pobytové taxy známa, uvádíme ji v povinných poplatcích na místě - radnice ji však mohou vyhláškou změnit, proto je uvedenou výši nutno chápat jako orientační (rozsah bývá cca € 1-5/noc/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu a může být provozovatelem ubytování vyžadována pouze platbou v hotovosti.

  Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.

  VÝLETY LZE OBJEDNAT POUZE K ZÁJEZDU