Hotel Su Lithu

Hotel Su Lithu ****

Praha - Olbia snídaně od 15 290 Vyberte termín
BazénBazén
KlimatizaceKlimatizace
InternetInternet
PesPes
FitnessFitness
NovinkaNovinka
Exkluzivně v SARDEGNA TRAVELExkluzivně v SARDEGNA TRAVEL

Charakteristika

Tradice, kultura, lokální gastronomie - to je butik hotel Su Lithu, nabízející romantický pobyt s panoramatickými výhledy, ideální pro poznávání sardinské kultury a přírody.

Poloha

Butik hotel Su Lithu je situován ve vnitrozemí, na panoramatickém místě směrem k malému hradu městečka Bitti, v regionu Nuoro, na severovýchodě ostrova. Hotel je obklopen divokou přírodou známé lokality Barbagia, v blízkosti Monte Albo. Svým umístěním umožňuje pobyt v kontaktu s přírodou a v jedinečné atmosféře vnitrozemské Sardinie.
Malý, venkovský butik hotel, téměř jakoby zavěšený na střechách městečka Bitti, vystaveného uvnitř středověkých hradeb
Tenores, zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Panorama, které se z hotelu naskýtá nabízí je plné kontrastů tradice, živého městečka a typických prvků, jako jsou tradiční kroje a kostýmy oblasti Barbagia. Hotel leží pár km od města Nuoro, které je správním centrem celé oblasti. V okolí se nacházejí archeologická naleziště, např. Romanzesu ale i historická muzea či umělecké krámky s tradičními řemesly a zbožím.

Vzdálenost od letiště v Olbii 74 km (cca 1 h a 15 min).

Vybavení

Majitelé hotelu si zakládají na tradicích a snaze navodit u hostů pocit, kdy se v hotelu budou cítit opravdu jako doma. Interiéry i venkovní prostory jsou dekorovány místními tradičními uměleckými předměty, originálními obrazy a nábytkem, ale i detaily jako jsou vzpomínky na babičku nebo připomínky z cest.
Z terasy hotelu se nabízí jedinečný výhled na údolí Monte Albo i pohled dolů na klikaté uličky a typické domky městečka Bitti.
Hostům je k dispozici recepce, bar u bazénu na působivé panoramatické terase, restaurace zaměřená na typickou sardinskou kuchyni, velký bazén (19 x 9 m) s lehátky a slunečníky, fitness zóna, venkovní helioterapeutické terasy, dětské hřiště, Součástí je také konferenční místnost s Wi-Fi připojením.
Wi-Fi ve společných prostorách i na pokojích zdarma.
Psi na vyžádání, za příplatek.

Ubytování

Hotel nabízí pouze 18 pokojů, z nich každý je jinak situovaný a řešený (balkony/terasy nelze garantovat, závisí na aktuální kapacitě). Všechny pokoje mají TV/Sat, minibar (konzumace za poplatek), klimatizaci a Wi-fi připojení zdarma. Lůžka jsou vždy manželské dvoulůžko nebo 2 samostatná lůžka.
7 pokojů je typologie STANDARD s výhledem do zahrady, 3 z nich mají možnost 1 přistýlky. 4 z celkové počtu STANDARD s výhledem do zahrady mají vlastní terasu.
6 pokojů je typologie STANDARD s panoramatickým výhledem, 3 z nich mají možnost 1 přistýlky, 1 z celkové počtu STANDARD s panoramatickým výhledem má možnost až 2 přistýlek.
3 pokoje jsou typu DELUXE s panoramatickým výhledem, 2 z nich mají privátní terasu a salonek.
2 pokoje jsou typu SUPERIOR s vlastní hydromasážní vanou (jacuzzi) a sadou se základními hygienickými potřebami na pokoji.
Ve všech pokojích může být maximálně 1 přistýlka nebo 1 dětská postýlka (1 pokoj Standard s panoramatickým výhledem může být až čtyřlůžkový, výhradně na vyžádání). Dítě do 2 let v dětské postýlce na vyžádání a s příplatkem za postýlku.

STANDARD s výhledem do zahrady (16-25 m²) - 4 z těchto pokojů mají svůj privátní balkon, 3 pokoje mají balkon společný. V pokoji je manželské lůžko nebo dvě oddělená lůžka. Některé pokoje mají mal stolek s židlemi, divan, psací kout. V koupelně je sprcha, sušák na ručníky, fén a kit se základními hygienickými potřebami. Na pokoji je telefon, TV, klimatizace, mramorová podlaha nebo dlažba, mini bar, trezor. Max. obsazenost 3 dospělí nebo 2 dospělí + 1 dítě do 10 let.
STANDARD s panoramatickým výhledem - (16-28 m²) - 5 těchto pokojů má privátní balkon, 1 pokoj má společný balkon. Výbavou je stejný jako Standard s výhledem do zahrady, na balkoně je posezení a nádherný výhled na údolí Monte Albo. Max. obsazenost 3 dospělí nebo 2 dospělí + 1 dítě do 10 let. Výhradně na vyžádání 1 pokoj s max. obsazeností 4 dospělí (cena a dostupnost k ověření).
SUPERIOR - (20-25 m²) dvoulůžkové pokoje, oproti typu Standard je zde panoramatická terasa, jacuzzi, župan a přezůvky, DVD a CD přehrávač, individuální klimatizace, sada pro přípravu čaje (vč. konvice). Pokoje jsou zařízené historickým nábytkem, uměleckými ručně zpracovanými tkaninami, jemným ložním prádlem a přiznanými stropními trámy, které dávají pokoji útulný ráz. Lůžko je o velikosti 190 x 170 cm. Max. obsazenost 2 dospělí.
DELUXE - (18-22 m²) dvoulůžkové pokoje mají panoramatickou terasu nebo alespoň panoramatický výhled z oken, župan a přezůvky, individuální klimatizace. 2 tyto pokoje mají privátní terasu, 1 pokoj Deluxe má terasu společnou s více pokoji. Na rozdíl od pokojů Standard má většina pokojů Deluxe navíc salonek, dále župan a přezůvky. Max. obsazenost 2 dospělí.

Na vyžádání a s příplatkem možnost jednolůžkových pokojů DUS STANDARD s výhledem do zahrady nebo DUS STANDARD s panoramatickým výhledem.

Výhradně na vyžádání možnost 1 dítěte až do 4 let na lůžku s rodiči (2 platící dospělí) - ubytování zdarma, hradí příplatek za snídani. Cena a dostupnost k ověření v CK.

Check-in: 15:00. Check-out: 12:00.

Stravování

Snídaně formou bufetu podávaná v prostorách baru nabízí tradiční, domácí, slané i sladké pokrmy, včetně široké nabídky místních sýrů, salámů a čerstvého ovoce.
Za příplatek polopenze. Nápoje nejsou zahrnuty v ceně.

RESTAURACE se zaměřuje na typickou místní kuchyni, s velkým důrazem na lokální suroviny (tzv. 0 km), velmi často zahrnuje ručně vyráběné chody (domácí těstoviny apod.) přímo v hotelu, nebo z nejbližšího okolí. Recepty vycházejí z historie ostrova a v restauraci vaří členové rodiny Giovanetti, která hotel vlastní.
Rodina Giovanetti se věnuje také výrobě vína Cannonau D.O.C., olivového oleje EVO (za studena lisovaný), v kuchyni zpracovává místní ovoce a zeleninu. Stejně tak v nabídce dezertů najdete místní speciality.
Na vyžádání lze zajistit bezlepkovou stravu, vegetariánskou i veganskou kuchyni. Hotel nepravidelně organizuje tématické večeře např. se specialitami z mořských plodů a ryb nebo na téma místních pastýřů.
BAR - zde si můžete kromě snídaně vychutnat jen tak během dne výtečnou kávu nebo sklenku vína s knihou s nádherným výhledem do okolí či večerní aperitiv u bazénu. Bar je situovaný naproti bazénu a dětskému hřišti. V chladnějším období lze posedět ve vnitřních prostorách, kde je umístěna restaurace s tradiční kuchyní.
Veškerá konzumace mimo základní snídani a polopenzi je za poplatek.

Pro děti

V zahradě hotelu je dětské hřiště.
Za příplatek a na vyžádání dětská postýlka.

Sport a animace

Hosté mají k dispozici bazén (19 x 9 m) s terasou s lehátky a slunečníky a s fitness zónou.
Hotel nabízí možnost společných procházek a výletů - např. na farmu Sa Preta Ruia, dále lekce vaření typické místní kuchyně, degustace vína, výlety do divoké přírody vnitrozemí ad. Vše za poplatek.

Wellness & beauty

Součástí venkovních prostor jsou helioterapeutické terasy.

Pláž

Nejbližší pláže východního pobřeží Sardinie jsou od hotelu vzdáleny pár km jízdy. Pláže ve zdejší oblasti jsou převážně písečné, místy s oblázky. Za zmínku stojí zejména Oasi Biderosa, chráněná přírodní rezervace, vyznačující se bohatým lesnatým porostem, střídajícím se s 5 nádhernými zátokami nebo také pláže oblasti Posada, charakteristické jemným, měkkým pískem.
Probíhá načítání...

Důležité

V ceně zájezdu není započítán transfer z/na letiště. Vzhledem k poloze hotelu doporučujeme pronájem vozu na celou dobu pobytu.

Cena zahrnuje

LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku včetně tax, ubytování se snídaní, za příplatek s polopenzí, služby delegáta na telefonu*.

VLASTNÍ DOPRAVA: ubytování se snídaní, za příplatek s polopenzí, služby delegáta na telefonu.

*Delegát je vám osobně k dispozici při příletu/odletu na letišti v Cagliari a poté po celou dobu pobytu na telefonním čísle uvedeném v pokynech k zájezdu. Na vyžádání zajistí výlety, pronájem aut nebo doporučí zajímavosti v okolí.

Cena nezahrnuje

Pojištění - nabídka pojištění


TRANSFER Z/NA LETIŠTĚ. Pro cenu transferu kontaktujte prodejce.

Poplatky na místě - nepovinné

Fakultativní (na vyžádání): pobyt se psem €15/noc

Pobytová taxa

Ve většině lokalit na Sardinii se platí pobytová taxa. Jedná se o povinný poplatek (osoba/noc), jehož výše je rozdílná dle lokality, kategorie ubytování, termínu pobytu či věku klienta. Kde je nám výše pobytové taxy známa, uvádíme ji v povinných poplatcích na místě - radnice ji však mohou vyhláškou změnit, proto je uvedenou výši nutno chápat jako orientační (rozsah bývá cca € 1-5/noc/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu a může být provozovatelem ubytování vyžadována pouze platbou v hotovosti.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.

VÝLETY LZE OBJEDNAT POUZE K ZÁJEZDU

Podobné produkty
Albergo Diffuso Ghivine
Dorgali
Albergo Diffuso Ghivine
02.10. - 05.10.2024
3 noci
Letecky snídaně
Su Gologone Experience Hotel
Oliena
Su Gologone Experience Hotel
02.10. - 05.10.2024
3 noci
Letecky snídaně
Nuraghe Arvu
Cala Gonone
Nuraghe Arvu
09.10. - 12.10.2024
3 noci
Letecky snídaně
Eliantos Boutique Hotel & Spa
Santa Margherita di Pula
Eliantos Boutique Hotel & Spa
10.10. - 13.10.2024
3 noci
Letecky snídaně