Calaserena Village ****

Popis hotelu

Charakteristika

Skvěle vybavený komplex uprostřed bujné sardinské přírody a přímo u krásné písečné pláže je ideální pro rodiny s dětmi a aktivní dovolenou.

Poloha

Moderní hotelový resort je situován na jižním pobřeží Sardinie, přímo u písečné pláže a azurově průzračného moře, v nádherné lokalitě Geremeas, mezi městy Villasimius a Cagliari. Hlavní hotelová budova i pokoje jsou obklopeny typickou místní zelení s topoly, eukalypty a tamaryšky. Ve 30 km vzdáleném Cagliari, hl. městě ostrova, lze obdivovat historii, muzea, působivou architekturu i gastronomii. Oblíbené město Villasimius s komplexními turistickými službami je vzdáleno 20 km. Cca 80 km od hotelu lze navštívit typické nuraghy, 120 km odsud leží úchvatný park Parco della Giara a 125 km je vzdálen podmanivý ostrov San Pietro se svými bělostnými zátokami a azurovým mořem.
Vzdálenost od letiště v Cagliari: cca 37 km (45 min).

Vybavení

Klientům je k dispozici recepce, lobby bar, dvě restaurace, dva bary (na náměstíčku a na pláži), dva bazény - jeden plavecký a druhý velký se skluzavkami, v krásné udržované zahradě se vzrostlými stromy, dětské hřiště, široké sportovní zázemí - víceúčelové kurty na tenis i malou kopanou, lukostřelba, stolní tenis, fitness ad., amfiteátr, dětské kluby, wellness centrum, butiky, obchody, tabák, cash-point, kancelář s nabídkou pronájmu auta, konferenční prostory (400 míst), nehlídané parkoviště. V přilehlém lesíku mini farma a mini jízdárna pro děti (za poplatek). Ordinace lékaře (pediatr k dispozici denně od 20.6. do 5.9.2020; ráno a odpoledne; některé hodiny za poplatek). Areál resortu je bezbariérový, včetně vybraných pokojů a vyhrazených míst na pláži (přístup po chodníčku), sedaček v amfiteátru a parkování (za poplatek možnost pronájmu invalidního vozíku) - doprovod personálu ovšem není zajištěn.
V hotelu platí zákaz kouření - na pokojích, v amfiteátru, ve všech vnitřních prostorách a ve všech místech s větším množstvím osob, na hřištích a v prostorách určených dětem.
Za poplatek: privátní sportovní lekce, wellness, některé sporty v rámci centra vodních sportů (viz. Sport a animace), výlety, potápění, pronájem vozu, lékař mimo vyhrazené hodiny. Změna vyhrazena.
Wi-Fi ve společných prostorách + na pokojích Premium a Comfort zdarma.
Malý pes do 10 kg na vyžádání, za poplatek, v pokojích Classic se zahrádkou, pohyb mimo společné prostory, na vodítku a s náhubkem.

Ubytování

Hotel nabízí celkem 350 elegantních pokojů situovaných v jedno- až dvoupatrových řadových domcích v nádherné zahradě. Jednotlivé pokoje až pro 5 osob (3.-5. lůžko je přistýlka, obsazenost pokoje 5 osobami na zpětné potvrzení, bude na úkor prostoru) jsou typu CLASSIC a na vyžádání PREMIUM a COMFORT. Pokoje v přízemí mají zahrádku, v patře většinou balkon (některé pokoje v 1. patře jsou bez balkonu, nelze garantovat). Na vyžádání a za příplatek pokoj CLASSIC GARDEN se zahrádkou (omezená kapacita).
CLASSIC - pokoje vybavené individuální klimatizací, telefonem, TV, mini lednicí, trezorem a koupelnou se sprchou a fénem. Na vyžádání a za příplatek pokoj v přízemí se zahrádkou (omezená kapacita pokojů) nebo pokoj v 1. či 2. patře s balkonem.

POKOJE NA VYŽÁDÁNÍ:
CLASSIC GARDEN - pokoje CLASSIC se zahrádkou, za příplatek, omezená dostupnost.
PREMIUM - pokoje situované blíže hlavním službám, vybavené jako Classic, navíc mají ve výbavě konvici pro přípravu čaje vč. nabídky čajů, kávovar na espresso, Wi-Fi připojení, TV 32", plážové osušky (1 ks/osoba nad 3 roky, výměna po týdnu, častější výměna za poplatek). Možno vyžádat bez poplatku pokoj v přízemí se zahrádkou nebo s balkonem v 1. či 2. patře (dle dostupnosti).
COMFORT - pokoje nejblíže hlavním službám, vybavené jako Premium, navíc mají ve výbavě SkyItalia-TV 32", open minibar (voda, 2 plechovky nealka a pivo), plážové osušky (1 ks/osoba nad 3 roky/výměna denně). Možno vyžádat bez poplatku pokoj v přízemí se zahrádkou nebo s balkonem v patře (dle dostupnosti). Hosté v pokojích Comfort mají v restauraci vyhrazený stůl.
PĚTILŮŽKOVÉ pokoje všech typů. Obsazené 5. lůžko je vždy výhradně na zpětné potvrzení dostupnosti.
Jednolůžkové pokoje CLASSIC (francouzské lůžko 120 cm šířky, umístěn v 1. patře, bez balkonu). Dále lze vyžádat DUS CLASSIC (dvoulůžkový obsazený 1 os.).
Pobyt s dítětem v dětské postýlce k ověření v CK. Postýlka pro dítě do 3 let je zdarma, počítá se ale do celkového počtu lůžek v pokoji (na vyžádání; součástí i vstup do dětské kuchyňky). Možnost vlastní postýlky (nutno hlásit předem).
Pokoje pro hendikepované klienty. Propojené pokoje. Ubytování se psem (se zahrádkou a boudou pro psa).

Min. délka pobytu 5 nocí; na vyžádání zkrácené pobyty (pouze pokoje Classic, plná penze s nápoji, klubová karta za příplatek - dostupnost k ověření v CK).
Nástupy v neděli.

Check-in 16:00; check-out 10:00 hod. Je-li to organizačně možné, pokoje jsou v den příjezdu k dispozici od 14:30 hod. (dřívější check-in nelze garantovat, závisí na dostupnosti pokoje).
Pozdní check-out za poplatek (pokoj a slunečník při pozdním check-in v den odjezdu k dispozici do 14:15 h; nutno vyžádat min. 2 dny před odjezdem).

Stravování

PLNÁ PENZE S NÁPOJI nebo ALL INCLUSIVE

PLNÁ PENZE S NÁPOJI ("PIÚ") je podávána v hlavní hotelové restauraci:
Snídaně, oběd a večeře formou bufetu, v rámci zážitkového vaření se show-cooking. Káva při snídani je z automatu.
Při plné penzi, která začíná večeří, mají klienti v ceně v den odjezdu jako poslední jídlo oběd (nebo obědový balíček s příplatkem). K hlavnímu jídlu je v ceně stáčené víno a filtrovaná voda.
Začíná-li klient pobyt obědem, končí v den odjezdu snídaní. (Tuto variantu nutno vyžádat předem s rezervací pokoje).
Restaurace IL GUSTO - otevřena od 8/6 do 19/9/2020, zde jsou stoly vyhrazené jednotlivým rodinám, večeře se podává od pondělí do soboty (omezená kapacita, rezervace den předem na recepci). Hosté s plnou penzí s nápoji mají v ceně 1x využití restaurace IL GUSTO/pobyt na min. 7 nocí. Nutná rezervace stolu den předem. 1x využití této restaurace při pobytu na 4-6 nocí.
IL GIARDINO - zóna před hlavní restaurací, ve stínu, se stoly vyhrazenými každé rodině. Stolování zde je nutno rezervovat předem na celý pobyt (obědy i večeře). Při nepřízni počasí je vyhrazen stůl uvnitř hlavní restaurace. V hlavní restauraci uvnitř jsou stoly pro 8-9 osob, společné s ostatními hosty.
Děti mají rezervován oběd v rámci dětských klubů (v období 8/6 - 12/9/2020).
V ceně snack a pizza na pláži (v čase 11-12:30 h) a v BARU filtrovaná voda.

ALL INCLUSIVE ("EXTRA") - navíc oproti plné penzi:
All inclusive musí mít všechny osoby na pokoji a lze je rezervovat pouze u pobytů na min. 7 nocí.
Nápoje jsou podávány ve skle. Konzumace vybraných točených nápojů v den odjezdu v ceně až do 14 hodin.
BAR V RESTAURACI (neplatí pro restaurace na pláži, není-li na místě uvedeno jinak): v ceně káva, čaj, k obědu a večeři 1 točený nápoj 0,4l/ osoba starší 3 let (pivo, pomerančová limonáda nebo Coca-Cola).
HLAVNÍ BAR: v ceně káva (espresso, cappuccino (i se sojovým mlékem), bezkofeinová káva, café macchiato, ochucené kávy dle nabídky, čaj, bylinkové odvary, vybrané točené nealko nápoje (např. tonic, aranciata, orange soda, cola, dle nabídky) a ovocné džusy (0,2l), točené pivo (0,2l), bílé a červené víno, prosecco, likéry, aperitivy, vermut, grapa, granita, amaro (nahořklý bylinkový likér). Za poplatek: koktejly, šampaňské a alkohol specifikovaný s poplatkem dle barového lístku.
Hosté s all inclusive mají v ceně 2x využití restaurace IL GUSTO/pobyt na min. 7 nocí.
Služba ALL INCLUSIVE má omezenou kapacitu.

Hosté resortu mohou využívat 2 bary - jeden na centrálním náměstíčku a druhý na pláži.
V resortu jsou dvě komfortní klimatizované restaurace se stoly s 8-9 místy k sezení (s ostatními hosty hotelu). Dvě restaurace mají stoly s rezervací (Il Giardino a Il Gusto). Hosté ubytovaní v pokojích Comfort mají po celý pobyt rezervován konkrétní stůl v hlavní restauraci.

Restaurace nabízí i pokrmy pro klienty s potravinovou intolerancí - hlavní restaurace má v bufetu nabídku bezlepkových pokrmů (salámy, balené pečivo k snídani, bezlepkové varianty jednotlivých chodů oběda a večeře (pokrmy ovšem nejsou připravovány v oddělené kuchyni a proto nelze garantovat, že nedošlo ke kontaktu s dietně nevhodnými potravinami). Součástí je také nabídka pokrmů bez vajec a mléka.

"Baby kitchen" - přípravna stravy pro miminka - otevřena non-stop, k dispozici zdarma základní suroviny k přípravě pokrmů v čase podávání chodů v restauraci; k dispozici lednice, varné desky, dětské židličky a stolky, nádobí, ohřívače lahví, mikrovlnná trouba, sterilizátor. V čase oběda a večeře rovněž masové a zeleninové vývary, zeleninové pyré, menší druhy těstovin, plátky masa, rybí filety, šunka, mléčné výrobky, čerstvé mléko a ovoce, jogurty, džemy, čaj a sušenky. K dispozici nejsou hotové dětské pokrmy, tavené sýry ani kojenecké mléko. Pro dítě do 3 let.

Pro děti

Bluserena řetězec do něhož patří CALASERENA VILLAGE, byl v rámci Itálie prvním držitelem prestižního ocenění "KIDS FRIENDLY HOLIDAY" uděleného národní pediatrickou asociací. To odráží celkovou atmosféru, kdy prioritou jsou spokojené děti a jejich rodiče. Animační a veškerý program probíhá v italském jazyce.
Rodiny mohou využít velký bazén se skluzavkami, plavecký bazén, velký park s prolézačkami, nafukovacími atrakcemi, trampolínami, skluzavkami, Spray Park - vodotrysky s vodními hrami pro děti do 12 let. Součástí zahrady je také mini farma a mini jízdárna s poníky (jízda za poplatek).
Kuchyňka s jídelnou pro přípravu pokrmů pro nejmenší děti (přístupná nonstop, k dispozici základní suroviny, odborná asistence na požádání). V rámci bufetu nabídka vybraných jídel (vývary, zeleninové kaše, těstoviny, maso apod.).

Dětské kluby s animačním programem ve vlastních prostorách s dětským bazénem s tobogánem, denně kromě neděle, 9:30-18:30 h (pondělky od 9:00 h), veškerý sportovní a zábavní program je garantován v období 8/6 - 12/9/2020. Kluby SERENINO a SERENINO PIÚ jsou garantovány po celou letní sezónu, oba mají svůj speciálně vyhrazený prostor s bazénem (vstup dětí do 6 let v doprovodu rodičů) a hrami.
SERENINO KLUB (3-5 let), SERENINOPIÚ (6-10 let), SERENUP (10-14 let) a SERENHAPPY (14-17 let) - hry, sport, taneční lekce, divadlo ad. Kluby SERENUP a SERENHAPPY jsou garantovány denně kromě neděle, v čase 9-12:30 a 15-19 h.
Dětem do 6 let, které nejsou zapsány do dětského klubu, vstup do bazénu umožněn v určité hodiny, za doprovodu rodičů.
Škola tance, škola bojových umění a lekce fotbalu pro děti 5-14 let, kolektivní lekce plavání.
Dětem ve věku 3-10 let je určen večerní klub SERENINO SERALE, denně kromě neděle, 21:30-23:30 h, v období 8/6 - 12/9/2020.
Pro celou rodinu je určen BLUSERENA CIRCUS s artisty, klauny, žongléry a akrobaty, v období 8/6 - 12/9/2020. Změna vyhrazena.

Další služby za poplatek:
SERENURSERY - Hlídání dětí ve věku 1-3 roky (jesle, k dispozici na vyžádání v období 29/6 - 12/9/2020): školený personál, hry v dětském koutku, hygienické zázemí, svačinky, denně mimo neděli, v časech 9-12:30 a 15:30-18:30 h.
Jízda na ponících.

Sport a animace

Resort disponuje dvěma bazény - jedním se skluzavkami a hydromasáží a druhým plaveckým vhodným i pro potápění. Spray Park - vodotrysky s vodními hrami jsou určeny dětem do 12 let.
Hostům se nabízí velmi bohatý animační program, za pomoci týmu 40 animátorů se nabízí kolektivní aktivity (v italském jazyce) - denní program, večerní představení v amfiteátru, kabaret, živá hudba, diskotéka pod širým nebem, cirkusová škola pro celou rodinu, kolektivní aktivity - taneční lekce Bluserena Baila (denní taneční lekce salsy, merengue, bachaty ad.), Bluserena Tango (exkluzivní taneční lekce napříč žánry); Total Body, Nordic walking a Pilates, kolektivní lekce plavání.
Pro milovníky fitness je kromě moderní tělocvičny k dispozici také zóna fitness, obojí s posilovacími stroji, činkami, spinningovými koly a běžeckými pásy, dále skupinové lekce gymnastiky s kvalifikovaným personálem (předem dané hodiny) a mnoho dalších skupinových aktivit: strečink, Total Body a Acquagym, Nordic Walking, Pilates, Street Workout a fitness s paličkami.
Hosté mohou dále využít v hlavní sezóně (1/6-5/9, změna vyhrazena): kolektivní lekce: plavání, plachtění, tenisu a lukostřelby, plážového golfu (15/6-12/9). Zdarma jsou k dispozici víceúčelová hřiště na tenis/minifotbal, dráhy pro petanque (bocce) s umělým povrchem, lukostřelba, plážový volejbal (s nočním osvětlením) a stolní tenis.
Karetní klub: denní a večerní turnaje - např. Texas Hold´em Poker.
Bluserena SeaSport Club - široká nabídka vodních sportů a podvodních aktivit s profi instruktory. Zdarma: skupinové lekce plachtění, windsurfingu (pro děti i dospělé), kánoe, paddleboarding. Individuální využití kánoí, surfu a paddleboardu zdarma je možné mimo časy skupinových lekcí.
Za poplatek: intenzivní či individuální lekce - plachtění (pro děti jsou k dispozici speciální malé loďky Baby Boat), windsurfing, BluSerena Water Fun - aktivity s motorovým člunem, lodní výlety, potápění včetně vybavení i potápěčských kurzů různých úrovní.
Zákaz jízdy na kolech v areálu hotelu.

Wellness & beauty

BLUWELLNESS centrum za poplatek nabízí zkrášlovací procedury, holistické i jiné masáže. Info na recepci.

Další služby

V areálu hotelu, v barech, restauracích a Punto Blu se platí zálohovanou klubovou kartou SMART CARD, kterou host dostane při příjezdu na recepci (1 karta/pokoj) a nabije si do ní kredit (v ceně již má počáteční kredit €10).
SMART CARD také podmiňuje využití All inclusive Extra služeb a nabídek CLUB BLUESERENA PIÚ (kartu nutno předložit na požádání). Nevyužitý kredit bude klientovi vrácen při odjezdu.
Za poplatek nonstop lékařská služba, ordinace lékaře a pediatra přímo v areálu.
V den odjezdu k dispozici nehlídaná úschovna zavazadel a převlékárny se sprchami.

Pláž

Vyhrazená hotelová písečná pláž leží přímo u komplexu (450 m od ubytování, dle pozice jednotlivých pokojů). Koupání v průzračném moři je vhodné i pro malé děti. U pláže se rozprostírá příjemný lesopark. Jsou zde sprchy a převlékárny, bar a informační stánek. Na pláži si lze zahrát plážový volejbal, beach tenis, vyzkoušet kánoe, windsurfing, plachetnice. Soukromé lekce za poplatek. Za poplatek potápění (potápěčské centrum je uvnitř komplexu) a další vodní sporty nabízené zástupci Bluserena SeaSport.
V ceně 1 slunečník, 1 křesílko a 1 lehátko/ rodina od 4. řady; první 3 řady jsou za poplatek (rezervace předem).
V rámci All inclusive v ceně 1 plážová osuška/os. nad 12 let (výměna po týdnu, častější za poplatek); pokoj Comfort: 1 slunečník v centrální části pláže/pokoj, 1 plážová osuška/os. od 3 let (denní výměna).
Zobrazit úplný popis

Vybavenost hotelu

Blízko plážeBlízko pláže
All inclusiveAll inclusive
BazénBazén
KlimatizaceKlimatizace
WellnessWellness
InternetInternet
Dětský klubDětský klub
AnimaceAnimace
PotápěníPotápění
TenisTenis
Vhodné pro hendikepovanéVhodné pro hendikepované
PesPes
FitnessFitness
Plážový servis v ceněPlážový servis v ceně

Výběr termínu

Počet dospělých
1.dítě do
2.dítě do
3.dítě do
Počet dětí do 2 let
Připravuji pro vás přehled cen a možných termínů, čekejte prosím...

Důležité

K čerpání služeb je nutné, aby klienti měli u sebe klubovou kartu Smart Card (1 karta/pokoj, hrazena v ceně zájezdu formou povinného příplatku) a nosili rozlišovací náramek.

Bezpečnostní opatření zavedená v souvislosti s pandemii COVID-19:
- Check-in může být rozdělen do dvou dnů pro zajištění rychlejšího odbavení a zabránění shromažďování
- Měření teploty při příjezdu a průběžně během pobytu
- Ve všech společných, uzavřených prostorách a všude tam, kde nelze dodržet bezpečnou vzdálenost a dochází ke shromažďování osob je striktně vyžadováno zakrytí úst a nosu rouškou
- Každodenní úklid pokojů speciálními prostředky splňující hygiencké protokoly
- Čištění klimatizace před příjezdem každého z hostů
- Důkladná dezinfekce všech společných prostor několikrát denně
- Dezinfekční stanice s gelem k dispozici v celém resortu
- Stravování v restauraci je rozděleno do dvou turnusů, pobyt každého hosta na oběd a večeři nesmí přesáhnout 55 minut, pořadí turnusů se může měnit na základě rozhodnutí hotelu (vzhledem k organizačním potřebám), ale nemůže být změněno ze strany klienta
- Obsluha u restauračního bufetu a v baru
- Bezpečností rozmístění stolů v restauraci a v baru, přiřazení stolu po celou dobu pobytu
- Baby kitchen - k dispozici od 8:30 do 21:30, jídla připravovaná obsluhou, stoly rozmístěny v souladu s bezpečnostními rozestupy, neustálá dezinfekce všech povrchů
- Přístup do bazénu podléhá omezené dostupnosti (vzhledem k rozloze) v souladu s požadovanými rozestupy
- Přiřazení místa na pláži po celou dobu pobytu, dodržena vzdálenost lehátek na pláži a u bazénu
- V bazénu je vyžadována koupací čepice
- Účast dětí v miniklubu je regulována pomocí pořadí, dětem je před každým vstupem do miniklubu měřena teplota, preferují se především venkovní aktivity a děti budou rozděleny do menších skupin se stejným animátorem
- K dispozici pouze individuální sportovní aktivity, které splňují dodržování bezpečné vzdálenosti
- Animační programy a představení jsou rovněž rozděleny do dvou turnusů, animace probíhají na několika různých místech

Hotelový management si vyhrazuje právo měnit a regulovat služby a opatření dle aktuální situace.

Cena zahrnuje

LETECKÝ ZÁJEZD: zpáteční letenku včetně tax, transfer z/na letiště, ubytování s plnou penzí s nápoji nebo s all inclusive, služby delegáta (31.5.-3.10.2020).

Cena nezahrnuje

Pojištění - nabídka pojištění

Příplatky

Povinný příplatek za klubovou kartu Smart Card (na webu se napočítá automaticky ke kalkulaci pokoje): zahrnuje 1 klubovou kartu / pokoj / pobyt - při příjezdu do hotelu na ní klient už má nabitý kredit 10€ a další kredit pro využití hotelových služeb si dobíjí sám.

Poplatky na místě

FAKULTATIVNÍ (na vyžádání):
Malý pes do 10 kg € 15/den (omezená kapacita pokojů, nutno vyžádat při rezervaci) - nocleh v psí boudě na zahrádce pokoje Classic, zákaz vstupu na pláž, do restaurace a určených zón areálu (např. centrální náměstí), pohyb pouze ve vyhrazených částech areálu, pohyb s košíkem a na vodítku. Omezená kapacita míst.
Slunečník na pláži: 1. řada € 19/den do 26.7. a od 23.8.2020, €22/den od 26.7.-23.8.2020; 2. řada € 11/den, 3. řada € 6/den (nutná rezervace předem).
Plážový servis Beach Comfort: velký slunečník + 2 křesílka, 2 lehátka a trezor: 1. řada € 35/den do 26.7. a od 23.8.2020, € 39/den od 26.7.-23.8.2020; 2. řada € 28/den. (nutná rezervace předem).
Plážová lehátka navíc: (1/ rodina v ceně pobytu): € 7 lehátko/den (omezená kapacita).
Nabídka Beach Offers: 1 slunečník ve 2. řadě s lehátkem € 14/den, ve 3. řadě € 9/den (rezervace předem, omezená kapacita).
Plážové osušky: € 4,50/kus/týden (častější výměna za poplatek).
Dětský kočárek: € 7/den, € 35/týden, € 59/2 týdny (omezená kapacita).
Jesle SERENURSERY pro děti 1-3 roky (dostupné 29.6.-12.9.2020): celodenní € 129/týden, půldenní € 74/týden; celodenní hlídání na 4 a méně dní € 25/den, půldenní na 4 a méně dní € 15/den. Ceny jsou za hlídání 1 dítěte.
Pozdní check-out: € 49/pokoj (pokoj a plážový slunečník k dispozici do 14:15 v den odjezdu)..
Extra oběd při pozdním check-outu: € 25/os., děti 3-12 let € 14/os., do 3 let zdarma. Oběd formou balíčku € 8/os. (nutno objednat předem min. 2 dny před odjezdem).
SERENELLA KIT: € 49/sada, v níž je: velká měkká hračka Serenella (50 cm), přehoz na postel ze 100% bavlny, balíček organické kosmetiky do koupele, samolepky Serenella. Na vyžádání, omezená kapacita.

Speciální nabídky

Nabídka pro 1 dospělého s jedním, nebo více dětmi na pokoji k vyžádání v CK.

Pobytová taxa

Na Sardinii v průběhu posledních let zavádějí některá města pobytovou taxu. Kde byla již zveřejněna, uvádíme její výši u ubytovacích kapacit (cca €1-5/den/osoba vč. dětí od 12 let). Tato taxa není zahrnuta v ceně pobytu, platí se na místě.

Procentuálně vyčíslené slevy FIRST MINUTE/LAST MINUTE jsou již aplikované v cenách zájezdů.