Destinace Zvolte destinaci
Zvolte destinaci
Destinace
 
 
Vymazat Uložit
Termín Zvolte termín
Zvolte termín
Začátek pobytu
Konec pobytu
- 
- 
Počet nocí
Vymazat Uložit
Strava Zvolte stravu
Zvolte stravu
Vymazat Uložit
Doprava Zvolte dopravu
Zvolte dopravu

Zvolte nástupní / odletové místo Pro výběr místa zvolte dopravuVymazat Uložit
Typ dovolené Zvolte typ dovolené
Zvolte typ dovolené

Vymazat Uložit
Typ ubytování Zvolte typ ubytování
Zvolte typ ubytováníVymazat Uložit
Speciální nabídky Zvolte nabídku
Zvolte speciální nabídku
Vymazat Uložit
Vybavení Zvolte vybavení
Zvolte vybaveníVymazat Uložit
Naše kolekce Zvolte kolekci
Zvolte kolekci

Vymazat Uložit
Sport Zvolte sport
Zvolte sport
Vymazat Uložit
Název produktu
Zobrazit na mapě

Gavoi

Lokalita

Gavoi je kouzelné město v kraji Barbagia di Ollolai, v centru Sardinie, které kolem dokola chrání kopce, jezero, potoky a objímají husté lesy.

Obklopené pohořím Gennargentu a omývané potoky, jež vytváří perfektní podmínky pro pozorování divoké zvěře a stromových rarit, Gavoi je klenotem mezi vesnicemi v divokém srdci Sardinie, oceněný oranžovou vlajkou od klubu Touring. Obydlený asi třemi tisíci obyvatel, v nadmořské výšce téměř 800 metrů, v záviděníhodné poloze, uprostřed plochy o rozloze přes tři tisíce hektarů, ze dvou třetin pokrytých lesy cesmínových dubů, dubů pýřitých, kaštanů, cesmín, vlašských ořechů a třešněmi. Dva kilometry od města vás uchvátí intenzivní modř, zejména na podzim a v zimě, jezera Gusana, ideální pro výlety na kánoích a pro sportovní rybolov. Jedná se o umělou pánev, vytvořenou v letech 1959 až 1961, sugestivně zasazenou mezi pohoří Littederone a Nodu nos Arcos, pokrytou pýřitými duby a středomořskými křovinami, které jí dodávají autentický vzhled, oblíbené jsou vyjížďky na koni. V blízkosti jeho břehů najdete zařízení, kde si můžete užít pobyt s veškerým dostupným komfortem. Po celý rok budete uchváceni naturalistickým kontextem Gavoi: v zimě zasněženými horami, které na jaře a v létě dotváří přírodní zátiší, charakteristické chladným klimatem a živými barvami přírody. Ve vesnici z elegantních žulových domů si užijete nádherný panoramatický výhled do zelených údolí. Budete moci ochutnat místní delikatesy, jako je slavný DOP sardinský pecorino fiore – pro který je Gavoi prezidiem slow food – chléb fresa, brambory a typické sladkosti, a obdivovat řemeslnou dokonalost. To zejména v gavoiské fázi lidového festivalu Podzimu v Barbagii. Při procházce ulicemi centra se nechte unášet pohledem na rozkvetlé balkony, z nichž začátkem července vystupují spisovatelé, herci, hudebníci a novináři z celého světa u příležitosti festivalu Isola delle storie (ostrov příběhů), nejslavnější literární slavnost na Sardinii. Pokud se chcete dozvědět více o místní kultuře, nemůžete vynechat návštěvu muzea Porcu Satta house, které se může pochlubit krásnými tradičními kroji, hračkami z minulosti (nádherná sbírka Jocos), nástroji starověkých řemesel a hudby, jako je su tumbarinu (buben), na které hrají Tumbarinos, originální karnevalové postavy, které vesnici proslavili. Další sugestivní zastávkou, kterou si nesmíte nechat ujít, je kostel mučedníka Sant'Antioco.

V nejvyšších bodech území, v blízkosti vodních pramenů, můžete narazit na menhiry, hrobky domus de Janas a nuraghe, symboly území obývaného od pravěku, zejména pak osady Castrulongu a Talaichè nuraghe se střechou tholos ( falešná kupole), která je dosud neporušená. Velmi sugestivní je skála Lopène (místo trestu), kde se podle legendy obětovávaly osoby starších 70 let.