Capo Coda Cavallo

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI

Podél předhůří oblasti Gallura, v severovýchodní části ostrova, leží jeden z nejkrásnějších úseků pobřeží ostrova. Mimořádně bílé pláže a křišťálově čistá voda v chráněné oblasti, která je výjimečná svými přírodními hodnotami. Jeden ze symbolů Sardinie, Capo Coda Cavallo je žulový pás země, vybíhající do moře a chráněný impozantním masivním ostrovem Tavolara, hladkými skálami ostrova Molara a malebným ostrůvkem Proratora. Společně tvoří chráněné území o rozloze 15 tisíc hektarů křišťálově čistých vod, zátok a úžin, od mysu Capo Ceraso po výběžek Punta s'Isuledda, kde leží nejjižnější z nádherných plážových letovisk San Teodoro. Vypadá jako jedna z nejvíce podmanivých pobřežních krajin Středozemního moře, které charakterizují bílé, písečné pláže, zátoky, ostrůvky a laguny nekonečného množství odstínů barev. Ať je počasí sebevíce větrné, v této oblasti najdete vždy klidné moře. Pod vodou objevíte nový svět, mořská oblast Tavolara-Capo Coda Cavallo je ideálním místem pro potápění. Vyzkoušené trasy zahrnují různé trhliny a jeskyně, prostředí je bohaté na biologickou rozmanitost a je osídlené hejny ryb, červenými hvězdicemi, nebo žlutými laločnatci (živý korál), díky kterým nabízí nezapomenutelnou podívanou. Vydat se můžete například na Tedja Liscii nebo do mělčin Secca del Papa, jihovýchodně od Tavolary v Punta Arresto, na ostrov Molara a na mořské dno kolem skály Molarotto. Poloostrov se vyznačuje písečnými zátokami a útesy pokrytými středomořským křovinami s intenzivní vůní jahodníků, jalovců, tmelů, myrty a tamaryšků. Pláž Coda Cavallo má zvláštní tvar z kterého pochází i její jméno "koňský ocas," moře je zde tak chráněné, že vypadá jako laguna, klidná a průzračná. Některé z nejznámějších pláží San Teodora (a celé východní Sardinie) jsou odtud jen pár kilometrů. Záliv Salinedda s pískem a červenými skálami, chráněný ostrovem Ruja, vyhlášená Cala Brandinchi s dunami jemného bílého písku a krystalického mořského dna a její „dvojče“ Lu Impostu, oblouk téměř kilometru bílého písku a čisté vody. Pak je tu nádherná pláž Cala Suaraccia (neboli motýlí pláž), fascinující tvary skal v zátokách Cala Ghjlgolu, kam se můžete dostat po stezkách mezi starověkými jalovci. V neposlední řadě potom nejznámější pláž La Cinta se svými třemi kilometry písečných dun, které končí na severu nádherným mysem Puntaldìa. Za dunami se nachází Laguna di San Teodoro, místo zastávky růžových plameňáků během stěhovavých období a domov pisil čáponohých, ideální místo pro procházky a pozorování ptáků.

VÍCE O OBLASTI: Sardinie Sever - Kraj Olbia Tempio


Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle
Položek na stránku
Stránka 1 z 1

Futura Club Baja Bianca ****

FUTURA CLUB BAJA BIANCA - Capo Coda Cavallo

V úchvatné lokalitě chráněné mořské oblasti Tavolara se nachází klubový hotel, vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak pro páry.

All inclusiveBazénRodinné pokojeKlimatizaceWellnessInternetDětský klubAnimacePotápěníTenisFitnessNovinkaPlážový servis v ceně

Praha - Olbia

FM sleva do 31.1.2022

4 dní / Soft all inclusive,

15 590

Dospělí od 15 590 Kč

Děti od 8 990 Kč

Detail
Položek na stránku
Stránka 1 z 1