Destinace Zvolte destinaci
Zvolte destinaci
Destinace
 
 
Vymazat Uložit
Termín Zvolte termín
Zvolte termín
Začátek pobytu
Konec pobytu
- 
- 
Počet nocí
Vymazat Uložit
Strava Zvolte stravu
Zvolte stravu
Vymazat Uložit
Doprava Zvolte dopravu
Zvolte dopravu

Zvolte nástupní / odletové místo Pro výběr místa zvolte dopravuVymazat Uložit
Typ dovolené Zvolte typ dovolené
Zvolte typ dovolené

Vymazat Uložit
Typ ubytování Zvolte typ ubytování
Zvolte typ ubytováníVymazat Uložit
Speciální nabídky Zvolte nabídku
Zvolte speciální nabídku
Vymazat Uložit
Vybavení Zvolte vybavení
Zvolte vybaveníVymazat Uložit
Naše kolekce Zvolte kolekci
Zvolte kolekci

Vymazat Uložit
Sport Zvolte sport
Zvolte sport
Vymazat Uložit
Název produktu
Zobrazit na mapě

Belví

Lokalita

V centru Sardinie, 70 km od měst Nuoro a Oristano, ponořená do lesů, se nachází kouzelná vesnice, turistická destinace oblíbená pro svou krajinu a tradice.

Na hoře Genna de Crobu, mezi velkolepými vápencovými patami na západě a svahy Gennargentu na východě, vystoupalo do výšky 660 metrů a jeho nesmírné bohatství spočívá v jeho přírodním dědictví. Belvì, zemědělsko-pastorační středisko se 600 obyvateli, je obklopeno nekonečnými lesy připomínajícími pohádku: cesmínou, kaštany, třešněmi, lískovými a dubovými lesy a ve skalnatých oblastech jalovci a olivovníky.

V lidové představivosti obývají tyto lesy fantastické bytosti: Maschinganna, která děsí ty, kdo se tam odváží, a Janas, kteří se ve dne proplétají ve svých domus vytesaných do skály (ve skutečnosti přednuragské hrobky) a v noci se potulují po lesích. Oáza Su de Maccioni, Punta Tonnai, borový les Pitz'e Pranu (s dobrodružným parkem) a les Uatzo (s místy pro piknik) vynikají v bujné zeleni, kterou protíná severní část trasy Trenino Verde. Turistická železnice zastavuje ve staré stanici Belvì, poté následuje panoramatickou křivku nabízející pohledy na okolní údolí.

Uatzo je výchozím bodem pro značené treky: během itinerářů uvidíte let orlů a jestřábů, uslyšíte hukot pramenů a potoků. O prehistorické důkazy není nouze: hrobka obrů z Troculu, přestavěná podél státní silnice Nuoro-Lanusei, s pohřebním oddělením ze žulových bloků a exedrou s terasovitou zdí, a na náhorní plošině su Pranu, rozsáhlý komplex Cuccuru Nolza s nuraghe, skládající se z pevnosti a čtyřlaločné bašty a vesnice kolem něj.

V minulosti byla obec hlavním centrem území, které se nepřekvapivě nazývalo Barbagia di Belvì. Nepodléhalo hegemonii feudálních pánů, až do poloviny 18. století jej řídil zástupce volený z řad hlav rodů. Jeho symbolem jsou velmi osobité kazety, ručně vyráběné sladkosti (ze 17. století), kdysi vyhrazené pro obřady (nevěstino cukroví), výtvory z fialového těsta plněné lískovými oříšky a medem a ochucené pomerančem, které můžete ochutnat u příležitosti oslav Autunno in Barbagia.

V obydleném centru, které uchovává úzké a klikaté dlážděné uličky a ukázky tradiční venkovské architektury, můžete navštívit farní kostel Sant'Agostino, patrona oslavovaného v srpnu, a přírodovědné muzeum, kde můžete obdivovat asi tisícovku minerálů (ze sardinských dolů) a 300 fosilií datovatelných mezi prvohorami a čtvrtohorami, pavoukovce, brouky, blanokřídlé, motýly ze Sardinie a mimo ni (i včetně těch exotických), asi 400 druhů sardinských ptáků, včetně velmi vzácných dravců a 70 savců, 200 druhů mořských lastur, větevníků a korýšů. Cestu uzavírají obojživelníci, plazi a ryby a obří želva Caretta caretta.

Dalšími církevními stavbami jsou kostely San Sebastiano a Santa Margherita, jejichž svátky se slaví na začátku června. Ve stejném období se koná třešňový festival spolu s výstavou řemesel, kde můžete objevit umění řezbářství a zpracování železa.