Destinace Zvolte destinaci
Zvolte destinaci
Destinace
 
 
Vymazat Uložit
Termín Zvolte termín
Zvolte termín
Začátek pobytu
Konec pobytu
- 
- 
Počet nocí
Vymazat Uložit
Strava Zvolte stravu
Zvolte stravu
Vymazat Uložit
Doprava Zvolte dopravu
Zvolte dopravu

Zvolte nástupní / odletové místo Pro výběr místa zvolte dopravu


Vymazat Uložit
Typ dovolené Zvolte typ dovolené
Zvolte typ dovolené

Vymazat Uložit
Typ ubytování Zvolte typ ubytování
Zvolte typ ubytování

Vymazat Uložit
Speciální nabídky Zvolte nabídku
Zvolte speciální nabídku
Vymazat Uložit
Vybavení Zvolte vybavení
Zvolte vybaveníVymazat Uložit
Naše kolekce Zvolte kolekci
Zvolte kolekci


Vymazat Uložit
Sport Zvolte sport
Zvolte sport


Vymazat Uložit
Název produktu
Zobrazit na mapě

Austis

Lokalita

Na jihozápadních svazích Gennargentu, v přesném centru Sardinie, se nachází vesnice se starobylými tradicemi a bujnou oblastí bohatou na přírodní památky.

Rozprostírá se v nadmořské výšce více než 700 metrů na žulové plošině, ponořené v horách Barbagia di Ollolai, pokryté hustými lesy dubů, korků a cesmín a vyznačuje se masivními skalami vytesanými časem, včetně dvou monumentů sa Crabarissa s ženskými rysy a sa Conca de su Cannizzu ve tvaru orla. Austis je malé městečko s asi 800 obyvateli, známé svými statky, které vám umožní ochutnat typická jídla, jako je sa fregula stufada, připravovaná ze zapečených semolinových těstovin. Jeho hlavní činností je chov ovcí a koz.

Krásné žulové domy charakterizují historické centrum. Jsou organizovány kolem farního kostela Beata Vergine Assunta, který sahá až do roku 1567 - jak dokládá nápis uvnitř budovy -, ve kterém jsou umístěny různé sochy austiského umělce Elia Sanna, včetně krucifixu, vytvořeného z jednoho kusu dřeva z divoké hrušky. Nejvýznamnější náboženské oslavy se konají na konci září, zasvěcené svatému Antonínu z Padovy. Kostel na jeho počest, postavený v roce 1669, se nachází v lokalitě Sa Sedda de Basiloccu a uvnitř uchovává krásný barokní oltář.

Název Austis pochází z římských dob a odkazuje na latinský základ Augustis. Oblast, kde město stojí, byla osídlena již od pravěku, o čemž svědčí různé roztroušené nuraghe pocházející z doby bronzové (počínaje rokem 1700 před naším letopočtem). Následně bylo jeho území pravděpodobně osídleno kmeny Nurensi nebo Celsitany z Gennargentu, kteří ve 2. století našeho letopočtu veleli císařské armádě. Austis se zrodil přesně jako stazzo, stanice, v římsko-augustanské éře podél silnice, která z Karalis (Cagliari) vedla do Olbie přes Forum Traiani (dnes Fordongianus).