Austis

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

Na jihozápadních svazích Gennargentu, v přesném centru Sardinie, se nachází vesnice se starobylými tradicemi a bujnou oblastí bohatou na přírodní památky.

Rozprostírá se v nadmořské výšce více než 700 metrů na žulové plošině, ponořené v horách Barbagia di Ollolai, pokryté hustými lesy dubů, korků a cesmín a vyznačuje se masivními skalami vytesanými časem, včetně dvou monumentů sa Crabarissa s ženskými rysy a sa Conca de su Cannizzu ve tvaru orla. Austis je malé městečko s asi 800 obyvateli, známé svými statky, které vám umožní ochutnat typická jídla, jako je sa fregula stufada, připravovaná ze zapečených semolinových těstovin. Jeho hlavní činností je chov ovcí a koz.

Krásné žulové domy charakterizují historické centrum. Jsou organizovány kolem farního kostela Beata Vergine Assunta, který sahá až do roku 1567 - jak dokládá nápis uvnitř budovy -, ve kterém jsou umístěny různé sochy austiského umělce Elia Sanna, včetně krucifixu, vytvořeného z jednoho kusu dřeva z divoké hrušky. Nejvýznamnější náboženské oslavy se konají na konci září, zasvěcené svatému Antonínu z Padovy. Kostel na jeho počest, postavený v roce 1669, se nachází v lokalitě Sa Sedda de Basiloccu a uvnitř uchovává krásný barokní oltář.

Název Austis pochází z římských dob a odkazuje na latinský základ Augustis. Oblast, kde město stojí, byla osídlena již od pravěku, o čemž svědčí různé roztroušené nuraghe pocházející z doby bronzové (počínaje rokem 1700 před naším letopočtem). Následně bylo jeho území pravděpodobně osídleno kmeny Nurensi nebo Celsitany z Gennargentu, kteří ve 2. století našeho letopočtu veleli císařské armádě. Austis se zrodil přesně jako stazzo, stanice, v římsko-augustanské éře podél silnice, která z Karalis (Cagliari) vedla do Olbie přes Forum Traiani (dnes Fordongianus).

Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku KALKULACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle