Destinace Zvolte destinaci
Zvolte destinaci
Destinace
 
 
Vymazat Uložit
Termín Zvolte termín
Zvolte termín
Začátek pobytu
Konec pobytu
- 
- 
Počet nocí
Vymazat Uložit
Strava Zvolte stravu
Zvolte stravu
Vymazat Uložit
Doprava Zvolte dopravu
Zvolte dopravu

Zvolte nástupní / odletové místo Pro výběr místa zvolte dopravuVymazat Uložit
Typ dovolené Zvolte typ dovolené
Zvolte typ dovolené

Vymazat Uložit
Typ ubytování Zvolte typ ubytování
Zvolte typ ubytováníVymazat Uložit
Speciální nabídky Zvolte nabídku
Zvolte speciální nabídku
Vymazat Uložit
Vybavení Zvolte vybavení
Zvolte vybaveníVymazat Uložit
Naše kolekce Zvolte kolekci
Zvolte kolekci

Vymazat Uložit
Sport Zvolte sport
Zvolte sport
Vymazat Uložit
Název produktu
Zobrazit na mapě

Arzachena

Lokalita

Gallurské městečko, kolem kterého vznikla světoznámá lokalita Smaragdové pobřeží - Costa Smeralda, leží v severozápadní části ostrova a je symbolem luxusu a mondénnosti.

Ve dne si odpočinete na karibských plážích Smaragdového pobřeží, vyrazíte na úchvatné procházky krajinou a večer můžete strávit v nejluxusnějších barech a restauracích. Zaujme Vás fascinující příroda, neopakovatelné výhledy z pobřeží, kopce pokryté vinicemi a archeologická naleziště.

Rozsáhlé území, jedinečné svého druhu, to je Arzachena, ležící cca 25 km od Olbie a čítající cca 14 000 obyvatel v zimě a mnohonásobně více v letní sezóně. I díky cestovnímu ruchu se tato oblast neustále ekonomicky a demograficky rozvíjí, již od 70. let 20. století, kdy zde začal vznikat fenomén Smaragdového pobřeží. O vzestup se postaral také námořní rozvoj, těžba žuly, charakteristická architektura a světoznámá vinařství, která se věnují pěstování vynikajícího vína Vermentino di Gallura.

Až do 17. století byla osada Arzachena malou skupinkou domů, shromážděných kolem kostela Svaté Marie. Dnes je to triumf barev - členitá náměstíčka, barevné fasády z červené žuly a bílého kamene, kvetoucí výhledy a zelená zákoutí s řemeslnými obchůdky. Kolem města najdete typické stazzi - venkovská sídla přeměněná na ubytování formou B&B či agroturismu.

V okolí se nachází menší a mladší městečka, založená kolem roku 1922 jako jsou Abbiadori, Baja Sardinia, Cannigione, dřívější rybářská osada, dnes turistické centrum, dále také Poltu Quatu, moderní přístav na úpatí fjordu, nebo vyhlášené Porto Cervo, architektonický klenot, městečko zakomponované do pobřeží. V současnosti je nejexkluzivnější cílovou destinací Sardinie, letním sídlem luxusních jacht, světových celebrit, místem večerních elegantních aperitivů, divokého nočního života, glamour restaurací a barů, místem konání prestižních sportovních událostí, jako jsou jachtařské závody či golfové turnaje.

Mezi divokými scenériemi, mys Capo Ferro a nespočet smaragdových zátok s plážemi, vynikají pláž Cala Granu a jemný, bílý srpek Měsíce pláže Grande Pevero. Za ním leží pečlivě udržované greeny golfového klubu Pevero Golf Club, před ním naopak ostrovy Li Nibani. Oblíbeným cílem celebrit je pláž Piccolo Pevero, menší polovina staršího bratra Grande Pevero.

Najdete zde jedinečnou zátoku Romazzino. Poltu di li Cogghj byla oblíbenou pláží prince Aga Khana, zakladatele Yacht Clubu Costa Smeralda, který se zasadil o rozmach a rozkvět celé oblasti a díky němuž je pláž, mající obloukový tvar, nazývána princovou pláží, jemný písek, rozdělený růžovými skalami.

Na protější straně Smaragdového pobřeží vás potěší pláž La Celvia, s pískem s mušličkami a křemínky s výhledem na Cala di Volpe, malý přístav, kde se natáčely scény filmu Agent 007 - Špion, který mě miloval. Jižněji se otevírá scenérie nejkrásnější zátoky Smaragdového pobřeží - Cala Capriccioli. Panorama je ohraničeno ostrůvky přírodního parku souostroví La Maddalena: ostrůvky Di Soffi, Delle Camere a Di Mortorio.

V dálce uvidíte pobřeží Liscia Ruja: zátoky osvětlené bílými plachtami jachet. Hlavní pláž se v srpnu stává dějištěm oslavy svátku Ferragosto. Smaragdové pobřeží zakončuje pláž La Suareddha s působivou, téměř osamělou atmosférou. Další nádherné pláže vás čekají na více než 90 km dlouhém arzachenském pobřeží, včetně hedvábné prostorné pláže Tanca Manna či úžasné Ea Bianca (nebo Cala dei Ginepri). V blízkosti pláže La Sciumara se nachází Padula Saloni, jezero, které je hnízdištěm mnoha druhů vzácného ptactva, včetně červených plameňáků a je tak vyhledávaným cílem ornitologických nadšenců.

Arzachena není jen moře a mondénnost. Má za sebou také fascinující historii, ze které zůstaly dochovány mnohé pozůstatky. V historickém centru města je monti incappiddhatu (hora s kloboukem), skála známá jako Il Fungo (houba), tvarovaná po staletí a využívaná k různým účelům již od raného neolitu. Procházkou po okolí objevíte četná archeologická naleziště. Nejstarší a nejznámější je nekropole Di Li Muri (z konce 4. tisíciletí před naším letopočtem), zvaná také tombe a circolo - kruhové hrobky. Z doby bronzové se dochoval nuráge Albucciu, ukrytý v olivovém háji, a kolem něj pozůstatky vesnice, 80 metrů od něj hrobka Moru. V blízkém okolí lze vidět také malý chrám Malchittu, sloužící k rituálním obřadům. Nelze opomenout lokalitu La Prisgiona v údolí Capichera, kterou tvoří trojlodní nuráge a vesnice s asi stovkou obydlí. Archeologický výlet uzavírají tzv. hrobky obrů Tombe dei Giganti, stavěné převážně mezi ranou a střední dobou bronzovou: hrobka Di Coddu Vecchiu, s téměř čtyři metry vysokou stélou a také slavná hrobka Di Li Lolghi, postavená celá ze žuly, s pohřební komorou a dvěma zachovalými bočními zdmi, dlouhými 26 a 27 metrů.

02.10. - 05.10.2024

Cascioni Eco Retreat je správná volba zejména pro páry, které chtějí strávit dovolenou v kompletním splynutí s přírodou bez ...

3 noci
Snídaně, Polopenze, Bezlepková strava
BazénRodinné pokojeWellnessInternetFitnessNovinka Exkluzivně v SARDEGNA TRAVEL
 
dospělí od 42 518 Kč
09.10. - 12.10.2024

Charismatický hotel uprostřed divoké přírody kraje Gallura a staletých olivovníků, je ideální volbou pro relaxační dovolenou a ...

3 noci
Snídaně, Polopenze
BazénRodinné pokojeKlimatizaceInternetVhodné pro hendikepovanéPesNovinka

FM sleva do 31.7.2024 pro pobyty od 1.10.

 
dospělí od 18 318 Kč