Destinace Zvolte destinaci
Zvolte destinaci
Destinace
 
 
Vymazat Uložit
Termín Zvolte termín
Zvolte termín
Začátek pobytu
Konec pobytu
- 
- 
Počet nocí
Vymazat Uložit
Strava Zvolte stravu
Zvolte stravu
Vymazat Uložit
Doprava Zvolte dopravu
Zvolte dopravu

Zvolte nástupní / odletové místo Pro výběr místa zvolte dopravuVymazat Uložit
Typ dovolené Zvolte typ dovolené
Zvolte typ dovolené

Vymazat Uložit
Typ ubytování Zvolte typ ubytování
Zvolte typ ubytování
Vymazat Uložit
Speciální nabídky Zvolte nabídku
Zvolte speciální nabídku
Vymazat Uložit
Vybavení Zvolte vybavení
Zvolte vybaveníVymazat Uložit
Naše kolekce Zvolte kolekci
Zvolte kolekci

Vymazat Uložit
Sport Zvolte sport
Zvolte sport
Vymazat Uložit
Název produktu
Zobrazit na mapě

Arborea

Lokalita

Ve středozápadní Sardinii, uprostřed rekultivovaného rybníka, bylo ve 20. letech 20. století postaveno secesní město, dnes jedno z nejproduktivnějších zemědělsko-pastoračních center na ostrově.

Arborea, ponořená do zeleně polí 17 km od hlavního města provincie Oristano a osídlená čtyřmi tisíci obyvatel, částečně potomky osadníků převážně z Benátska, má typickou pravidelnou strukturu fašistického základu s budovami poznamenanými velkým eklekticismem.

Rovné a paralelní aleje jsou lemovány stromy a dvoupatrové domy v secesním a novogotickém stylu jsou obklopeny zelení. Veřejné budovy mají výhled na hlavní náměstí, kde je také farní kostel Krista Spasitele (v tyrolském stylu). Na radnici se nachází Archeologická občanská sbírka, sbírka nálezů z římské nekropole s’Ungroni.

Arborea byla postavena v roce 1928 v centru rybníka Sassu, který byl právě rekultivován. Mimochodem, nenechte si ujít návštěvu odvodňovacího závodu, který byl slavnostně otevřen v roce 1934 a který na vás zapůsobí svými modernistickými a futuristickými rozměry a tvary.

Na ulicích najdete mnoho dalších staveb, které byly kdysi správními úřady rekultivační činnosti. Město bylo přejmenováno na Mussolinia di Sardegna (v roce 1930) a svůj současný název přijalo v roce 1944, na konci druhé světové války. Dnes se skládá z centra a venkovských vesnic, vybavených moderními zemědělskými farmami, zpracovatelským průmyslem a vyspělým systémem přidružených služeb.

Jeho území má značný přírodovědný význam: v rybníku Ena Arrubia poblíž pobřeží žije velké množství bahenních ptáků. Široká písečná oblast Marina d'Arborea je obklopena nádherným a rozsáhlým borovým lesem, kde se můžete zchladit po slunečném dni u moře.

Asi 9 km podél okraje rybníka najdete rybářskou vesnici Marceddì, které dominuje Torrevecchia (španělská věž) ze 16. století. Odtud se na stoly místních restaurací dostává mnoho lahůdek.

Mezi produkty zemědělství a chovu zvířat jsou však nejznámější mléčné výrobky a ovoce včetně jahod, kterým je každoročně první květnovou neděli věnován festival. Poslední říjnovou neděli se zase slaví svátek polenty, s možností ochutnat vyhlášené benátské jídlo se sýrem, klobásou a dušeným masem.

06.10. - 13.10.2024

Čtyřhvězdičkový hotelový komplex Horse Country Resort s krásnou zahradou na západním pobřeží Sardinie, je ideální volbou nejen ...

7 nocí
Polopenze, Plná penze, Bezlepková strava
Blízko plážeBazénKlimatizaceWellnessInternetDětský klubAnimaceTenisVhodné pro hendikepovanéPesPlážový servis v ceně

Sleva LM pro pobyty 21.7.-8.8.

 
děti od 10 990 Kč
dospělí od 21 817 Kč