Blog

Tisková zpráva ACK ČR: Bez dovolené i bez peněz! Dejte si pozor, komu svěřujete své finance.

ACK ČR 15.3.2023

Asociace cestovních kanceláří ČR opakovaně upozorňuje spotřebitele na obezřetnost při vybírání dovolené a její koupě. Vaše dovolená může skončit ještě dříve, než začala.

Na českém trhu působí řada subjektů či fyzických osob usazených v zahraničí, které nejsou pojištěnou cestovní kanceláří a ani cestovní agenturu a které nabízejí na první pohled lákavé nabídky dovolené, resp. kombinaci služeb naplňující dle zákona č. 159/1999 Sb. pojem zájezd. Po zaplacení financí však nemusíte nikam odletět či v místě se o vás v případě nouze nemusí nikdo postarat či zajistit objednané služby.

Bohužel roste počet podvedených klientů, kteří si nejčastěji na základě reklamy na sociálních sítích, zakoupí svou dovolenou u fyzické osoby, často žijící v zahraničí, která není cestovní kanceláří. Těmto osobám svěřené peníze, však nejsou nijak pojištěny!

Neriskujte a připomeňme si proto:

 • Organizovat zájezd smí pouze dle zákona koncesovaná a pro případ úpadku zajištěná cestovní kancelář, která je uvedena v seznamu Ministerstva pro místní rozvoj: Seznam cestovních kanceláří
 • Zprostředkovávat zájezdy výše uvedených cestovních kanceláří může pouze cestovní agentura či cestovní kancelář v roli cestovní agentury.
 • Smlouva o zájezdu je vždy uzavíraná s koncesovanou a zajištěnou cestovní kanceláří.
 • I prodej zahraničních cestovních kanceláří musí být cestovními agenturami nahlášen na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR, stejně tak musí být doloženo jejich zajištění!

  Pokud si zakoupíte zájezd u jiného subjektu, vystavujete sebe i své finance riziku!

  Asociace proto vždy doporučuje klientům, aby si před nákupem dovolené ověřili organizátora zájezdu, tedy zda se jedná o pojištěnou koncesovanou cestovní kancelář, případně využili pro její zprostředkování cestovní agenturu, která jim doloží pojištění cestovní kanceláře, jenž je organizátorem zájezdu.

  Cestovní kanceláře jsou nejen pojištěny, takže ani v případě jejich úpadku nepřijdete o vložené finance, ale jsou zejména profesionály, kteří se o vás umí postarat v případě jakékoliv nenadálé situace či pomoci vám v nesnázích! Nezůstanete tak na letišti v České republice či v zahraničí bez zajištěných služeb a financí. • Sdílení

  Kategorie článků

  Vše Sport na Sardinii Články o Sardinii Cestovní průvodce Kulturní dědictví Videa o Sardinii I Land

  Poslední články

  Na vyžádání = tarify revenue

  Abychom mohli i nadále dostát svým slibům o garanci ceny* u nabízených služeb, rozhodli jsme se uvádět některé hotely bez cen s hláškou "NA VYŽÁDÁNÍ."

  Blog  / 20.1.2023  / Sardegna Travel

  Sardinie - Jaro Podzim

  V návaznosti na odstartování projektu Up for Travelers, které proběhlo 11. května 2022 v barokní kapli Italského kulturního institutu v Praze, a který se soustředí především na udržitelnost, ekologii a digitalizaci cestovního ruchu, jsme ve středu 30. listopadu představili projekt Sardinie - Jaro, podzim, jehož úkolem je představit českému cestovateli ostrov i mimo klasickou letní sezónu.

  Blog  / 14.12.2022  / Sardegna Travel

  Podzim v Barbagii - Otevřené dvorky

  Nechte se unést fascinujícími příběhy, které umožní Sardinii a jejím obyvatelům předvést se ve své nejčistší podobě a ukázat světu neobyčejnou krásu, kterou nabízí.

  Blog  / 31.8.2022  / Sardegna Travel