Cestovní deníky

Rybí trh

Monika Marzin

Trh San Benedetto v samém centru Cagliari je zastávkou, kterou při návštěvě hlavního města rozhodně nesmíte vynechat. Je to největší rybí trh v Evropě. Cagliari, město tisíce překvapení, je navíc ideální pro návštěvu i mimo sezónu.

Místo, které na první pohled zaujme svou sugestivní atmosférou, kde jsou všechny produkty opravdu čerstvé a prodejci přátelští a velmi upřímní. Podmaní si vás na každém kroku: stovky ryb naaranžovaných na stáncích s takřka scénografickou precizností, klasické "brblání" jako na každém správném trhu, vstřícnost a přirozená veselost prodejců, velmi nízké ceny a vynikající kvalita. To vše charakterizuje tuto povinnou zastávku, pokud chcete zažít tu pravou a typickou Sardinii, i s jejími obyvateli.

Čeká vás zážitek plný emocí, jako je ochutnávka čerstvých ústřic či mušlí právě vyloupnutých a jen pokapaných citronem. Živost a pohostinnost stánku s bottargou, sušeným kaviárem z ušlechtilé mořské ryby, nejčastěji cípala obecného (která se tradičně podává nastrouhaná na těstoviny nebo nakrájená na plátky), dodala naší zastávce ten správný šmrnc. Spolu s ochutnávkou nás pozvali i na společné vychutnání sklenky Karmis, velmi svěžího bílého vína, samozřejmě sardinského, pocházejícího z oblasti Nuraghi. Horní patro tržiště je plné barev, zde sídlí prodejci masa, ovoce a zeleniny, uzenin a sýrů, pečiva a sladkostí.

Zkrátka nepřehlédnutelná zastávka při návštěvě Cagliari.

Sardegna Travel pro Vás připraví prohlídku trhu s průvodcem a výkladem, stejně jako další zážitky, šité na míru tak, abyste si co nejlépe užili město Cagliari.


Sdílení

Kategorie článků

Vše Sport na Sardinii Archiv článků Cestovní průvodce Kulturní dědictví Videa o Sardinii I Land Cestovní deníky

Poslední články

Sardinie, láska na první pohled

Kariéra a vášeň Martiny Costantino, majitelky jediného cestovního operátora v České republice specializovaného na zemi nuragů, "nejkrásnější ostrov Středozemního moře".

 / Giovanni Usai

Sting na Sardinii - srpen 2024

Velký návrat světově uznávaného umělce a držitele 17 cen Grammy. Sting vystoupí na speciálním koncertě v amfiteátru pod hvězdami v Santa Margherita di Pula.

 / © Forte Village Resort

Cagliari Segreta

Jedním z mnoha zážitků, které SARDEGNA TRAVEL doporučuje svým klientům v Cagliari nebo jeho blízkém okolí, je návštěva podzemního města, o kterém ví jen málokdo.

Cestovní deníky  / Monika Marzin

Koně z Giary

Ponořte se do hlubin přírody a zapomeňte na cokoliv dalšího. To Vás čeká, pokud se s námi rozhodnete prozkoumat park Giara.

Cestovní deníky  / Monika Marzin