Punta Molentis
Blog

Pláže s omezeným počtem návštěvníků

SARDEGNA TRAVEL 25.5.2022

V zájmu ochrany přírodního dědictví nejkrásnějších pláží na Sardinii se mnoho obcí rozhodlo zavést nová pravidla, aby se zabránilo přeplnění turisty na nejoblíbenějších plážích sardinského pobřeží. Pro sezónu 2022 jich opět několik přibylo a které to tedy jsou?

Lu Impostu a Cala Brandinchi

První změny se týkají pláží Lu Imposti a Brandinchi, podél pobřeží San Teodoro jižně od Olbie: za vstup na pláže budou platit všichni kromě rezidentů, pro které byl také stanoven maximální denní počet koupajících. Na pláži Lu Imposto může denně pobývat 3300 lidí, zatímco 1447 lidí má přístup do Brandinchi.

Pláž del Cavaliere


Ostrov Budelli v souostroví Maddalena je jedním z přírodních klenotů Sardinie, které jsou nejvíce ohroženy fenoménem pobřežní eroze. Po nádherné růžové pláži, uzavřené pro turisty od roku 1994 kvůli četným krádežím písku, se pláž del Cavaliere stává také tou s omezeným počtem, aby se redukovaly nebezpečné účinky antropogenního tlaku na křehký ekosystém chráněné přírodní oblasti.

Cala Coticcio


A u souostroví La Maddalena ještě zůstaneme, konkrétně na ostrově Caprera, kde se očekává ustanovení nových pravidel pro vstup a pobyt na zátoce Cala Coticcio, která je součástí oblasti přírodního parku. Loni byl přístup po souši možný pouze za přítomnosti průvodců oprávněných k provázení a letos se uvažuje o zavedení omezeného počtu návštěvníků, který by mohl být pouze 60 lidí za den.

La Pelosa


Přesuneme-li se na severozápad ostrova, najdeme pláž Pelosa, jednu z nejkrásnějších na Sardinii: La Pelosa, na kterou každý rok přijíždí tisíce turistů, je od roku 2019 předmětem experimentu, spojeného s uzavřeným počtem návštěvníků a se zavedením vstupenky na pláž. V roce 2022 bude moci vstoupit 1 500 koupajících se denně po rezervaci, přičemž zaplatí vstupenku 3,50 eur na osobu. Rezervace je možné provádět zde: https://www.lapelosastintino.com/

Tueredda


Tuerredda je jedinou pláží na západním pobřeží Sardinie, která letos přijala omezený počet: celkem 1100 lidí denně bude mít přístup k perle Sulcisu.

Cala dei Gabbiani


V Ogliastře je několik zátok s omezeným počtem: v obci Baunei byla také omezena délka pobytu na pláži, například na Cala Biriala, kde můžete zůstat maximálně dvě hodiny. Také v Cala dei Gabbiani je maximální povolený pobyt dvě hodiny. Denní limit přístupů je 350 lidí.

Santa Maria Navarrese


Také v Santa Maria Navarrese, v provincii Nuoro, byla zavedena omezení: na centrální pláži města je povoleno maximálně 1300 vstupů denně, zatímco v Cala Sinie je strop nastaven na 1600 vstupů denně.

Cala Pira


Pro vstup na pláž se bude platit vstupenka s předpokládanou cenou €3,50 osoba a parkování za cenu €10 osobní vůz. Maximální počet návštěvníků je 900 osob za den.

Punta Molentis


Na jih od Costa Rei, v oblasti Villasimius, je několik pláží, které přijaly omezený počet a vstupné: kromě Cala Pira v Castiadas je placená i pláž Punta Molentis, na kterou je zaveden limit 200 lidí za den. Za každého koupajícího se platí příspěvek 1 euro, za parkování vozu se účtuje lístek 10 euro.

Porto Sa Ruxi


Porto Sa Ruxi je druhou pláží s omezeným počtem návštěvníků ve Villasimius: denně sem může vstoupit maximálně 150 lidí, ale kromě zaplacení parkovacího lístku v hodnotě 10 eur se už neplatí vstupenka.

Rio Trottu


Třetí pláží v oblasti Villasimius je Rio Trottu, kde je povolen vstup pouze 150 návštěvníkům za den.

Cala Mariolu


I perla zálivu Orosei má omezený počet: pro vstup do nádherného oblázkového písku Cala Mariolu je vyžadována vstupenka za 1 euro na osobu, maximální limit je 550 vstupů za den.

Sdílení

Kategorie článků

Vše Sport na Sardinii Články o Sardinii Cestovní průvodce Kulturní dědictví Videa o Sardinii I Land

Poslední články

Podzim v Barbagii - Otevřené dvorky

Nechte se unést fascinujícími příběhy, které umožní Sardinii a jejím obyvatelům předvést se ve své nejčistší podobě a ukázat světu neobyčejnou krásu, kterou nabízí.

Blog  / 31.8.2022  / Sardegna Travel

Koncert: Tenores di Neoneli - Impàros

"Canto a tenore" je nejstarší etnicko-hudební vyjádření Sardinie, jeden z nejpozoruhodnějších příkladů středomořské polyfonie pro bohatost témbrů, expresivitu a strukturální náročnost. Spojení čtyř mužských hlasů (bassu, contra, sa mesu boche a sa boche, od nejhlubšího po nejvyšší) tvoří naprosto unikátní zvukovou texturu.

Blog  / 8.4.2022  / Italský kulturní institut

Up For Travelers

Ve středu 11. května jsme úspěšně odstartovali projekt Up For Travelers; průzkum cestovního ruchu, který v člověku objeví cestovatele.

Blog  / 8.4.2022  / Sardegna Travel