Blog

Na Sardinii vlastní dopravou

SARDEGNA TRAVEL


Cestujete vlastní dopravou a hledáte na Sardinii pouze ubytování?
Není problém. I v tomto případě jsme tu pro vás! Pokud cestujete automobilem, zde najdete ty nejdůležitější informace.Nejvyužívanější trajektovou linkou je spoj z italského Livorna do Olbie. Pro cestu z ČR do přístavu můžete využít několik různých tras v závislosti na tom, odkud přesně vyjíždíte. Nejčastěji volená trasa ze středních a západních Čech je přes hraniční přechod Rozvadov do Německa směrem na Mnichov, dále do Rakouska na Innsbruck a následně přes přechod Brenner pokračujete směrem na Milano, Bolognu a Florencii až do Livorna. Druhou nejčastější variantou, zejména pokud vyjíždíte z jižních Čech či Moravy, je přes přechod Dolní Dvořiště do Rakouska, přes Salzburg a poté na hraniční přechod Villach, odkud projíždíte kolem Benátek, Padovy, až se napojíte na hlavní tah u Bologni do Livorna. Doba jízdy se pohybuje kolem 11 hodin na obou trasách, ale opět záleží, odkud přesně vyjíždíte, na aktuálním provozu a přestávkách.

A teď jak se dostat z pevniny na ostrov?
Existuje několik trajektových společností, které jezdí z Itálie na Sardinii. Naše kancelář spolupracuje exkluzivně s Grimaldi Lines. Nejfrekventovanější je již zmíněná linka Livorno - Olbia, oblíbená je ale i Civitavecchia - Olbia a to zejména, rozhodnete-li
se strávit několik dní před naloděním v kontinentální Itálii. V nabídce jsou v hlavní sezóně i trasy Civitavecchia - Porto Torres, Civitavecchia - Arbatax a Civitavechia - Cagliari.
Cesta trajektem z Livorna do Olbie trvá 9 hodin. Je možné cestovat přes den, kdy se obvykle vyplouvá kolem 10:00 a na ostrov tedy přijíždíte v 19:00, nebo lze cestovat přes noc, s vyplutím kolem 22:00 a vyloděním se ráno kolem 7:00. Noční linka bývá více zaplněná.
Mnoho klientů volí ubytování v kajutě, kde mají volbu mezi vnitřní kabinou bez okna, venkovní s oknem, kategoriemi junior suite nebo suite, kde mají vlastní sociální zařízení a mohou se zde po dlouhé cestě komfortně vyspat. Kdo chce ušetřit, kajutu si nekoupí
a noc přečká ve společných prostorách na vnitřní palubě. Jistým kompromisem může být i zakoupení místenek/sedaček ve společné místnosti.
Pro cestující jsou k dispozici restaurace (ála carte a bufetová), dětský koutek, videohry, wellness centrum, bary, diskotéka a přes den je v létě otevřený venkovní bazén.
Cestovat můžete i s vašimi čtyřnohými mazlíčky, kteří mají neomezený přístup do venkovních prostor a omezený do společných vnitřních prostor, pro pobyt v kajutě, je třeba rezervovat ty, které jejich přístup povolují (volíte při rezervaci).
A kolik to stojí?
Cena trajektu se liší v závislosti na obsazenosti trasy, na počtu cestujících, typu vozidla a zvolených doplňkových službách, kromě kajuty nebo sedačky, lze předem objednat i snídaně, obědy či večeře. Kromě trajektového lístku je třeba počítat také s dálničními
poplatky, v Rakousku je povinná dálniční známka, a navíc se ještě v některých úsecích platí zvlášť za průjezd, v Itálii se potom hradí mýtné.
Tak jak dál?
Jednoduše nám zavolejte nebo napište, rádi se o vše postaráme, poradíme a zařídíme. A vaše dovolená, i vlastní dopravou, bude prostě bez starostí.

Pro zakoupení trajektového lístku můžete využít těchto stránek: https://trajektysardinie.cz/cs

Sdílení

Kategorie článků

Vše Sport na Sardinii Archiv článků Cestovní průvodce Kulturní dědictví Videa o Sardinii I Land Cestovní deníky

Poslední články

Z oázy na talíř

Jedním z exkluzivních zážitků, které jsme měli tu čest prožít se všemi zaměstnanci Sardegna Travel, byla návštěva závodu na chov a zpracování mušlí založeného původně jako konsorcium sardinských rybářů.

 / Monika Marzin

Antonio Costantino a jeho vize pro město Alghero

Během veřejného setkání na zaplněném náměstí Piazza Santa Croce představil Antonio Costantino, kandidát na obecního radního v administrativních volbách v Algheru v roce 2024, podrobnou vizi výzev a příležitostí místního cestovního ruchu. Otázky pokládala novinářka Sara Alivesi a Francesco Marinaro, představitel iniciativy "We Reform Alghero". Debata se dotkla zásadních otázek budoucnosti města a zdůraznila význam přístupu založeného na spolupráci.

 / algheronline.it

Chtěla bych žít do sta let?

Otázka, kterou si čas od času položí každý z nás, a která mě napadne při pomyšlení na Modré zóny, oblasti s vysokou koncentrací lidí dožívajících se sta a více let.

 / Kamila Červená

Sardinie, láska na první pohled

Kariéra a vášeň Martiny Costantino, majitelky jediného cestovního operátora v České republice specializovaného na zemi nuragů, "nejkrásnější ostrov Středozemního moře".

 / Giovanni Usai