Blog

Zrušení povinnosti negativního testu na COVID-19 při vstupu na Sardinii

Region Sardinie 12.9.2020

Vyhláška ze dne 11. září 2020 stanovující povinnost předložení negativity minimálně sérologického testu na Covid-19 při vstupu na území Sardinie byla do 7.10. pozastavena.

  • 1. Počínaje dnem 14. září 2020 a s výhradou přijetí dalších opatření v důsledku zjišťování epidemiologických údajů v regionu všichni cestující, kteří mají v úmyslu vstoupit na regionální území, přicházejí ze zahraničí a / nebo z území jiného italského regionu, jsou vyzváni před nastoupením na palubu k doložení negativního výsledku testu na Covid 19 - sérologického IgG a IgM - (běžně dělají odběrové laboratoře Synlab, Aeskulab a další.., nutné vyžádat si potvrzení ideálně v ANJ) nebo molekulárního (RNA) nebo rychlého antigenního - provedeného ne déle než 48 hodin před odletem. Cestující mohou alternativně při nástupu znovu prokázat, že vyplnili příslušný online formulář autocertifikace, prokázat, že podstoupili 48 hodin před vstupem na regionální území, sérologický, molekulární nebo antigenní test, jehož výsledkem je negativní výsledek, přičemž je nutno povinně uvést: a) typ podstoupeného testu a datum provedení; b) název zařízení (veřejné, soukromé nebo akreditováno soukromě), kde byl test proveden. Cestující jsou povinni dokončit výše uvedenou vlastní certifikaci jako součást registrace uvedená v předchozím čl. 1).
 • 2. Od 14. září 2020, pouze dočasně, cestující dle bodu 1 předchozího odstavce, kteří přichází na regionální území bez požadované certifikace uvedené v čl. 10 bodě 1, se zavazují podstoupit molekulární nebo antigenní test, který se provede výtěrem nejpozději do 48 hodin od vstupu na regionální území místním zdravotním zařízením či v akreditovaném soukromém zařízení. Tito cestující, i když jsou zcela bez příznaků, jsou povinni ohlásit se okamžitě po jejich vstupu na regionální území Sardinie do kompetentní zdravotnické společnosti a do výsledku laboratorních vyšetření provedených příslušným zdravotnickým zařízením, dodržovat pravidla dobrovolné izolace, kterou ukončí pouze negativní výsledek testu, pokud příslušný zdravotnický orgán nestanoví jinak.
 • 3. V případě nástupu příznaků Covid-19 zůstává povinnost pro kohokoli, i když s potvrzením negativity, nahlásit tuto skutečnost okamžitě na regionální zdravotní úřad prostřednictvím telefonních čísel konkrétně vyhrazených a podstoupit, až do následného rozhodnutí zdravotnického úřadu dobrovolnou izolaci.
 • 4. Nutnost nošení roušek tam, kde není možné dodržovat odstupy min. 1 m a to ve vnitřních i venkovních prostorách ve dne i v noci. Vzhledem k nižší návštěvnosti ostrova v měsíci záři však tento krok fakticky neznamená žádnou novinku. Udržování bezpečnostních rozestupů bylo povinné vždy, jinak byla rouška povinná. U hotelů to znamená převážně při vstupu do restaurace, obchodu či recepce. Celou vyhlášku naleznete v pdf formátu na stránce www.sardinie.cz/Covid19. Průměrná cena sérologického testu 850 Kč
 • Žádost neplatí pro děti do nedovršených 10 let.
 • O sérologickém testu se informujte u svého praktického lékaře.


  Diskuze k článku

  M.k. 15.09.2020 16:04:21

  Dobrý den, jak se řeší výsledky do 48 hod před odletem, když je odlet do Cagliari v neděli? O víkendu vám Aeskulab ani další laboratoř výsledky neposkytne, jak jsem si zjistila. bohužel mají do pátku do 15 hodin. A to je docela nepříjemná komplikace. Děkuji za radu.

  Lenka 14.09.2020 21:31:11

  Jak mit test 48h starý, kdyz výsledky jsou zasílány do 48h? To nemam sanci stihnout natoz vytisknout a vzit do letadla....co s tim?

  S.T. 14.09.2020 17:56:52

  Vážená paní K. B., nařízení Covid-19 testů nepředstavuje překážku pro realizaci zájezdu. Při absolvování jakéhokoliv z uvedených testů: sérologického IgG a IgM, molekulárního (RNA) nebo rychlého antigenního s negativním výsledkem není žádná karanténa nutná. Sérologické testy a rychlé antigenní velmi často zajišťují i praktičtí lékaři. K povinnostem zákazníka patří, nejen dle všeobecných smluvních podmínek účasti na zájezdu, při cestách do zahraničí mít u sebe všechny doklady požadované pro vstup do příslušných zemí a tranzit (což může být - cestovní doklad, víza, doklad o zdravotním pojištění, různá očkování a nově i testy na Covid) - pokud jsou vyžadovány. Jsme v přímém kontaktu s našimi klienty a snažíme se být plně nápomocni i se zajištěním konkrétních možností testování. Všichni klienti byli informováni písemně (bylo schváleno v pátek večer) a dnes obvoláváni. Pevně věřím, že jsem Vám odpověděla na Vaši otázku, že se nám společně podaří najít řešení a že ani toto nařízení nenaruší Vaši očekávanou dovolenou. S úctou S.T.

  K.B. 14.09.2020 13:38:41

  Dobrý den, tento týden máme s Vámi odlétat na Sardinii. Vzhledem k nařízení Covid testů a následné karantény ( jelikož pracuji v gastronomii) chci se zeptat, jak v tomto případě budete postupovat. Jedná se z Vaší strany o překážku pro realizaci, pokud nechci podstupovat testy. V době kdy byla smlouva uzavřena nebyly testy vyžadovány. děkuji a zdravím K.B.

 • Sdílení

  Kategorie článků

  Vše Sport na Sardinii Články o Sardinii Cestovní průvodce Kulturní dědictví Videa o Sardinii I Land

  Poslední články

  Připravujeme pro Vás nabídku na sezónu 2021

  A v mezičase bychom se s Vámi rádi podělili o nově nabité zkušenosti, poděkování i novinky na které se můžete těšit.

  Blog  / 22.10.2020  / SARDEGNA TRAVEL
  Vlajka

  KORONAVIRUS SARDINIE 29. ČERVNA

  29.6.2020 Koronavirus, aktualizovaná data k 29. červnu 2020.

  Blog  / 29.6.2020  / Region Sardinie
  Sardegna sicura

  PRŮVODCE PRO CESTOVATELE

  15.6.2020 Aktualizované odpovědi pro ty, kteří plánují cestu na Sardinii.

  Blog  / 15.6.2020  / Region Sardinie