Blog

Zeptej se nás, kam do levandule na Sardinii

Lavanda di Elvio 21.6.2023

Pro milovníky krásy je výlet do levandulových polí v období květu zážitkem, který si nesmí nechat ujít. Vychutnat si krásu fialových polí a jejich sladkou vůni, ponořit se do atmosféry relaxace a klidu a možná se i dozvědět více o rostlině a jejich vlastnostech. Rádi Vám tento jedinečný zážitek zprostředkujeme.

Kdy začíná kvést levandule?

Levandule je rostlina, která evokuje obrazy rozlehlých, otevřených polí a chladného vánku, který s sebou nese sladkou vůni jejích fialových květů. Kdy ale začíná kvést levandule? Pojďme to společně zjistit.

V první řadě je důležité vědět, že existují různé druhy levandule, z nichž ty nejčastější kvetou jednou ročně.
Doba květu závisí především na druhu a klimatických podmínkách regionu, kde se nachází.
Kvetení levandule obecně začíná od konce května do konce července, nástup kvetení však mohou ovlivnit některé faktory, jako je klima, nadmořská výška a typ půdy, ve které rostlina roste.

Například levandule v Provence ve Francii obvykle kvete od konce června, do konce července. Pokud ale cestujete na sever do Londýna, kvetení obvykle začíná o něco později, v polovině července, a pak trvá až do konce srpna.

Levandule na Sardinii kvete v červnu.

Období květu levandule je velmi očekávanou událostí po celém světě, protože návštěvníkům nabízí podívanou na vzácnou krásu a jedinečný smyslový zážitek. Vzduch je naplněn sladkou a intenzivní vůní levandulových květů, zatímco fialová pole jako by trvala navždy. Kromě toho je levandule velmi všestranná rostlina, která se používá v mnoha různých odvětvích.
Její esenciální olej se často používá v parfumerii a kosmetice k výrobě vysoce kvalitních produktů díky její relaxační vůni a zklidňujícím vlastnostem pokožky.

Levandule je také velmi oblíbená rostlina v kuchyni, díky své jemné, ale výrazné chuti. Často se používá k dochucení koláčů, čajů a pokrmů z masa a ryb.

Ale levandule není jen krásná rostlina s mnoha vlastnostmi, je to také rostlina symbolická. V řeči květin představuje levandule něhu a oddanost a je často dávána jako znamení náklonnosti a přátelství.

Pro milovníky krásy je výlet do levandulových polí v období květu zážitkem, který si nesmí nechat ujít. Vychutnat si krásu fialových polí a jejich sladkou vůni, ponořit se do atmosféry relaxace a klidu a možná se i dozvědět více o rostlině a jejích vlastnostech.

Pokud budete na Sardinii v měsíci červnu, můžete se kromě prohlídek polí s průvodcem zúčastnit různých zážitků, jako jsou fotografické workshopy a improvizované malování.

Rádi Vám tento jedinečný zážitek zprostředkujeme.

Zdroj: Lavanda di Elvio


Sdílení

Kategorie článků

Vše Sport na Sardinii Články o Sardinii Cestovní průvodce Kulturní dědictví Videa o Sardinii I Land Cestovní deníky

Poslední články

Barevné noci v Cagliari

Každý čtvrtek od 9.července do 27.srpna ožijí ulice centra Cagliari až do půlnoci kulturními akcemi, komentovanými prohlídkami, hudebními a gastronomickými akcemi a nákupy pod hvězdami.

Blog  / 22.7.2023  / Sardegna Turismo

Cestovní deník Moniky Marzin: Den sedmý

Míříme k naší poslední destinaci a po cestě se ještě krátce zastavíme v domě Fabrizia de André, známého skladatele konce 70. a začátku 80. let. Básník a kouzelník s melodiemi, které významně ovlivnily důležitou éru a kulturní dědictví, které bude trvat věčně.

Cestovní deníky  / 20.7.2023  / Monika Marzin

Luxusní resorty přicházejí s exkluzivní nabídkou pro rodiny s dětmi

Nechte se hýčkat v resortech prémiových kolekcí za těch nejlepší podmínek.

Blog  / 3.7.2023  / Sardegna Travel

Cestovní deník Moniky Marzin: Den šestý

Přesouváme se z místa na místo každý den a poté, co jsme si ušpinily ruce od těsta, nachodily kilometry, projely se na konci při západu slunce a ochutnaly vynikající Cannonau, je nyní čas prozkoumat muzea.

Blog  / 21.6.2023  / Monika Marzin