Blog (v2)

Sardinie je od 1. března v tzv. bílé zóně

SARDEGNA TRAVEL 16.2.2021

Přinášíme Vám aktuální informace o vývoji pandemie na ostrově.

UPDATE: Od 22.3.2021 je Sardinie znovu zařazena do oranžové zóny. Toto nařízení je platné do 6.4.2021. V období před Velikonocemi (15.3.-6.4.2021) došlo k úplnému zrušení žluté zóny a na všechny italské regiony se tak aplikují přísnější restrikce. Vstup na ostrov za účelem turistiky není ani nadále možný.

Od 1. března 2021 se Sardinie jako první z italských regionů zařazuje do tzv. bílé zóny, tedy oblasti s úplně nejnižším počtem nakažených nemocí Covid-19.
Plošné testování, přehledný plán očkování a důsledný přístup obyvatel k zavedeným bezpečnostním opatřením se vyplatil natolik, že se život na ostrově začíná pomalu vracet do období před pandemií. S reprodukčním číslem 0,68 vystupuje Sardinie od pondělí ze žluté a stává se první bílou zónou v zemi.
Tímto nařízením se prodlužuje doba otevření restaurací do 23:00, barů do 21:00 a zákaz vycházení od 23:30 do 5 do rána. I nadále zůstává v platnosti zákaz shromažďování, a to i na venkovních prostranstvích, kde stále platí povinnost dodržovat rozestup alespoň 1 metr od cizích osob a nošení roušky. Tato pravidla jsou v platnosti do 15. března, a pokud se bude epidemiologická situace i nadále příznivě vyvíjet, dojde následně za předpokladu dodržení přísných hygienických podmínek k otevření fitness center, tanečních škol, obchodních domů i v sobotu a neděli, muzeí a dalších kulturních institucí.

Plošné testování zahájila Sardinie od února a v jednotlivých okresech pokračuje i v těchto dnech. Pokud screening odhalí zvýšený výskyt některé z nebezpečnějších mutací viru, dochází dle aktuálně platných nařízení k okamžitému přeřazení do zóny červené, které se však uplatňuje pouze na lokální úrovni. Aktuálně jsou v úplném uzavření tři obce, a to Bono, La Maddalena a San Teodoro. Guvernér Solinas slibuje zavedení antigenního testování v přístavech a na letištích pro cestující, kteří na ostrov přijedou bez prokázání negativity.

Stále platí, že vstup do Itálie je podmíněn negativním PCR nebo antigenním testem ne starším 48 hodin.

Sdílení

Kategorie článků

Vše Sport na Sardinii Články o Sardinii Cestovní průvodce Kulturní dědictví Videa o Sardinii I Land

Poslední články

Filmová Sardinie zbavená stereotypů

Kulturní a přírodní dědictví Sardinie představí projekt s názvem Sardinie. Divuplný ostrov, který vznikl z iniciativy Italského kulturního institutu v Praze. Otevře jej 26. ledna oceňovaný film Muž, který koupil Měsíc (2018) režiséra Paola Zuccy, který přináší ironický pohled na některá klišé spojená se Sardinií.

Blog  / 25.1.2021  / Lidovky.cz
Mořské dno, Villasimius, Sardinie

Udržitelné cestování

Jste udržitelní turisté nebo uvědomělí cestovatelé? Základní charakteristiky, chování a odpovědnosti.

Blog  / 12.1.2021  / SARDEGNA TRAVEL

Připravujeme pro Vás nabídku na sezónu 2021

A v mezičase bychom se s Vámi rádi podělili o nově nabyté zkušenosti, poděkování i novinky na které se můžete těšit.

Blog  / 22.10.2020  / SARDEGNA TRAVEL