Blog

Upozornění pro klienty cestující na Sardinii vlastní dopravou: Itálie - záplavy

ACK ČR 18.5.2023

ACK ČR informuje:

MZV ČR upozorňuje na kritickou situaci v souvislosti se záplavami v Itálii, které zasáhly zejména region Emilia-Romagna (Bologna, Forli, Cesena).

Dalšími postiženými oblastmi jsou některé části regionů Marche, Lombardie a Toskánska.

Místní úřady evakuují tisíce lidí, dochází k výpadkům elektřiny a signálu mobilní telefonní sítě. Část silnic je uzavřena, rušena jsou i vlaková spojení, a to i v ostatních oblastech Itálie.

Doporučujeme všem turistům z ČR se před návštěvou Itálie dopředu informovat na situaci v místě (nejlépe u ubytovatele), sledovat předpověď počasí a řídit se doporučeními italských orgánů. Do zasažených oblastí nedoporučujeme cestovat.

Bližší informace naleznete na webových stránkách Velvyslanectví ČR v Římě.

Zdroj: systém DROZD, Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Sdílení

Kategorie článků

Vše Sport na Sardinii Články o Sardinii Cestovní průvodce Kulturní dědictví Videa o Sardinii I Land Cestovní deníky

Poslední články

Cestovní deník Moniky Marzin: Den druhý

Nevím, jestli se to stává také vám, že se ráno probudíte a nemůžete si vzpomenout, kde jste předchozí večer usínali. Mezi všemi těmi městy, ve kterých jsme žila v průběhu svého života nomáda, se mi občas stalo, že jsem se probudila a říkala jsem si: jsem v Praze, ve Florencii, v Římě? Stačilo rozhrnout závěs a hned jsem měla jasno. Ráj na zemi!

Cestovní deníky  / 29.5.2023  / Monika Marzin

Cestovní deník Moniky Marzin: Den první

Den odjezdu směr Sardinie. Představa měnící se scenérie, mořského vánku vnikajícího do mých plic a jemných, jarních slunečních paprsků na mé kůži mě nabíjí.

Cestovní deníky  / 27.5.2023  / Monika Marzin

Na Sardinii vlastní dopravou

Cestujete vlastní dopravou a hledáte na Sardinii pouze ubytování? Není problém. I v tomto případě jsme tu pro vás! Pokud cestujete automobilem, zde najdete ty nejdůležitější informace.

Blog  / 20.4.2023  / SARDEGNA TRAVEL