Blog

Upozornění pro klienty cestující na Sardinii vlastní dopravou: Itálie - záplavy

ACK ČR

ACK ČR informuje:

MZV ČR upozorňuje na kritickou situaci v souvislosti se záplavami v Itálii, které zasáhly zejména region Emilia-Romagna (Bologna, Forli, Cesena).

Dalšími postiženými oblastmi jsou některé části regionů Marche, Lombardie a Toskánska.

Místní úřady evakuují tisíce lidí, dochází k výpadkům elektřiny a signálu mobilní telefonní sítě. Část silnic je uzavřena, rušena jsou i vlaková spojení, a to i v ostatních oblastech Itálie.

Doporučujeme všem turistům z ČR se před návštěvou Itálie dopředu informovat na situaci v místě (nejlépe u ubytovatele), sledovat předpověď počasí a řídit se doporučeními italských orgánů. Do zasažených oblastí nedoporučujeme cestovat.

Bližší informace naleznete na webových stránkách Velvyslanectví ČR v Římě.

Zdroj: systém DROZD, Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Sdílení

Kategorie článků

Vše Sport na Sardinii Archiv článků Cestovní průvodce Kulturní dědictví Videa o Sardinii I Land Cestovní deníky

Poslední články

Z oázy na talíř

Jedním z exkluzivních zážitků, které jsme měli tu čest prožít se všemi zaměstnanci Sardegna Travel, byla návštěva závodu na chov a zpracování mušlí založeného původně jako konsorcium sardinských rybářů.

 / Monika Marzin

Antonio Costantino a jeho vize pro město Alghero

Během veřejného setkání na zaplněném náměstí Piazza Santa Croce představil Antonio Costantino, kandidát na obecního radního v administrativních volbách v Algheru v roce 2024, podrobnou vizi výzev a příležitostí místního cestovního ruchu. Otázky pokládala novinářka Sara Alivesi a Francesco Marinaro, představitel iniciativy "We Reform Alghero". Debata se dotkla zásadních otázek budoucnosti města a zdůraznila význam přístupu založeného na spolupráci.

 / algheronline.it

Chtěla bych žít do sta let?

Otázka, kterou si čas od času položí každý z nás, a která mě napadne při pomyšlení na Modré zóny, oblasti s vysokou koncentrací lidí dožívajících se sta a více let.

 / Kamila Červená

Sardinie, láska na první pohled

Kariéra a vášeň Martiny Costantino, majitelky jediného cestovního operátora v České republice specializovaného na zemi nuragů, "nejkrásnější ostrov Středozemního moře".

 / Giovanni Usai