Cestovní deníky

Cagliari Segreta

Monika Marzin

Jedním z mnoha zážitků, které SARDEGNA TRAVEL doporučuje svým klientům v Cagliari nebo jeho blízkém okolí, je návštěva podzemního města, o kterém ví jen málokdo. 

Cagliari temné a skryté, ve tmě osvětlené pouze svíčkami, je fascinující prostředí, které se nabízí pro návštěvu. Ačkoli některé zdroje uvádějí, že se jedná o tajný vojenský úkryt, je doloženo, že se jednalo o bunkr pro obyvatele, aby unikli před leteckými bombovými útoky za druhé světové války. Tunel, který se nachází pod salesiánskou štolou, je dlouhý 120 metrů a byl vyražen za 3-4 týdny. Na místě je dodnes možné najít zbytky vybavení pro přežití nebo dětské hračky, a také jednu z prvních lahví piva Ichnusa z této oblasti. Bunkr dokázal pojmou až 170 lidí, naštěstí všichni zůstali během bombardování nezraněni. Tyto a další zážitky můžete okusit během svého pobytu v Cagliari. Kontaktujte nás pro Váš zájezd na Sardinii na míru.


Sdílení

Kategorie článků

Vše Sport na Sardinii Archiv článků Cestovní průvodce Kulturní dědictví Videa o Sardinii I Land Cestovní deníky

Poslední články

Sardinie, láska na první pohled

Kariéra a vášeň Martiny Costantino, majitelky jediného cestovního operátora v České republice specializovaného na zemi nuragů, "nejkrásnější ostrov Středozemního moře".

 / Giovanni Usai

Sting na Sardinii - srpen 2024

Velký návrat světově uznávaného umělce a držitele 17 cen Grammy. Sting vystoupí na speciálním koncertě v amfiteátru pod hvězdami v Santa Margherita di Pula.

 / © Forte Village Resort

Koně z Giary

Ponořte se do hlubin přírody a zapomeňte na cokoliv dalšího. To Vás čeká, pokud se s námi rozhodnete prozkoumat park Giara.

Cestovní deníky  / Monika Marzin