Trenino Verde - Pohoří Gennargentu

Co je vlastně Trenino Verde?

„Trenino“ neboli vláček, který je menší než „klasické“ vlaky, využívá úzkokolejnou trať a provede Vás úchvatnou, nadčasovou trasou. Nejde jen o obyčejný „vlak“, ale jeden z nejlepších způsobů, jak objevit nedotknutou krajinu ostrova prostřednictvím fascinujících tras v srdci Sardinie.

„„Verde“, tedy zelený, značí dlouhé úseky divoké panenské přírody kudy vlak projíždí, kde není cítit přítomnost člověka a obklopuje Vás zeleň lesů. „Zelený vlak“, který je nyní součástí ARST (Azienda Regionale Sarda Trasporti/Sardinská regionální dopravní společnost) Vám díky široké škále historických dopravních prostředků umožní čelit fascinující cestě podél nedotknutých míst celé Sardinie.

Cesta začíná ze železniční stanice v Arbataxu, odkud vede kopcovitou krajinou s olivovníky do Elini. Další zastávkou je Gairo Taquisara, se vydáme na prohlídku jeskyně Grotta dell´Angelo, jedné z mnoha jeskyň na území Taquisary. Následuje obědová pauza s možností degustace místních sýrů a salámů. Po obědové pauze se přesunete minibusem na cestu za "podpatkami Ogliastry" kamennými vrcholky kopců, které charakterizují místní krajinu. Jako první si prohlídnete přírodní památku Perda Liana, projdete se po svazích pohoří Gennargentu až dorazíte k vysokým břehum řeky Flumendosa. Následuje cesta minibusem do stanice Arzana, kde znovu nasednete na palubu vláčku a vrátíte se zpět do Arbataxu.