Kitesurf v Porto Botte

Z lokalit:

  • JZ - Pula; Santa Margherita di Pula; Chia
  • Chcete si užít dovolenou nebo její část aktivně? Vyzkoušejte kitesurfing – oblíbený vodní sport, vhodný pro celou rodinu. Ve spolupráci s českou kiteškolou FLYIT, která nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé na jihozápadě Sardinie.

    Lekce jsou individuální, vždy pro 1-2 studenty, kterým se po celý čas naplno věnuje jeden instruktor. Díky tomu je zajištěna maximální bezpečnost i efektivita kurzu. Veškeré potřebné vybavení na kiting i intercomy pro snadnou komunikaci jsou v ceně kurzu. Kite kurzy probíhají pouze za dobrých větrných podmínek, přesný čas lekcí lze domluvit 1-3 dny předem, v letních měsících je to zpravidla odpoledne, mezi 12 a 19 hodinou, zkraje sezóny to může být i dopoledne.

    Kurzy se obvykle konají v zálivu Porto Botte, kde jsou velmi dobré větrné podmínky a mělká část pobřeží s příjemným písčitým dnem. Pokud je kurz privátní (1 student /1 instruktora) trvá jedna lekce 2 hodiny, v případě semiprivátního kurzu (2 studenti / 1 instruktora) trvá lekce 3 hodiny. První den kurzu se krátká část, zhruba 45 min., odehrává na pláži, kde si ukážeme vybavení, vyzkoušíte si přípravu kitu a dostanete základní bezpečnostní instrukce. Zbytek lekce pokračuje ve vodě, kde se budete postupně učit ovládání kitu. Pokračujeme různými cvičeními, u kterých si již vyzkoušíte sílu kitu a postupně se propracujeme až k prvním rozjezdům na vodě.

    *závisí na počasí