Supramonte di Baunei jeepem

Východní pobřeží ostrova je známé pro své snové pláže, kterým kontrastuje vysoké skalnaté pobřeží a právě to, je hlavním protagonistou tohoto výletu. Půldenní exkurzi za přírodními divy kraje Ogliastra je možné absolvovat v dopolední i odpolední variantě.

Terénní vůz vás vyzvedne u hotelu a rovnou zamíříte směrem nahoru do vysokého pohoří Supramonte di Baunei, kde se zastavíte na vyhlídce odkud je možné pozorovat přístavy Santa Maria Navarrese, Arbatax a horskou krajinu směrem do vnitrozemí. Zde vás průvodce provede částečně pěšky a částečně vozem nejkrásnějšími přírodními monumenty.

Dále se přesunete k bývalému pastýřskému obydlí odkud se vám otevře úchvatný výhled na Pedra Longa. Vysokou vápencovou pyramidu tyčící se z moře, přírodní památku vyznačující při pobřeží hranice zálivů Baunei a Orosei, častý cíl turistických cest a horolezeců.

Následuje přesun na náhorní plošinu Golgo, na které uvidíte propast Su Sterru, kostel svatého Petra a jednu z ikonických sardinských skal ve tvaru lidské tváře. Na závěř vás čeká lehký aperitiv a poté budete odvezeni zpět do hotelu.