Jeepem mezi nuraghe a Cannonau

Z lokalit:

 • Siniscola, Cala Liberotto, Cala Ginepro, Orosei
 • Dobrodružství začíná na palubě terénních vozidel, které vás zavezou prozkoumat nádherné středovýchodní pobřeží Sardinie. Dostanete příležitost objevit tisíciletou historii, ale také se zaměřit na kulturu jídla a vína.

  Projedete krajinou Orosei, abyste dosáhli nedotčených mokřadů Su Barone, vyznačujících se bujným borovým lesem, který rámuje rozsáhlou pláž, přerušovanou na jihu pouze vápencovými útesy zálivu Orosei a vyznačující se nádhernou smaragdovou barvou moře.

  Mokřady představují místa mimořádně bohatá na biologickou rozmanitost, a proto jsou chráněna četnými mezinárodními úmluvami. Je zde možné pozorovat bohatou bažinnou avifaunu tvořenou volavkami bílými a popelavými, zručnými kormorány, slípkami zelenonohými a četnými stěhovavými druhy, jako jsou plameňáci růžoví nebo hlučné pisily čáponohé. Kouzelná atmosféra tohoto koutu ráje nabývá nesmírně romantických, až nostalgických kontur, když narazíte na tradiční sádky nebo skupinky místních rybářů zabývajících se výlovem škeblí.

  Po krátké přestávce na pozorování a poznávání oblasti se vydáte směrem k Nuraghe Gulunie di Osalla, jednomu z nejzachovalejších v oblasti Orosei a jedinému s podobnými výhledy na moře v zálivu Orosei. Z jeho strategické polohy se otevírá úžasné panorama, které objímá pobřeží na severu až k ústí řeky Cedrino a na jihu dosahuje k malému klenotu pláže Osala di Dorgali.

  Okouzleni tolika krásami se dostáváte na farmu ponořenou do krajiny Orosei. Zde vás majitel vinařství, vzácný strážce místních vinařských tradic, bude mít to potěšení doprovázet na procházce mezi řádkami. Mezi vinnou révou máte příležitost dotknout se jeho vášně pro pěstování hroznů Cannonau, produkující stejnojmennou a slavnou enologickou dokonalost Sardinie.

  Nebude samozřejmě chybět ani ochutnávka dobré sklenky červeného, bílého nebo růžového vína doplněná řemeslnými produkty jako je chléb, olej a med. Mnoho anekdot souvisejících s rolnickou tradicí a spousta radosti uzavře váš společný den ve velkém stylu. Chcete-li den ještě lépe zpečetit, můžete si také zakoupit různé místní lahůdky, jako je víno, olej a med vyráběné na farmě.