Horský agriturismus s oslíky

 • Z lokalit Chia; Santa Margherita di Pula
 • Večeře každý den od 19:30 do 23:00

  Na farmě, která se nachází v sousedství parku Gutturu Mannu, jen několik kilometrů od vyhlášeného plážového letoviska Chia, najdete několik druhů zvířat, některé chované pro užitek a jiné pro potěšení. Osli přítomní na farmě, všichni sardinského plemene, jsou zvířata, která byla po staletí drahocenná při práci, protože pomáhala farmářům a chovatelům, zejména při přepravě nákladů.

  Na rozdíl od toho, co by si někdo mohl myslet, je toto zvíře velmi odhodlané a zručné ve všem, co dělá, velmi čisté a vybíravé v tom, co se od něj žádá, v tom smyslu, že plní rozkazy, jen když se mu to líbí. Povahově je obecně mírný, uctivý a není vůbec vlezlý. Má velmi dobrou orientaci, je schopen dojít na místo, které zná, a vrátit se zpět bez doprovodu člověka. I proto bylo jedním z jejich hlavních užití přeprava mléka ve speciálních nádobách z farmy do sběrného místa a zpět s prázdnými nádobami. Pro mnoho lidí a hlavně dětí je tato farma prvním místem, kde se s tímto zvířetem setkali.

  Přístupová cesta do parku Gutturu Mannu protíná celou farmu od jihu k severu od 60 do 700 metry nad mořem a vede do naturalistické oázy Is Cannoneris, kde pokračuje až do 1000 metrů na Punta Sebera. Doslovný význam slova „Sebera“, které v sardinštině znamená „odděluje“, je hraničním bodem obcí Domus de Maria, Teulada, Pula a Santadi.

  Hora, o které mluvíme, je také součástí nejvýznamnějšího dubového lesa ve Středomoří. Panorama, které si můžete vychutnat, je obzvláště působivé, protože se svažuje směrem k moři a nabízí nezapomenutelné výhledy, často také západy slunce. Pohled, který nabízí hora v nejvyšších bodech, představuje naturalistickou kontinuitu, protože je vidět jen velmi málo obydlených center. Nezanedbatelný je fakt, že v oblasti rostou majestátní staleté korkové duby.

  Na farmě budete mít možnost ochutnat tradiční sardinskou kuchyni. Čekají vás čtyři předkrmy, dva první chody, pečené selátko s přílohou, dezert a ovoce, to vše sekundované domácím vínem, vodou, kávou a bylinným digestivem na slehnutí.