Capo Carbonara
exkluzivní plachetnicí

  • Vyplouvá se z turistického přístavu Villasimius
  • Na místo setkání je možné dopravit se po vlastní ose nebo objednat transfer z lokalit: Villasimius; Castiadas / Sant Elmo, Santa Giusta, San Pietro; Costa Rei

    V 10:30 hodin vyplujete elegantní, celodřevěnou plachetnicí z turistického přístavu Villasimius. Loď se dvěma stožáry, vyrobená roku 1944, dříve sloužila při lovu korálů a nyní poskytuje komfortní zázemí pro prožití příjemného a vzrušujícího dne v úzkém kontaktu s úžasným mořem i okolní přírodou. Vychutnáte si plachtění mezi nádhernými plážemi chráněného mořského parku Capo Carbonara za rozličných tónů moře a větru.

    Nejprve se přiblížíte k mysu "Capo Carbonara", následně vystoupíte na ostrůvku "Isola dei Cavoli" a v půběhu plavby využijete zastávky na koupání v křišťálovém moři. Na palubě jsou připraveny šnorchly, a tak budete moci nahlédnout do barevného mořského života a hlubin sardinského moře. K obědu vám posádka připraví "Malloreddus" (typické sardinské těstoviny) s rajčatovou omáčkou a "salsiccia sarda" (klobáska), navíc nabídne "pecorino" (sardinský ovčí sýr), zeleninu, ovoce, vodu, víno a místní likér mirto.

    Vzhledem k omezené kapacitě lodi doporučujeme rezervovat výlet již před odletem, nejpozději v prvních dnech Vašeho pobytu. V hlavní sezóně bývá často vyprodán.
    Maximální kapacita lodi je 12 osob + členové posádky.