Cagliari Tuk-tukem

 • Z lokality Cagliari
 • Transfer lze zajistit na vyžádání


  Nezapomenutelnou originální projížďku hlavním městem Sardinie, garantují vozítka Tuktuk.

  Vyjíždí se od vlakového nádraží v Cagliari (železniční stanice sídlí v historické budově z roku 1879) a zkušený místní průvodce vás zaveze do historické čtvrti Castello, kde budete moci objevovat nejcharakterističtější stavby města, jako baštu San Remy, Sloní věž nebo katedrálu Svaté Marie a Cecílie.

  Pokračovat budete do čtvrti Villanova, východně od Castella, která byla dříve obývána převážně rolníky, obdělávajícími rozlehlá pole a vinice, které obklopovaly oblast. I dnes jsou domy v okolí obecně skromnější a mají nižší výškovou zástavbu než budovy ostatních historických čtvrtí.

  Následně se vydáte do jedné ze čtyř historických čtvrtí Marina, jejíž počátky sahají až do doby nadvlády Pisanů, vznikla jako oblast určená k umístění skladů a rezidencí pracovníků přístavu. Po nábřeží se známou promenádou na Via Roma pokračujete až ke krásné městské pláži Poetto. Ačkoli bílé písečné duny a barevné dřevěné chatičky jsou již minulostí, pláž si nadále zachovává pozoruhodné kouzlo, umocněné přítomností mysu Sella del Diavolo, který dominuje přístavu Marina Piccola. Tyto prvky, kromě blízkosti města a animace nabízené charakteristickými bary, činí Poetto oblíbenou destinací Cagliari nejen v letní sezóně a za každého slunečného dne v průběhu celého roku.

  Při dopolední exkurzi je možné zavítat i na tradiční městské trhy San Benedetto.

  Celý okruh Vám zabere cca 2 hodiny času.

  Výlet se pořádá v závislosti na počasí