Hlavní město Cagliari

  • Výlet v českém jazyce začíná v Cagliari.
  • Zahrnuje transfer z oblastí:
    Pula, Santa Margherita di Pula, Chia, Villasimius, Costa Rei/Castiadas


    Nelze opustit jižní Sardinii, aniž bychom navštívili hlavní město ostrova Cagliari. Česká průvodkyně, žijící v Cagliari, nám poodhalí současnost i minulost tohoto kulturního a ekonomického centra Sardinie.

    Cagliari je hlavní a nejlidnatější město metropolitní oblasti, ve které žije kolem 430 tisíc obyvatel (více než 150 pouze v hlavním městě), a je také vstupní branou do Sardinie a střediskem výletních středomořských lodí. Ve čtyřech historických obvodech uchovává tisícileté paměti sahající od pravěku až po vládu Savojské dynastie. My navštívíme čtvrti Castello a Stampace. Z veřejných zahrad – Giardini publici, uvidíme i čtvť Villanova, projdeme si nejužší uličkou města Cagliari, čtvrť Castello tyčící se na nejvyšším výběžku a jeho dominantu starobylé hradby, novodobé terasy, žijící rušným nočním životem, a také malebné ulice lemované honosnými obytnými rezidencemi.

    Mezi nejvýznamnější stavby patří reprezentativní královský palác (Palazzo Regio), stará radnice (Palazzo di Città), nebo katedrála Panny Marie (Cattedrale di Santa Maria). Velmi fascinující jsou středověké vstupní věže do hradu, takzvaná Sloní věž a Věž Svatého Pankráce. Nové město je spojeno s hradem schodištěm pevnosti Bastione di Saint Remy, odkud také uvidíme panorama celého města. Během prohlídky historického centra zhlédnete i Římský amfiteátr. Tato řízená procházka po části Castello trvá přibližně 1,5 hodiny. Následuje asi hodinový rozchod, kdy můžete ochutnat jednu z nejlepších zmrzlin na náměstí Piazza Yenne, nakoupit suvenýry, či se potěšit při návštěvě místních butiků.