TIME IN JAZZ 2019

Kdy: 7. 8. - 16. 8. 2019

Mezinárodní festival Time in Jazz, jedna z nejočekávanějších událostí léta na Sardinii, letos představí více než 100 umělců a kromě hudby se zaměří také na literaturu, kinematografii, životní prostředí, ale i zajímavá společenská témata.

Hlavní část již 32. ročníku festivalu se i tento rok odehraje v městečku Berchidda, rodišti zakladatele a uměleckého ředitele festivalu, trumpetisty Paola Fresua. Jazzem ale ožije i celá severní Sardinie. Přes čtyřicet hudebních představení vás nadchne nejen hudbou, ale i výjimečnými prostory - koncerty jsou na programu ve velké aréně na centrálním náměstí Berchiddy, v divadle, lesích, venkovských kostelech v okolí města a v dalších krásných lokalitách jako Arzachena, Cheremule, Erula, Mores, Olbia, Ploaghe, Telti, Tula, Tempio Pausania a dalších.

Hvězdami letošního festivalu budou: norský trumpetista Nils Petter Molvaer, kubánský klavírista Omas Sosa, bubeník Gegé Munari s kvartetem, zpěvačka Ornella Vanoni, klavírista Danilo Rea, saxofonista Claudio Fasoli nebo zpěvák Mirko Casadei se svým orchestrem.

Bohatý doprovodný program festivalu zahrnuje témata různých oborů - literaturu, žurnalistiku, akce na podporu a zvyšování povědomí o životním prostředí, workshopy a přehlídky pro děti nebo projekty pro začleňování migrantů.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY FESTIVALU

OHLÉDNUTÍ ZA ROČNÍKEM 2018