Delphina image

Pandemická situace na Sardinii

Aktuální počet nakažených, průběh pandemie i aktuální situaci můžete sledovat www.sardinie.cz/grafcovid19/

Podmínky cestování pro občany ČR na Sardinii

Pro vstup do Itálie je od půlnoci 8.10.2020 požadován negativní test na Covid (výtěr) ne starší než 72 hodin nebo jeho absolvování po příjezdu. Aktuální informace včetně případných výjimek z uvedeného opatření jsou zveřejněny na webové stránce:
Velvyslanectví ČR v Římě

 • V případě nástupu příznaků Covid-19 zůstává povinnost pro kohokoli, i když s potvrzením negativity, nahlásit tuto skutečnost okamžitě na regionální zdravotní úřad prostřednictvím telefonních čísel konkrétně vyhrazených a podstoupit, až do následného rozhodnutí zdravotnického úřadu dobrovolnou izolaci.
 • Nutnost nošení roušek tam, kde není možné dodržovat odstupy min. 1 m a to ve vnitřních i venkovních prostorách ve dne i v noci. Vzhledem k nižší návštěvnosti ostrova v měsíci záři však tento krok fakticky neznamená žádnou novinku. Udržování bezpečnostních rozestupů bylo povinné vždy, jinak byla rouška povinná. U hotelů to znamená převážně při vstupu do restaurace, obchodu či recepce.
 • Vyhláška z 11. září 2020
 • Vysvětlení a interpretační prohlášení k vyhlášce č. 43 ze dne 11. září 2020

  Od 25. června 2020 se obnovilo spojení mezi Sardinií a zeměmi Evropské unie.

  Přímé lety z Prahy na Sardinii jsou potvrzeny s leteckou společností SmartWings do Cagliari od 2. července 2020 do 4. října a to 2x týdně (čtvrtek a neděle). Do Olbie přímý charterový let zajišťuje letecká společnosti Enter Air v termínech odletů 2., 9., 16. a 23. září 2020.

  Česká vláda vydala tzv. semafor zemí, kam je nyní možné bezpečně cestovat. Itálie je označena zelenou barvou, což znamená, že čeští turisté nemusí předkládat negativní test na COVID-19 při návratu do vlasti, ani se podrobit karanténě.

  Pro vstup na Sardinii je povinná digitální registrace příletů/příjezdů. Sledování vstupů a pobytů na regionálním území slouží pro větší ochranu místních i cestujících. Cestující, kteří se chtějí vydat na ostrov, mají povinnost zaregistrovat se vyplněním online formuláře.
  Při příjezdu je třeba předložit kopii potvrzení o registraci. Registrace s uvedením původu a určení může být provedena kdykoli po rezervaci cesty a ubytování, přičemž otázky týkající se zdravotního stavu musí být zodpovězeny ne dříve než 48 hod před nástupem na palubu. Můžete se také registrovat stažením mobilní aplikace SardegnaSicura z obchodů s aplikacemi iOS a Android, která umožňuje sledování kontaktů během vašeho pobytu.

  Na palubě letadel Smartwings z Prahy na Sardinii vyplňujete další formulář. Mějte prosím při sobě psací potřeby.

  Překlady všech formulářů mají klienti SARDEGNA TRAVEL ve své osobní složce "odbavení".

  Hygienické standardy při ubytování

  K zajištění standardů nejvyšší úrovně bezpečnosti a ochrany zdraví hostů i zaměstnanců implementovaly hoteliéři řadu opatření v souladu s hygienickými a bezpečnostními pokyny Světové zdravotnické organizace, státního zdravotního ústavu a italské vlády. Konkrétní příklady jsou uvedeny na stránkách jednotlivých ubytovacích kapacit.

  Mezi nejčastější patří:

 • měření tělesné teploty zaměstnanců a hostů
 • používání roušek ve vnitřních společných prostorách
 • dezinfekce hotelových pokojů před příjezdem každého hosta
 • čištění klimatizace speciálními prostředky na bázi alkoholu
 • denní úklid pokojů, společných a veřejných prostor speciálními antibakteriálními a antivirovými prostředky
 • rozmístění dezinfekčních stanic s gelem ve společných prostorách i v každém pokoji
 • rozmístění stolů v restauraci, obsluha u bufetových stolů
 • vzdálenosti mezi lehátky u bazénu i na pláži
 • Ochranná opatření na Letišti Václava Havla Praha

  Na letišti Václava Havla Praha platí již několik měsíců celá řada ochranných opatření, které byly nastaveny ve spolupráci s orgány ochrany veřejného zdraví. Odbavení na odletech i příletech probíhá za přísných hygienických podmínek, která mají zajistit zdraví a bezpečnost cestujících. Všichni cestující i návštěvníci letiště musí ve všech prostorách nosit roušku, dodržovat bezpečné rozestupy a věnovat se dostatečné hygineě rukou. Více informací a informace o ochranných opatřeních na letišti naleznete ZDE

  Hygienické standardy na palubách letadel Smartwings Group

  Dezinfekce letadel

  Před a po každém letu prochází interiér letadel důkladnou dezinfekcí dle nejpřísnějších hygienických standardů, a to včetně sedaček, servírovacích stolků a kapes, úložných prostor nad hlavami a toalet.

  Vzduchové filtry

  Letadla jsou vybavena vzduchovými filtry HEPA, které zachytí 99,97 % virů a bakterií.

  Vstup na palubu jen s ochranou úst a nosu

  Před vstupem na palubu letadel Smartwings Group a po celou dobu letu musí mít všichni cestující nasazenu ochranu úst a nosu. Může se jednat o jednorázové roušky, respirátory, vlastnoručně ušité ústenky nebo i šálu či šátek. Ochrannými prostředky dýchacích cest a rukou jsou vybaveni taktéž všichni palubní průvodčí.

  Minimalizace fyzického kontaktu

 • Dvoumetrové odstupy - při nástupu a výstupu do/z letadla je nutné dodržovat dvoumetrové odstupy od ostatních cestujících.
 • Usazení v letadle - v případě dostatečně volné kapacity jsou cestující usazováni s odpovídajícími rozestupy.
 • Bezkontaktní placení - platby na palubě jsou možné pouze bezkontaktně, tj. platební kartou.
 • Omezení palubních služeb

 • Občerstvení - v rámci palubního prodeje je občerstvení nabízeno v omezené podobě, o které cestující bude informovat posádka. Veškeré občerstvení podávané či nabízené na palubě je bezpečně zabaleno.
 • Sky Shop FLY & BUY - s ohledem na minimalizaci kontaktu mezi cestujícími a palubními průvodčími nebude možné zakoupit zboží z palubního magazínu FLY & BUY.
 • Palubní magazín Mywings - tištěné materiály jsou na palubě omezeny pouze na nezbytné nutné. Z tohoto důvodu na letech aktuálně nebude k dispozicic palubní magazín Mywings.
 • Hygienické standardy při transferech

  Hromadné i přímé transfery z letiště do ubytovacích kapacit a zpět jsou po každém cestujícím dezinfikovány a v centrále ozonizovány. Používají se roušky.

  Připojištění EXTRA (Covid-19)

  Rozšíření stávajících komplexních balíčků cestovního pojištění o pojištění vztahující se na karanténu včetně pojistných podmínek najdete v sekci pojištění.

 • Cena připojištění Extra Evropa: 290 Kč/os
 • Cena připojištění Extra Svět: 590 Kč/os
 • Asistence v místě pobytu

  Během letní sezóny jsou Vám v destinaci Sardinie plně k dispozicí naši stálý česky mluvící delegáti

  Nic jsme neponechali náhodě a tak jsme Vám i letos mohli dopřát kouzelnou a pohodovou dovolenou

  Věříme, že máte na co vzpomínat a společně se můžeme těšit na novou sezónu

  Jsme stále s Vámi

  Specialisté na Sardinii SARDEGNA TRAVEL