Delphina image

Novinky sezóny 2020

Aktuální pandemická situace na Sardinii

Aktuální počet nakažených, průběh pandemie i aktuální situaci můžete sledovat www.sardinie.cz/grafcovid19/

Podmínky cestování pro občany ČR na Sardinii

VYHLÁŠKA Z 11. ZÁŘÍ BYLA DO 7.10.2020 POZASTAVENA, DO TÉ DOBY NEPLATÍ POVINNOST PROKAZOVAT SE PŘI VSTUPU NA SARDINII NEGATIVNÍM TESTEM NA COVID-19

 • 1. Počínaje dnem 14. září 2020 a s výhradou přijetí dalších opatření v důsledku zjišťování epidemiologických údajů v regionu všichni cestující, kteří mají v úmyslu vstoupit na regionální území, přicházejí ze zahraničí a / nebo z území jiného italského regionu, jsou vyzváni před nastoupením na palubu k doložení negativního výsledku testu na Covid 19 - sérologického IgG a IgM (tento běžně dělají odběrové laboratoře Synlab, Aeskulab a další.., nutné vyžádat si potvrzení ideálně v ANJ) nebo molekulárního (RNA) nebo rychlého antigenního - provedeného ne déle než 48 hodin před odletem.
  Z žádosti jsou VYLOUČENY DĚTI MLADŠÍ 10 LET a osoby, které se na Sardinii nezdrží déle než 48 hodin.
  Cestující mohou alternativně při nástupu znovu prokázat, že vyplnili příslušný online formulář autocertifikace, prokázat, že podstoupili 48 hodin před vstupem na regionální území, sérologický, molekulární nebo antigenní test, jehož výsledkem je negativní výsledek, přičemž je nutno povinně uvést: a) typ podstoupeného testu a datum provedení; b) název zařízení (veřejné, soukromé nebo akreditováno soukromě), kde byl test proveden. Cestující jsou povinni dokončit výše uvedenou vlastní certifikaci jako součást registrace uvedená v předchozím čl. 1).
 • 2. Od 14. září 2020, pouze dočasně, cestující dle bodu 1 předchozího odstavce, kteří přichází na regionální území bez požadované certifikace uvedené v čl. 10 bodě 1, se zavazují podstoupit molekulární nebo antigenní test, který se provede výtěrem nejpozději do 48 hodin od vstupu na regionální území místním zdravotním zařízením či v akreditovaném soukromém zařízení. Tito cestující, i když jsou zcela bez příznaků, jsou povinni ohlásit se okamžitě po jejich vstupu na regionální území Sardinie do kompetentní zdravotnické společnosti a do výsledku laboratorních vyšetření provedených příslušným zdravotnickým zařízením, dodržovat pravidla dobrovolné izolace, kterou ukončí pouze negativní výsledek testu, pokud příslušný zdravotnický orgán nestanoví jinak.
 • 3. V případě nástupu příznaků Covid-19 zůstává povinnost pro kohokoli, i když s potvrzením negativity, nahlásit tuto skutečnost okamžitě na regionální zdravotní úřad prostřednictvím telefonních čísel konkrétně vyhrazených a podstoupit, až do následného rozhodnutí zdravotnického úřadu dobrovolnou izolaci.
 • 4. Nutnost nošení roušek tam, kde není možné dodržovat odstupy min. 1 m a to ve vnitřních i venkovních prostorách ve dne i v noci. Vzhledem k nižší návštěvnosti ostrova v měsíci záři však tento krok fakticky neznamená žádnou novinku. Udržování bezpečnostních rozestupů bylo povinné vždy, jinak byla rouška povinná. U hotelů to znamená převážně při vstupu do restaurace, obchodu či recepce.
 • Vyhláška z 11. září 2020
 • Vysvětlení a interpretační prohlášení k vyhlášce č. 43 ze dne 11. září 2020

  Od 25. června se obnovilo spojení mezi Sardinií a zeměmi Evropské unie.

  Přímé lety z Prahy na Sardinii jsou potvrzeny s leteckou společností SmartWings do Cagliari od 2. července do 4. října a to 2x týdně (čtvrtek a neděle). Do Olbie přímý charterový let zajišťuje letecká společnosti Enter Air v termínech odletů 2., 9., 16. a 23.září (možno 7 nebo 14 nocí - poslední termín je 9 nocí, tzn. návrat 2.října). Obě letecké společnosti využívají letadel typu Boeing 737-800.

  Česká vláda vydala tzv. semafor zemí, kam je nyní možné bezpečně cestovat. Itálie je aktuálně označena zeleně, což znamená, že čeští turisté nemusí předkládat negativní test na COVID-19 při návratu do vlasti, ani se podrobit karanténě.

  Pro vstup na Sardinii je povinná digitální registrace příletů/příjezdů. Sledování vstupů a pobytů na regionálním území slouží pro větší ochranu místních i cestujících. Cestující, kteří se chtějí vydat na ostrov, mají povinnost zaregistrovat se vyplněním online formuláře.
  Při příjezdu je třeba předložit kopii potvrzení o registraci. Registrace s uvedením původu a určení může být provedena kdykoli po rezervaci cesty a ubytování, přičemž otázky týkající se zdravotního stavu musí být zodpovězeny ne dříve než 48 hod před nástupem na palubu. Můžete se také registrovat stažením mobilní aplikace SardegnaSicura z obchodů s aplikacemi iOS a Android, která umožňuje sledování kontaktů během vašeho pobytu.

  Na palubě letadel Smartwings z Prahy na Sardinii vyplňujete další formulář. Mějte prosím při sobě psací potřeby. Překlady veškerých formulářů nalezne každý klient SARDEGNA TRAVEL ve své osobní složce "odbavení".

  Hygienické standardy při ubytování

  K zajištění standardů nejvyšší úrovně bezpečnosti a ochrany zdraví hostů i zaměstnanců implementovaly hoteliéři řadu opatření v souladu s hygienickými a bezpečnostními pokyny Světové zdravotnické organizace, státního zdravotního ústavu a italské vlády. Konkrétní příklady jsou uvedeny na stránkách jednotlivých ubytovacích kapacit.

  Mezi nejčastější patří:

 • měření tělesné teploty zaměstnanců a hostů
 • používání roušek ve vnitřních společných prostorách
 • dezinfekce hotelových pokojů před příjezdem každého hosta
 • čištění klimatizace speciálními prostředky na bázi alkoholu
 • denní úklid pokojů, společných a veřejných prostor speciálními antibakteriálními a antivirovými prostředky
 • rozmístění dezinfekčních stanic s gelem ve společných prostorách i v každém pokoji
 • rozmístění stolů v restauraci, obsluha u bufetových stolů
 • vzdálenosti mezi lehátky u bazénu i na pláži
 • Ochranná opatření na Letišti Václava Havla Praha

  Na letišti Václava Havla Praha platí již několik měsíců celá řada ochranných opatření, které byly nastaveny ve spolupráci s orgány ochrany veřejného zdraví. Odbavení na odletech i příletech probíhá za přísných hygienických podmínek, která mají zajistit zdraví a bezpečnost cestujících. Všichni cestující i návštěvníci letiště musí ve všech prostorách nosit roušku, dodržovat bezpečné rozestupy a věnovat se dostatečné hygineě rukou. Více informací a informace o ochranných opatřeních na letišti naleznete ZDE

  Hygienické standardy na palubách letadel Smartwings Group

  Dezinfekce letadel

  Před a po každém letu prochází interiér letadel důkladnou dezinfekcí dle nejpřísnějších hygienických standardů, a to včetně sedaček, servírovacích stolků a kapes, úložných prostor nad hlavami a toalet.

  Vzduchové filtry

  Letadla jsou vybavena vzduchovými filtry HEPA, které zachytí 99,97 % virů a bakterií.

  Vstup na palubu jen s ochranou úst a nosu

  Před vstupem na palubu letadel Smartwings Group a po celou dobu letu musí mít všichni cestující nasazenu ochranu úst a nosu. Může se jednat o jednorázové roušky, respirátory, vlastnoručně ušité ústenky nebo i šálu či šátek. Ochrannými prostředky dýchacích cest a rukou jsou vybaveni taktéž všichni palubní průvodčí.

  Minimalizace fyzického kontaktu

 • Dvoumetrové odstupy - při nástupu a výstupu do/z letadla je nutné dodržovat dvoumetrové odstupy od ostatních cestujících.
 • Usazení v letadle - v případě dostatečně volné kapacity jsou cestující usazováni s odpovídajícími rozestupy.
 • Bezkontaktní placení - platby na palubě jsou možné pouze bezkontaktně, tj. platební kartou.
 • Omezení palubních služeb

 • Občerstvení - v rámci palubního prodeje je občerstvení nabízeno v omezené podobě, o které cestující bude informovat posádka. Veškeré občerstvení podávané či nabízené na palubě je bezpečně zabaleno.
 • Sky Shop FLY & BUY - s ohledem na minimalizaci kontaktu mezi cestujícími a palubními průvodčími nebude možné zakoupit zboží z palubního magazínu FLY & BUY.
 • Palubní magazín Mywings - tištěné materiály jsou na palubě omezeny pouze na nezbytné nutné. Z tohoto důvodu na letech aktuálně nebude k dispozicic palubní magazín Mywings.
 • Hygienické standardy při transferech

  Hromadné i přímé transfery z letiště do ubytovacích kapacit a zpět jsou po každém cestujícím dezinfikovány a v centrále ozonizovány. Používají se roušky.

  Připojištění EXTRA (Covid-19)

  Rozšíření stávajících komplexních balíčků cestovního pojištění bude v prodeji od 22. června a kopletní podmínky najdete v sekci pojištění.

 • Cena připojištění Extra Evropa: 290 Kč/os
 • Cena připojištění Extra Svět: 590 Kč/os
 • Asistence v místě pobytu

  Na místě, v destinaci jižní Sardinie, se na Vás již těší naše stálá spolupracovnice, delegátka Hanka

  Nic neponecháváme náhodě a tak Vám i letos můžeme popřát kouzelnou a pohodovou dovolenou

  TEĎ UŽ SE MŮŽETE OPRAVDU ZAČÍT TĚŠIT

  Jsme stále s Vámi

  Specialisté na Sardinii SARDEGNA TRAVEL