Delphina image

Pandemická situace na Sardinii

1. Aktuální opatření na Sardinii
2. Podmínky cestování pro občany ČR na Sardinii
 • Vstup na Sardinii
 • Návrat ze Sardinie do ČR
  3. Hygienické standardy při ubytování
  4. Hygienické standardy na palubách letadel Smartwings
  5. Hygienické standardy při transferech

  1. Aktuální opatření na Sardinii

  Od 1.5.2022 do 15.6.2022 je nařízeno používání respirátorů FFP 2 ve veřejných dopravních prostředcích (letadla, trajekty, vlaky, autobusy, MHD) a při účasti na kulturních a sportovních akcích v uzavřených prostorách (kina, divadla, koncerty, kryté stadiony). Respirátor nemusí mít děti do 6 let, osoby s nemocí či handicapem znemožňujícím nošení respirátoru a při venkovních sportovních aktivitách.

  Aktuální informace včetně případných výjimek z uvedeného opatření zveřejňuje: Velvyslanectví ČR v Římě

  2. Podmínky cestování pro občany ČR na Sardinii

  Vstup na Sardinii

  Pro přijíždějící z České republiky je od 1.5. do 31.5.2022 povolen vstup pouze s EU certifikátem.

  POZOR: Cestující mohou být namátkově vyzváni k absolvování testu (zejména při vstupu do země, na hraničních přechodech, při příletu) - pokud bude výsledek pozitivní, bude nařízena povinná 10denní karanténa, příp. delší až do negativního výsledku testu.

  1. Certifikát EU
  Certifikát v digitální nebo papírové podobě musí být v italštině, angličtině, francouzštině nebo španělštině a osvědčovat jednu ze tří níže uvedených skutečností:

  a) ukončení očkovací cyklu před alespoň 14 dny (musí se jednat o vakcínu schválenou evropskou lékovou agenturou (EMA), v případě dvoudávkového schématu očkování je počítáno až od druhé dávky). Platnost certifikátu dokládající očkování je pro členské státy EU pro účely vstupu do Itálie 9 měsíců, dle pravidel každého státu*
  b) negativní PCR (ne starší 72 hodin) nebo antigenní test (ne starší 48 hodin) provedený výtěrem z nosohltanu. Výjimku z testu mají děti mladší 6 let.
  c) prodělání onemocnění Covid-19 v posledních 6 měsících (v tomto případě má certifikát platnost 180 dnů od prvního pozitivního testu)

  V případě nepředložení certifikátu EU následuje 5-denní karanténa, ukončená antigenním nebo PCR testem. V tomto posledním uvedeném případu platí povinnost nahlásit se místnímu zdravotnickému zařízení ASL.

  Pro vstup do Itálie musí mít certifikát i děti od 6 let. Děti ve věku od 6 do 17 let (do dovršení 18. roku), pokud jsou v doprovodu očkovaného/uzdraveného rodiče, který nepodléhá karanténě, do pětidenní karantény rovněž nepůjdou.

  *Itálie by dle pravidel EU měla respektovat platnost EU certifikátů dle jednotlivých členských zemí EU. Tj. pokud je EU certifikát platný v ČR, měl by být brán jako platný i na území Itálie. V Itálii se uzdravení počítá od data negativního testu po prodělané nemoci Covid19 (rozdílně, než v ČR). ZÚ Řím nemůže zaručit správné čtení kontrolní aplikace u poskytovatelů služeb. Doporučujeme proto mít s sebou platný EU certifikát vytištěn nebo si jeho čtení ověřit přes italskou aplikaci VerificaC19.

  Certifikát ČR o očkování, testu nebo prodělání nemoci covid 19 lze stáhnout ZDE.

  Aktuální informace zveřejňuje: Velvyslanectví ČR v Římě

  Při návratu ze zahraničí není od 9.4.2022 třeba vyplňovat Příjezdový formulář ani předkládat doklad o bezinfekčnosti. I nadále se však doporučuje ověřit si podmínky přepravy (včetně doložení bezinfekčnosti, tj. test, očkování, prodělání nemoci) přímo u sjednaného přepravce hromadné dopravy (letadlo, autobus, vlak).

  Aktuální podmínky návratu do ČR zveřejňuje: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

  3. Hygienické standardy při ubytování

  K zajištění standardů nejvyšší úrovně bezpečnosti a ochrany zdraví hostů i zaměstnanců implementovaly hoteliéři řadu opatření v souladu s hygienickými a bezpečnostními pokyny Světové zdravotnické organizace, státního zdravotního ústavu a italské vlády. Konkrétní příklady jsou uvedeny na stránkách jednotlivých ubytovacích kapacit.

  Mezi nejčastější patří:

 • měření tělesné teploty zaměstnanců a hostů
 • používání roušek ve vnitřních společných prostorách
 • dezinfekce hotelových pokojů před příjezdem každého hosta
 • čištění klimatizace speciálními prostředky na bázi alkoholu
 • denní úklid pokojů a veřejných prostor antibakteriálními a antivirovými prostředky
 • rozmístění dezinfekčních stanic s gelem ve společných prostorách i v každém pokoji
 • rozmístění stolů v restauraci, obsluha u bufetových stolů
 • vzdálenosti mezi lehátky u bazénu i na pláži
 • 4. Hygienické standardy na palubách letadel Smartwings Group

  Dezinfekce letadel

  Před a po každém letu prochází interiér letadel důkladnou dezinfekcí dle nejpřísnějších hygienických standardů, a to včetně sedaček, servírovacích stolků a kapes, úložných prostor nad hlavami a toalet.

  Vzduchové filtry

  Letadla jsou vybavena vzduchovými filtry HEPA, které zachytí 99,97 % virů a bakterií.

  Ochrana úst a nosu

  Povinnost respirátorů na palubě letu byla k 14.4.2022 zrušena, letecká společnost však i nadále doporučuje mít během letu nasazenou ochranu úst a nosu.

  Minimalizace fyzického kontaktu
 • Dvoumetrové odstupy - při nástupu a výstupu do/z letadla je nutné dodržovat dvoumetrové odstupy od ostatních cestujících.
 • Usazení v letadle - v případě dostatečně volné kapacity jsou cestující usazováni s odpovídajícími rozestupy.
 • Bezkontaktní placení - s ohledem na ochranu zdraví cestujících a palubního personálu je doporučováno platit bezkontaktně, tj. platební kartou.
 • 5. Hygienické standardy při transferech

  Hromadné i přímé transfery z letiště do ubytovacích kapacit a zpět jsou po každém cestujícím dezinfikovány a v centrále ozonizovány. Používají se roušky.

  Připojištění EXTRA (Covid-19)

  Rozšíření stávajících komplexních balíčků cestovního pojištění o pojištění vztahující se na karanténu včetně pojistných podmínek najdete v sekci pojištění.

  Asistence v místě pobytu

  Během letní sezóny jsou Vám v destinaci Sardinie plně k dispozicí naši stálí česky mluvící delegáti.

  Nic jsme neponechali náhodě a tak Vám i letos můžeme dopřát kouzelnou a pohodovou dovolenou.

  Jsme stále s Vámi

  Specialisté na Sardinii SARDEGNA TRAVEL