Delphina image

Novinky sezóny 2020

Podmínky cestování pro občany ČR na Sardinii

Od 25. června se obnovilo spojení mezi Sardinií a zeměmi Evropské unie, se Spojeným královstvím, se státy, na které se vztahuje Schengenská dohoda, s Andorrou, Monackým knížectvím, San Marinem a Vatikánem.

Přímé lety z Prahy na Sardinii jsou potvrzeny s leteckou společností SmartWings do Cagliari od 2. července do 4. října a to 2x týdně (čtvrtek a neděle). Do Olbie přímý charterový let zajišťuje letecká společnosti Enter Air v termínech odletů 2., 9., 16. a 23.září (možno 7 nebo 14 nocí - poslední termín je 9 nocí, tzn. návrat 2.října). Obě letecké společnosti využívají letadel typu Boeing 737-800.

Česká vláda vydala tzv. semafor zemí, kam je nyní možné bezpečně cestovat. Itálie je aktuálně označena zeleně, což znamená, že čeští turisté nemusí předkládat negativní test na COVID-19 při návratu do vlasti, ani se podrobit karanténě.

Pro vstup na Sardinii je povinná digitální registrace příletů/příjezdů. Sledování vstupů a pobytů na regionálním území slouží pro větší ochranu místních i cestujících. Cestující, kteří se chtějí vydat na ostrov, mají povinnost zaregistrovat se vyplněním online formuláře.
Při příjezdu je třeba předložit kopii potvrzení o registraci. Registrace s uvedením původu a určení může být provedena kdykoli po rezervaci cesty a ubytování, přičemž otázky týkající se zdravotního stavu musí být zodpovězeny nejdéle dva dny před nástupem na palubu. Můžete se také registrovat stažením mobilní aplikace SardegnaSicura z obchodů s aplikacemi iOS a Android, která umožňuje sledování kontaktů během vašeho pobytu.

Hygienické standardy při ubytování

K zajištění standardů nejvyšší úrovně bezpečnosti a ochrany zdraví hostů i zaměstnanců implementovaly hoteliéři řadu opatření v souladu s hygienickými a bezpečnostními pokyny Světové zdravotnické organizace, státního zdravotního ústavu a italské vlády. Konkrétní příklady jsou uvedeny na stránkách jednotlivých ubytovacích kapacit.

Mezi nejčastější patří:

 • měření tělesné teploty zaměstnanců a hostů
 • používání roušek ve vnitřních společných prostorách
 • dezinfekce hotelových pokojů před příjezdem každého hosta
 • čištění klimatizace speciálními prostředky na bázi alkoholu
 • denní úklid pokojů, společných a veřejných prostor speciálními antibakteriálními a antivirovými prostředky
 • rozmístění dezinfekčních stanic s gelem ve společných prostorách i v každém pokoji
 • rozmístění stolů v restauraci, obsluha u bufetových stolů
 • vzdálenosti mezi lehátky u bazénu i na pláži
 • Ochranná opatření na Letišti Václava Havla Praha

  Na letišti Václava Havla Praha platí již několik měsíců celá řada ochranných opatření, které byly nastaveny ve spolupráci s orgány ochrany veřejného zdraví. Odbavení na odletech i příletech probíhá za přísných hygienických podmínek, která mají zajistit zdraví a bezpečnost cestujících. Všichni cestující i návštěvníci letiště musí ve všech prostorách nosit roušku, dodržovat bezpečné rozestupy a věnovat se dostatečné hygineě rukou. Více informací a informace o ochranných opatřeních na letišti naleznete ZDE

  Hygienické standardy na palubách letadel Smartwings Group

  Dezinfekce letadel

  Před a po každém letu prochází interiér letadel důkladnou dezinfekcí dle nejpřísnějších hygienických standardů, a to včetně sedaček, servírovacích stolků a kapes, úložných prostor nad hlavami a toalet.

  Vzduchové filtry

  Letadla jsou vybavena vzduchovými filtry HEPA, které zachytí 99,97 % virů a bakterií.

  Vstup na palubu jen s ochranou úst a nosu

  Před vstupem na palubu letadel Smartwings Group a po celou dobu letu musí mít všichni cestující nasazenu ochranu úst a nosu. Může se jednat o jednorázové roušky, respirátory, vlastnoručně ušité ústenky nebo i šálu či šátek. Ochrannými prostředky dýchacích cest a rukou jsou vybaveni taktéž všichni palubní průvodčí.

  Minimalizace fyzického kontaktu

 • Dvoumetrové odstupy - při nástupu a výstupu do/z letadla je nutné dodržovat dvoumetrové odstupy od ostatních cestujících.
 • Usazení v letadle - v případě dostatečně volné kapacity jsou cestující usazováni s odpovídajícími rozestupy.
 • Bezkontaktní placení - platby na palubě jsou možné pouze bezkontaktně, tj. platební kartou.
 • Omezení palubních služeb

 • Občerstvení - v rámci palubního prodeje je občerstvení nabízeno v omezené podobě, o které cestující bude informovat posádka. Veškeré občerstvení podávané či nabízené na palubě je bezpečně zabaleno.
 • Sky Shop FLY & BUY - s ohledem na minimalizaci kontaktu mezi cestujícími a palubními průvodčími nebude možné zakoupit zboží z palubního magazínu FLY & BUY.
 • Palubní magazín Mywings - tištěné materiály jsou na palubě omezeny pouze na nezbytné nutné. Z tohoto důvodu na letech aktuálně nebude k dispozicic palubní magazín Mywings.
 • Hygienické standardy při transferech

  Hromadné i přímé transfery z letiště do ubytovacích kapacit a zpět jsou po každém cestujícím dezinfikovány a v centrále ozonizovány. Používají se roušky.

  Připojištění EXTRA (Covid-19)

  Rozšíření stávajících komplexních balíčků cestovního pojištění bude v prodeji od 22. června a kopletní podmínky najdete v sekci pojištění.

 • Cena připojištění Extra Evropa: 290 Kč/os
 • Cena připojištění Extra Svět: 590 Kč/os
 • Aktuální pandemická situace na Sardinii

  Aktuální počet nakažených, průběh pandemie i aktuální situaci můžete sledovat ZDE

  Asistence v místě pobytu

  Na místě, v destinaci jižní Sardinie, se na Vás již těší naše stálá spolupracovnice, delegátka Hanka

  Nic neponecháváme náhodě a tak Vám i letos můžeme popřát kouzelnou a pohodovou dovolenou

  TEĎ UŽ SE MŮŽETE OPRAVDU ZAČÍT TĚŠIT

  Jsme stále s Vámi

  Specialisté na Sardinii SARDEGNA TRAVEL