Castiadas / Sant Elmo, Santa Giusta, San Pietro


Cagliari 60 km

Olbie 252 km

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

OBECNÉ INFORMACE O OBLASTI

MĚSTO Castiadas
Jedna z mnoha perel jihovýchodního pobřeží Sardinie, exkluzivní turistická lokalita s půvabnými plážemi a zeleným údolím s excelentními produkty.
Tropické moře a pláže, přírodní oázy a kvalitní zemědělská produkce. Castiadas je mladou obcí v kraji Sarrabus, nezávislá od roku 1986, rozkládající se na rozsáhlém a bohatém teritoriu, osídlena již od přednuragského období a využíváno až do Římské éry. Dnes se skládá z obcí, založených po druhé světové válce, s omezeným počtem obyvatel – téměř 1600 - avšak hojně navštěvováno během letních měsíců. První zmínky o trvalém osídlení se datují do 14. století. V osmém století byla tato oblast vybrána pro zřízení trestanské zemědělské kolonie, která byla uzavřena v polovině 10. století a nyní přebudována na muzeum. Odtud pochází obyvatelstvo a vykořisťování velice hojné půdy, která produkuje vyhlášenou zeleninu a citrusy.

PŘÍRODA
Třináct kilometrů pobřeží Castiadas patří mezi ty nejkrásnější na Sardinii, střídající scenérie bílých pláží a světlého spektra barev, ideální destinace nejen pro letní sezónu, ale také pro odpočinek na jaře, či na podzim, kdy si můžete užít spoustu krásných slunečných dní. Vydáme-li se po pobřeží severně od Vilasimiu a přímořské oblasti Capo Carbonara, objevíme skutečně cenný poklad, zátoku Cala Pira, kousek ráje skrytý za mysem, na kterém je vystavěna strážní věž – písčité duny lemované žulovými skalisky a provoněné staletými jalovci a středozemní makchií. Více na sever nalezneme další perlu, zátoku Cala Sinzias s dvěma kilometry jemného bílého písku, světlé zátiší, doplněné o pobřeží všech odstínů modři. V pozadí bujná vegetace řečíku, borovic a eukalyptů. Pro silniční nadšence, je toto místo ideální, díky prostorům uzpůsobeným na parkování či kempování přímo u pláže. Poté zde nalezneme pláž Cannisoni a San Pietro (neboli zátoka Marina), prostorné a skvostné se zlatavými odlesky. Dále začíná pobřeží Costa Rei, deset kilometrů jemného zlatavého písku, které se sváží k moři barev oblohy. V řadě narazíte na pláže v podhůří hory Turno, oblasti Sant´Elmo a Santa Giusta až po “Scoglio di Peppino“ hranici mezi oblastí Castiadas a Muravera.
Na pozadí k pobřeží se rýsuje hornatá oáza Sette Fratelli, cenný přírodní park, ideální místo na relaxační procházky, obohacené o archeologická naleziště. Přírodní triumf, vytvořený antickými skalisky a lesy, je domovem vzácných zvířecích druhů, jako jsou jeleni či mufloni. V parku naleznete kaňon, soutěsky, věže a údolí přehrazené řekami. Mezi nejrůznějšími přírodními úkazy vyčnívá L´Arco dell´Angelo (andělský oblouk), z červeného granitu, odkud můžete obdivovat celé údolí Castiadas.

PROČ NAVŠTÍVIT TOTO MÍSTO…
Zažijete celé dny u moře na jednom z nejkrásnějších a nejznámějších pobřeží Sardinie, doplněná o rozkvetlé údolí a půvabnou přírodní oázu.

Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle
Položek na stránku
Stránka 1 z 1

Blu Sant Elmo Beach Hotel ****

SANT ELMO BEACH HOTEL - Castiadas / Sant Elmo, Santa Giusta, San Pietro

Resort v typickém středomořském stylu, obklopený kvetoucími zahradami a nedaleko kouzelné pláže, je vhodnou volbou jak pro páry tak i ...

All inclusiveBazénRodinné pokojeKlimatizaceInternetDětský klubAnimacePotápěníTenisVhodné pro hendikepovanéPesFitnessPlážový servis v ceně

Praha - Cagliari

FM sleva do 31.3.2020

8 dní / Plná penze s nápoji, All inclusive,

23 990 24 090

Dospělí od 24 090 Kč

Děti od 8 690 Kč

Detail

Eden Village Alma Resort ****

EDEN VILLAGE ALMA RESORT - Castiadas / Sant Elmo, Santa Giusta, San Pietro

Rodinný resort s bazénem blízko krásné pláže, s animacemi i sportovním vyžitím.

Blízko plážeBazénRodinné pokojeKlimatizaceInternetDětský klubAnimacePotápěníTenisNovinkaPlážový servis v ceně

Praha - Cagliari

FM sleva do 31.3.2020

8 dní / All inclusive, Bezlepková strava,

27 790 25 390

Dospělí od 25 390 Kč

Děti od 8 690 Kč

Detail

Garden Beach ****

GARDEN BEACH - Castiadas / Sant Elmo, Santa Giusta, San Pietro

Rodinný hotel přímo u nádherné dlouhé písečné pláže, s animačními programy a největším sladkovodním bazénem na jihu ostrova.

Blízko plážeBazénKlimatizaceInternetDětský klubAnimacePotápěníTenisVhodné pro hendikepovanéFitness

Praha - Cagliari

FM sleva do 29.2.2020

4 dní / Polopenze, Plná penze, Bezlepková strava,

18 890 19 490

Dospělí od 19 490 Kč

Děti od 15 190 Kč

Detail

Residence Sant Elmo

RESIDENCE SANT ELMO - Castiadas / Sant Elmo, Santa Giusta, San Pietro

Oblíbené apartmány blízko písečných pláží a křišťálového moře, ideální pro rodiny s dětmi.

Blízko plážeKlimatizaceInternetPotápěníTenisPes

Praha - Cagliari

8 dní / Bez stravy,

19 540

Cena za jednotku od 19 540 Kč

Detail

Residence Sant Elmo

RESIDENCE SANT ELMO - Castiadas / Sant Elmo, Santa Giusta, San Pietro

Oblíbené apartmány blízko písečných pláží a křišťálového moře, ideální pro rodiny s dětmi.

Blízko plážeKlimatizaceInternetPotápěníTenisPes

Vlastní

8 dní / Bez stravy,

8 850

Cena za jednotku od 8 850 Kč

Detail
Položek na stránku
Stránka 1 z 1