Blog

AKTUÁLNÍ VÝVOJ SITUACE V CESTOVNÍM RUCHU

Sardegna Travel 30.4.2020

Do této sekce přidáváme aktuální informace o situaci v cestovním ruchu během pandemie COVID-19

EU studuje „pas na záchranu dovolené“

Bez dohody mezi 27 členskými hraničními státy se začnou uzavírat dvoustranné dohody mezi jednotlivými státy.

MARCO BRESOLIN

Brusel

Zdravotní pas, který dovolí turistům volně se pohybovat mezi zeměmi EU, platný již od tohoto léta. Myšlenka skončila včera na stole 27 evropských ministrů pro cestovní ruch, jak potvrdil Chorvat Gari Cappelli, úřadující prezident tohoto semestru. Cílem je najít dohodu o schválení a společný protokol "do konce v května„, aby bylo možno postupně otevírat vnitřní hranice a tím umožnit i zahraniční cestování. A když nebude dosaženo dohody v sedmadvacítce? „Budeme pokračovat prostřednictvím dvoustranných dohod na vytvoření vzdušných a pozemních koridorů mezi zainteresovanými zeměmi“, připouští Cappelli.

Německo, Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko chtějí koridory pouze pro své turisty

Scénář, kterého se Itálie obává, aby nezůstala odříznutá. Oběť v konkurenci mezi dalšími středozemními zeměmi. Poplach byl spuštěn ve Friuli Venezia Giulia, kde má prezident Massimiliano Fedriga představit plán, na kterém pracující Německo, Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko a to vytvořit tzv. „koridor záchrana dovolené“. Dokonce i Tomáš Petříček, ministr zahraničí z České republiky, mluvil o možné dohodě se Slovenskem a Rakouskem znovu otevřít vzájemně turistické toky mezi těmito třemi zeměmi.

Je na komisi, aby připravila tento protokol e první setkání s vládami, které je naplánováno na 6. května, ale překážek je mnoho. Bylo vzneseno několik nápadů, jak uchopit zrození tohoto "Cestovního pasu Covid19" zdali má být vystaven cestujícím dříve než nastoupí do letadla nebo před překročením hranice: od výtěru, vyšetření krve i nejméně efektivního měření tělesné teploty.

Hypotéza je z představit jakýsi hygienický průkaz

Není však snadné přijmout společnou metodu na úrovni EU osvědčující zdravotní stav občana. Itálie nadále doufá v evropské řešení, které stanoví stejná pravidla na hraničních kontrolách pro všechny. Za tímto účelem ministr Dario Franceschini pracoval s kolegy z dalších zemí Středomoří, za společné hranice. Výsledkem byl dokument podepsaný Itálií, Španělskem, Francií, Portugalskem, Řeckem, Maltou a Kyprem s podporou Bulharska. Usilují o adekvátní ekonomická opatření, ale poslední část dokumentu je spjata s potřebou záruky možnosti cestování "nejprve mezi zeměmi EU a poté se zbytkem světa. Osm ministrů požaduje „homogenní opatření na Evropské úrovni “pro opětovné otevření hranic. Ale taktéž jižní fronta se pravděpodobně rozdělí, protože ne všechny země byly zasaženy koronavirem stejným způsobem, a tak některé jsou připraveny hájit své zájmy bez konkrétního pořadníku. Včera například během schůzky naléhala maltská ministryně na potřebu vytvoření koridorů záchrany dovolené: „Měly by být vytvořeny – řekla ministryně Julia Farrugia - mezi územími a regiony, které, stejně jako Malta, obdrželi chválu za správné řízení nouzového stavu způsobeného koronavirem.

Řekněte Váš názor

*
*

Sdílení

Kategorie článků

Vše Sport na Sardinii Články o Sardinii Cestovní průvodce Kulturní dědictví Videa o Sardinii I Land

Poslední články

Procentuální zobrazení nakažených v provinciích k 6.5.2020

AKTUÁLNÍ INFORMACE SARDINIE

Zde naleznete informaci o aktuálním vývoji situace na ostrově.

Blog  / 14.5.2020  / SARDEGNA TRAVEL

AKTUÁLNÍ SITUACE ITÁLIE

Aktuální počty nakažených Covid-19 v jednotlivých regionech Itálie a ve městech a obcích na Sardinii

Blog  / 29.4.2020  / L'unione Sarda

AKTUÁLNÍ INFORMACE ST

Rádi bychom Vás informovali o stavu, ve kterém se nyní společně s ostatními cestovními kancelářemi nacházíme.

Blog  / 7.5.2020  / Sardegna Travel