Procentuální zobrazení nakažených v provinciích k 6.5.2020
Blog

AKTUÁLNÍ INFORMACE SARDINIE

SARDEGNA TRAVEL 14.5.2020

Zde naleznete informaci o aktuálním vývoji situace na ostrově.

Zde přinášíme překlad úterního (12.5.) rádiového rozhovoru s prezidentem regionu Sardinie, Christianem Solinasem, ohledně aktuálního rozvolňování restrikcí na Sardinii.

"Znovu otevřít pláže pro místní obyvatele 18. května a pro turisty 15. června." To je přání prezidenta regionu Christiana Solinase, který se po dohodě s vládou o obnovení komerčních aktivit snaží stanovit osudová data druhé fáze také ohledně prázdnin a cestovního ruchu.


Pro přístup veřejnosti na pláže, Solinas vysvětlil mikrofonům přenosu Rai Radio 1 „Un giorno da pecora“, „je zapotřebí hloubkové analýzy, kterou provádíme s technicko-vědeckým výborem, a já doufám, že v tomto týdnu budeme mít určité pokyny“.

Nejvíce se debatuje o garantování bezpečí i na veřejných plážích.
„V koncesních prostorách - zdůraznil guvernér - může být vlastník ta osoba, která ověřuje dodržování bezpečnostních pravidel a přístupů“. Na místo scénář pro veřejné pláže je komplikovanější, „zejména na Sardinii, kde jsou tisíce kilometrů volných pláží“, vysvětlil Solinas.
V tomto případě „kdo bude kontrolovat dodržování sociálního distancování? Pokud se vedle nás usadí sousedé, kteří se rozhodnou nerespektovat vzdálenost, nemůžeme si vynucovat spravedlnost sami“, zvažuje prezident. Řekl tedy: „Mým zájmem je najít účinný systém, který by návštěvníkům pláže zaručil klidnou situaci a respektování vzdáleností.“
Solinas také zhodnotil restart letů a trajektů na ostrov. "Doufáme, že se turistům budeme moci znovu otevřít po 15. červnu - řekl guvernér - mezitím připravujeme odpovídající kontrolní systém". To znamená ověření pozitivity, či naopak negativity na Covid-19 pro ty, kteří přijíždějí na ostrov, prostřednictvím takzvaného systému zdravotních pasů (osvědčení o negativitě na základě tampónu provedeného nejpozději jeden týden před odjezdem). Nebo prostřednictvím rychlých testů, které mají být provedeny v přístavech a na letištích.
„Ideálem - vysvětluje Solinas - by byla liberalizace, která se děje v jiných částech světa, možnosti testování v laboratořích.“
Pokud jde o zdravotní pasy, Solinas zmínil, že již probíhá dohoda s Německem. „Penzijní fondy zaručují německým občanům dvoje prázdniny ročně - vysvětlil předseda krajské rady - jedná se o stejné prostředky, které zaručí provedení testu před odjezdem a potvrdí, že cestující v charterovém letu jsou na nemoc negativní “.
V pozdějším rozhovoru Solinas upřesnil, že:
Další aktivity budou znovu otevřeny od 18. května, jako je všeobecné letectví, první krok v postupném obnovování leteckých a námořních spojení, test, který umožní zahájit lety v teritoriální kontinuitě z Alghera, Olbie do Říma a Milána od 1. června; obnovení národních letů od 15. června a mezinárodních letů od 25. června. Opětovné spuštění letového provozu, které budou provázet nová zdravotní pravidla pro kontrolu cestujících, která mohou stanovit zavedení „zdravotního pasu“ nebo protokolu o kontrolách u vchodu, který zaručí plnou bezpečnost. S ohledem na zrychlení, by měla proběhnout liberalizace výtěrů prováděných v přidružených laboratořích nebo v jiných systémech rychlého molekulárního vyšetření na vnitrostátní i mezinárodní úrovni, což kraj vyhodnocuje se svým technicky-vědeckým výborem.
Průvodce pro cestovatele ve fázi 2

1. Jaká je aktuální situace?

Na Sardinii jsou zavedena mimořádná opatření k omezení šíření epidemie Covid-19 přijatá Italskou vládou. Od 4. května vstoupila celá země do tzv. „Fáze 2“, to znamená postupný návrat k normálu.

Restaurace, pizzerie, bary, cukrárny a zmrzlinové salónky jsou v provozu prostřednictvím telefonických či online objednávek. Denní mobilita obyvatel je povolena pro práci, zdraví a návštěvy příbuzných. S ustanoveními se lze seznámit v nařízení předsedy vlády ze dne 26-04-2020 a v nařízení prezidenta RAS ze dne 13-04-2020, prodlouženém č. 21 ze dne 03-05-2020.

Aktuálně, v souladu se sociálním distancováním a používáním roušek a rukavic, se otevírají lékárny, supermarkety, obchody s potravinami, oděvy pro děti a výrobky osobní hygieny, noviny, knihkupectví a tiskoviny, prodej stavebního materiálu, železářství, obchody s vybavením pro nautiku, zelené plochy a chov domácích zvířat. K dispozici jsou tabákové výrobky, benzínové pumpy, bankovnictví, poštovní služby, nemovitosti, daňové a pojišťovací služby.

2. Je možné cestovat z a na Sardinii?

Letecká a námořní doprava na Sardinii a ze Sardinie je omezena na prokázané potřeby a zdravotní důvody. V současné době je pro osobní dopravu otevřeno pouze letiště Cagliari-Elmas se sníženým letovým režimem. Letiště Alghero-Fertilia a Olbia Costa Smeralda jsou v současné době uzavřena. Tranzit v sardinských přístavech je dosud povolen pouze pro mimořádné situace. Všechny brány na Sardinii přísně uplatňují protokoly o kontrolách přicházejících cestujících a pro větší ochranu zvýšily hygienické cykly veřejných prostor.Přetrvává povinnost těch, kteří přijíždějí na ostrov, dodržovat izolaci v domácím prostředí.

3. Mohu zrušit svou cestu?

Pro zrušení platí všeobecné storno podmínky příslušného ubytování nebo cestovní kanceláře. Chcete-li získat podrobnější informace, obraťte se na ně nebo případně na svou pojišťovnu, pokud jste uzavřeli cestovní pojištění se stornem. Doporučujeme však nevzdat se cesty a zkontrolovat si u cestovní kanceláře, referenčního agenta možnost přesunout rezervaci na jiné datum.

4. Je k dispozici veřejná doprava?

Přeprava cestujících v městských a příměstských oblastech, taxi, lodní přeprava a trajekty na menší ostrovy je aktivní. Místní vlaky a veřejná doprava jezdí v omezených jízdních řádech a počtem cestujících s povinností nošení roušek. Podrobné informace naleznete na webových stránkách TrenItalia-Sardegna, Arst a dopravních koncesionářů hlavních měst (Ctm-Cagliari, Atp-Sassari, Atp-Nuoro, Aspo-Olbia).

5. Jsou parky, zábavní zařízení a pláže přístupné?

Parky, vily a veřejné zahrady jsou v současné době přístupné, bez shromažďování, v bezpečné vzdálenosti a s povinností nošení roušek. Kromě toho jsou povoleny: venkovní motorické aktivity (chůze, běh i jízda na kole); individuální sporty ve sportovních centrech (jako je jízda na koni, golf, tenis, surfování a plachtění) s podmíněnými vstupy; s omezeními se znovu otevírá sportovní rybolov. Přístup na pláže je pozastaven.

6. Zprávy o muzeích, kulturních zajímavostech a událostech.

Alespoň po celý květen zůstanou muzea zavřená. Některé struktury zpřístupnily své výstavy ve virtuálním režimu. Ostatní místa s vysokou koncentrací návštěvníků (divadla, kina, stadiony) zůstanou uzavřena, dokud nebudou učiněna nová opatření. Hromadné akce, včetně koncertů a sportovních soutěží všech typů a disciplín, jsou pozastaveny nebo zrušeny.

7. Jaká opatření přijala Sardinie k ochraně obyvatel a hostů?

Region Sardinie zajišťuje nepřetržité spojení s vnitrostátními zdravotnickými úřady a regionálními zdravotnickými společnostmi, upozorňuje a informuje o provozních indikacích a pokynech definovaných na vnitrostátní úrovni. Itálie má účinný zdravotní systém - jehož součástí je Sardinie - která zaručuje zahraničním hostům, kteří se nacházejí na území státu za účelem dovolené, studia a práce stejnou pomoc, jakou nabízí svým občanům.

Řekněte Váš názor

*
*

Sdílení

Kategorie článků

Vše Sport na Sardinii Články o Sardinii Cestovní průvodce Kulturní dědictví Videa o Sardinii I Land

Poslední články

AKTUÁLNÍ VÝVOJ SITUACE V CESTOVNÍM RUCHU

Do této sekce přidáváme aktuální informace o situaci v cestovním ruchu během pandemie COVID-19

Blog  / 30.4.2020  / Sardegna Travel

AKTUÁLNÍ SITUACE ITÁLIE

Aktuální počty nakažených Covid-19 v jednotlivých regionech Itálie a ve městech a obcích na Sardinii

Blog  / 29.4.2020  / L'unione Sarda

AKTUÁLNÍ INFORMACE ST

Rádi bychom Vás informovali o stavu, ve kterém se nyní společně s ostatními cestovními kancelářemi nacházíme.

Blog  / 7.5.2020  / Sardegna Travel