Lodní výlet po souostroví La Maddalena

Během celodenního výletu na Souostroví La Maddalena budeme mít možnost vidět jedno z nejkrásnějších míst Středomoří.

Od roku 1994 je celé souostroví chráněným Národním parkem. Nachází se na severním pobřeží Sardinie a tvoří ho několik větších a menších ostrovů. Mezi větší ostrovy patří La Maddalena a Caprera, menší ostrůvky jsou Santo Stefano (kde se kdysi nacházela základna amerického námořnictva), Spargi, Budelli, Nibani, Mortorio aj.

Celé souostroví má přibližně 180 km pobřeží. Jediný stále obydlený ostrov je La Maddalena. Na druhém největším ostrově – na Capreře – se nachází Muzeum Giuseppa Garibaldiho, sjednotitele Itálie, který zde pobýval. Všechny ostatní ostrovy navštěvují pouze turisté, především pro jejich nádherné pláže se sněhobílým pískem a zajímavou flórou. Celé souostroví hrálo důležitou roli v dějinách Sardinie, protože má velmi výhodnou strategickou polohu přímo v centru Středozemního moře a působili zde i osobnosti jako Napoleon Bonaparte, admirál Nelson a jiní. Během výletu budeme mít možnost obdivovat nejznámější „Růžovou pláž“ pojmenovanou podle barvy písku, která se však postupně vytrácí, proto je v současnosti turistům nepřístupná. Zastavíme se na dvou plážích, kde si budeme moci zaplavat, opalovat se a obdivovat nádherné mořské scenérie.

Nevynecháme ani centrum La Maddaleny s typickými úzkými uličkami, množstvím barů a obchodů se suvenýry, typickými sardinskými výrobky či slavnou italskou zmrzlinu a kávu.

Denúterý
Čas odjezdu z přístavucca 9:00
Návrat do přístavucca 17:00
Cena - dospělí€ 70
Cena - dítě do 12 let€ 35

Cena zahrnuje:
dopravu autobusem, průvodce ve slovenštině, plavbu lodí, lehký oběd na palubě

Cena nezahrnuje:
nápoje

Minimální počet účastníků: 5 osob

* Výlet se pořádá v závislosti na počasí