Lodní výlet na Korsiku - Bonifacio

Exkurze na francouzskou Korsiku je spojená s prohlídkou severovýchodního pobřeží Sardinie. Autobus nás doveze do přístavu Santa Teresa Gallura, odkud se trajektem za hodinu přeplavíme přes Bocche di Bonifacio až do přístavního městečka Bonifacio ležícího na jihu ostrova na vysokých bílých vápencových útesech, které dominují celé jižní části ostrova.

Korsika je čtvrtým největším ostrovem ve Středomoří. Svým tvarem připomíná zaťatou pěst se vztyčeným palcem. Město Bonifacio je rozdělené na dvě části - přístav a staré město s historickým centrem. Uličky starého města jsou malebné a úzké, domy se tyčí vysoko na útesech. Je odtud nádherný výhled na jižní pobřeží Korsiky, severní pobřeží Sardinie a souostroví La Maddalena.

Moře, které omývá Korsiku, je nádherné smaragdové barvy. Bonifacio má své zajímavé dějiny - krátkou dobu v něm pobýval i Napoleon, když se snažil obsadit La Maddalenu. Ve městě je několik zajímavých míst, například náměstí, kde se kdysi konal rybí trh. Za zmínku rozhodně stojí i katedrála Santa Maria Maggiore z 12. století.

Po prohlídce města si s průvodcem budeme moci prohlédnout muzeum nebo Aragonské schody vedoucí po krásných bílých útesech až k hladině moře. Výstup zpět je sice náročný, ale rozhodně stojí za to. Na závěr nám zůstane čas i na nákupy suvenýrů.

Denpátek
Čas odjezdu z přístavucca 9:00
Návrat do přístavucca 17:00
Cena za osobu€ 78
Cena za dítě 3-10 let€ 55

Cena zahrnuje:
dopravu autobusem do přístavu, trajekt, slovenského průvodce

Cena nezahrnuje:
oběd

Minimální počet účastníků: 20 osob

* Výlet se pořádá v závislosti na počasí