Costa Smeralada a nuraghe La Prisgiona

Cestou do města Porto Cervo budeme mít příležitost pozorovat krásnou panoramatickou cestu vedoucí přes Portisco, odkud je vidět záliv Cala di Volpe s nejstarším a nejluxusnějším pětihvězdičkovým hotelem, dále Porto Rotondo nebo golfové hřiště Pevero Golf Club. Nedaleko od pobřeží leží ostrovy Mortorio a Mortoriotto.

Pobřeží Costa Smeralda vybudoval princ Karim Aga Khan IV. poté, co v roce 1962 založil společenství Costa Smeralda a tím se Sardinie proslavila po celém světě. Od samého začátku bylo důležitým úkolem architektů zasadit všechny stavby do přírody tak, aby co nejméně rušili celkový ráz krajiny. Při stavbě se dodržovala přísná pravidla - nízké budovy, rozlehlé zahrady, množství celoročně kvetoucích rostlin, přírodní materiály jako je dřevo, kámen apod. Ve výsledku se architektům podařilo vybudovat autentický ráj pro turisty.

Během letní sezóny je pravidlem zastavení na slavném náměstí Piazzetta v Porto Cervo, kde se nachází nejvybranější butiky světoznámých značek a můžeme zde potkat i slavné osobnosti.

Výlet nás zavede i na návštěvu známého nuraghu, typické sardinské stavby používané jako obydlí či pevnost proti nepřátelům před více jak 3 000 lety. Nuraghe je stavba z opracovaných kamenů. Na začátku měly stavby podobu jednoduché kuželovité věže, v období rozmachu společnosti nuraghů se však stále více komplikovaly a budovaly se kolem nich kamenné chatrče nebo ohrady pro domácí zvířata. Nuraghe stál vždy na strategicky výhodných místech, odkud mohli obyvatelé kontrolovat svá území, pevninu a moře. Kdysi jich na celém ostrově bylo kolem 7 000, dnes jsou však mnohé z nich zničené. V dobrém stavu se jich zachovalo pouze pár. Jedním z nich je nuraghe La Prisgiona.

Po prohlídce se přesuneme na Costa Smeralda do městečka Baja Sardinia, kde budeme mít volný čas na nákupy, oběd nebo koupání. V podvečerních hodinách se vrátíme zpět do hotelu.

Denčtvrtek
Cena za osobu€ 40
Cena za dítě 3-11 let€ 27

Cena zahrnuje:
doprava autobusem, slovenského průvodce

Cena nezahrnuje:
vstupné do nuraghu, oběd

Minimální počet účastníků: 5 osob