Villasimius


Cagliari 55 km

Olbie 264 km

Zobrazit na mapě
Zavřít mapu


Lokalita

Je prázdninový cíl par excellence jihovýchodní části Sardinie: Křišťálově čisté moře, bělavé pláže, pulzující život a dobré jídlo vyplní každé přání.

Intenzivní barvy moře, čisté a jasné vody, žulové skály, nádherné zátoky, dlouhé písčité pláže, laguny a zelené kopce, jakoby stvořené pro filmový scénář, navozují jedinečné emoce. Villasimius je perlou jihu, vysněným turistickým střediskem, jehož počet obyvatel - v zimě je jich méně než čtyři tisíce - narůstá v nejteplejších měsících roku s příchodem desítek tisíc turistů. Jeho pobřeží je tvořeno "korunou" pláží, dělených malými útesy a mysem Capo Carbonara. Vyrazíte-li z Capo Boi, nejjižněji položené chráněné mořské oblasti, souběžně s panoramatickou cestou naleznete nádherné pláže Porto sa Ruxi, Campus a Campulongu, všechny charakterizované modrými mořskými a bílými písečnými dunami, obklopenými středomořskými křovinatými porosty. V blízkosti obydleného centra se nachází velmi specifická „rýžová“ pláž (spiaggia del Riso), která se liší od ostatních přítomností „zrnek“. Kromě moderního přístavu ležícího na západní straně Capo Carbonara jsou zde
k vidění zátoky schované mezi skalami, mezi které patří i Cala Caterina. Na východní straně se připravte na objevování dech beroucích perel, které se začínají objevovat v Porto Giunco, za jehož zády je rybník Notteri, stanoviště růžových plameňáků a dalších vzácných druhů ptactva. Z vrcholu dominujícího skalního útvaru, kde se tyčí aragónská věž, budete svědky oslnivého obrazu, který se vryje do vaší mysli (a bude zvěčněn na vašich fotografiích): Dvojité modré pole vrhá zvláštní odstíny. Jakoby dvě moře oddělená valem jemného světlého písku, který připomíná moučkový cukr. Směrem na sever se nacházejí pláže Simius a Traias a kousek dále pak pláže Rio Trottu a Manunzas, které objímá další úžasná riviéra Punta Molentis, klenot Villasimiusu. Od Capo Boi k ostrovu Serpentara přes ostrov Cavoli a různorodé mělčiny, které jsou „hřbitovem“ pozůstatků každého věku, nabízí mořská oblast Capo Carbonara podvodní svět barevných zážitků: Hejna ryb proplouvají přes prohlubně, bašty, barevné římsy žlutých mořských kopretin, červených gorgonií (rohovitek) a dno pokryté loukami zelenavých poseidonií.

U moře budete moci kombinovat nakupování, večeře na bázi mořských pochoutek a budete plni zážitků z návštěvy kulturních událostí a archeologických nalezišť.

Navštivte zříceniny z doby starobylé nuragské civilizace, pohřebiště Accu Is Traias (1. století před n. l. - 3. století n. l.) a Cruccuris (1. - 2. století n. l.), nacházející se v blízkosti římských lázní Santa Maria a naleziště Cuccureddus, původně z fénicko-punského a později římského období. Nezapomeňte nahlédnout do archeologického muzea, které vypráví příběhy o podmořských pokladech. Jeden z nich se usadil v hlubinách "Cavoli": je to socha Mořské Panny, dílo mistra Pinuccio Sciola, která je každoročně koncem července uctívána na svátek Panny Marie, ochránkyně ztroskotanců, sugestivní poutí k moři.

Sport a animace

FONTI:
http://www.villasimius.org/attivita-e-sport/
http://www.subaquadive.it/

Subaqva Diving Center
Indirizzo: Via degli Oleandri 10 - Villasimius (CA)
Il Subaqva Diving Center è aperto tutto l’anno e fornisce vari servizi, tra i quali il noleggio delle attrezzature, immersioni guidate sia per subacquei principianti che per i più esperti.
Lo staff del Subaqva Diving Center sarà particolarmente attento alle esigenze dei propri ospiti per tutto il tempo in cui vi affiderete alla nostra organizzazione.
Il nostro staff è a conoscenza di tutte le problematiche date dalla cattiva manipolazione dell’attrezzatura, ed avrà cura di movimentarla sia in gommone che in sede, con estrema attenzione e delicatezza.
Per le uscite in mare utilizziamo 2 gommoni, uno di 7,40 mt. motorizzato con Honda 225 cv e l’altro di 6,60 mt. motorizzato con Evinrude 175 cv., che ci permettono di raggiungere i numerosi siti d’immersione all’interno dell’Area Marina Protetta di Capo Carbonara nonché i relitti della 2^ guerra mondiale presenti nel Golfo di Cagliari. Entrambi i gommoni sono allestiti con dotazioni per uso subacqueo, quali bombole di ossigeno e stazione decompressiva, per garantire la massima sicurezza nella delicata fase della riemersione.

Při nabídce více možností stravy je třeba Váš požadavek upřesnit v DETAILU zájezdu, výběrem konkrétní stravy v kroku REZERVACE (kalkulace je pouze náhledem, nikoli objednávkou).

Ubytování v dané lokalitě

Zobrazeno hotelů/apartmánů

Řadit podle
Položek na stránku
Stránka 1 z 1

Vila Bellavista *****

VILA BELLAVISTA - Villasimius

Ráj na zemi, luxus a elegance - tak Resort Capo Boi charakterizuje novou vilu Bellavista s exkluzivními službami a dech beroucím výhledem ...

Blízko plážeBazénKlimatizaceWellnessInternetDětský klubAnimaceGolfPotápěníTenisFitnessNovinka

Vlastní

8 dní / Polopenze,

523 790

Cena za jednotku od 523 790 Kč

Detail

Cala Caterina ****

CALA CATERINA - Villasimius

Velmi komfortní romantický hotel na klidném místě s kvalitními službami a jen 100 m od moře je ideální pro romantický pobyt párů.

Blízko plážeBazénKlimatizaceInternetGolfPotápěníTenisPes

Praha - Cagliari

FM sleva do 28.2.2020

4 dní / Snídaně, Polopenze, Bezlepková strava,

24 090 21 490

Dospělí od 21 490 Kč

Děti od 21 490 Kč

Detail

Cala Caterina ****

CALA CATERINA - Villasimius

Velmi komfortní romantický hotel na klidném místě s kvalitními službami a jen 100 m od moře je ideální pro romantický pobyt párů.

Blízko plážeBazénKlimatizaceInternetGolfPotápěníTenisPes

Vlastní

4 dní / Snídaně, Polopenze, Bezlepková strava,

9 190

Dospělí od 9 190 Kč

Děti od ZDARMA

Detail

Eden Village Altura ***

EDEN VILLAGE ALTURA - Villasimius

Malý klubový hotel u krásné pláže s bílým pískem a pozvolným vstupem do moře a současně kousek do centra městečka Villasimius.

Blízko plážeDo centra pěškyBazénKlimatizaceInternetDětský klubAnimacePotápěníTenisVhodné pro hendikepované

Praha - Cagliari

FM sleva do 31.12.2019

8 dní / Plná penze s nápoji,

22 490

Dospělí od 22 490 Kč

Děti od 8 690 Kč

Detail

Vilky Villasimius

VILKY VILLASIMIUS - Villasimius

Vilky ideální nejen pro rodiny s dětmi, ale i skupiny přátel v dosahu oblíbeného městečka Villasimius.

Blízko plážeDo centra pěškyKlimatizaceNovinka

Vlastní

8 dní / Bez stravy,

14 990

Cena za jednotku od 14 990 Kč

Detail
Položek na stránku
Stránka 1 z 1