Revitalizace pobřeží u Cagliari

25.02.2014

Proslulá pláž u Cagliari "Il Poetto" již brzy změní tvář. Radnice města se rozhodla investovat do rekultivace známého pobřeží u Cagliari "lungomare Poetto".

CAGLIARI - Projekt lungomare budoucnosti "Il Poetto" již začal 10.2.2014. Technici a dělníci společností Andreoni Srl. a Aurelio Porcu Spa., které vyhrály veřejnou zakázku v hodnotě 10,5 miliónů euro , již připravili vše potřebné ke stavbě. Starosta Cagliari Massimo Zedda ujišťuje, že první výsledky budou již koncem roku 2014 a práce se ukončí v červenci 2015.

Poetto - lungomare u Cagliari

Již koncem roku 2014 obyvatelé Cagliari uvidí první výsledky, jelikož část projektu bude již realizována. Lungomare "Il Poetto" bude částečně pěší zónou, na silnici bude přednostní pruh pro městskou hromadnou dopravu a v budoucnosti zde bude také metro.

O projektu: na úkor silniční dopravy se rozšíří pěší zóna, přibyde místa pro běžce, cyklisty a chodce. Tato rekultivace oblasti bude v souladu s trvalou udržitelností tohoto místa. Starosta Cagliari Massimo Zedda zdůraznil, že hlavním cílem projektu je obnovit písečné duny, které během času porostou vegetací, jež bude přirozeně zadržovat písek. Na "lungomare" se objeví nové zelené plochy a panoramatické vyhlídky s moly, po kterých se budou moci místí a turiské procházet až přímo k moři.

Podle odhadů radinice Cagliari bude tento projekt ukončen 31. července 2014.

8. února 2014

www.sardegnaoggi.it