Rally Italia Sardegna (WRC)

09.04.2014

Slavnostní zahájení Rally na Sardinii se bude konat 5. června 2014 a opravdový start bude z Putifigari (oblast Sassari) v 8:00.

RALLY ITALIA se bude konat na Sardinii již 11. rokem. Jedná se o technicky náročnou soutěž, která se odehrává v úžasných a rozmanitých scenériích sardinské krajiny. Bezpečnost, jak jezdců, tak publika, je na prvním místě.

Podívejte se na oficiální video rally na youtube: Oficiální video rally


RALLY ITALIA se uskuteční od 5. do 8. června 2014, ale letos změní své "sídlo". Alghero nabídne účastníkům nové tratě, jednak u samotného města katalánského původu, jedak v kraji Sassari. V Algheru bude také umístěno cílové pódium, také zde budou stany s asistencí.


Novinky pro rok 2014

Hlavní základnu a servisní parkoviště z původního města Olbie nahradí Alghero, přístavní město na severu ostrova.

Premiéra začíná večerním ceremoniálem a „super rychlostní“ zkouškou na jihu ostrova v Cagliari. Hlavní město Calgari hostí rally poprvé. Zde se bude zahajovat čtvrteční otevírací ceremoniál, po té se závod přesune zpět do Alghera.

Druhý den: se závodní v překrásné scenérii v okolí Olbie.

Třetí den: se závod přesune do severní oblasti ( Sassari a Algero).

Propojí se dvě hlavní stage v Monte Lerno. Zde se pojede nejdelší závod sezóny 2014


Od 4. dubna budou zahájeny zápisy na Rally, které potrvají až do 6. května. Jednotlivě závody budou probíhat od 5. do 8. června.

O závodu

Rally d´Italia Sardegna je Misroství světa v rally (WRC), které se jezdí po úzkých, klikatých, písčitých cestách v hornatém prostředí Sardinie.

Ve čtvrtek je dopoledne v plánu shakedown a večer pak speciálka v hlavním městě ostrova v Cagliari úplně na jihu ostrova vzdáleném zhruba 200 kilometrů. Speciálka se pojede u přístavu Alghera, seznamovací jízdy se budou konat až těsně před startem rychlostní zkoušky.

V pátek jsou na programu klasické rychlostní zkoušky v centru ostrova jako Terranova, Monte Ollia nebo Loelle. V sobotu pak čeká Terranova Sud a legendární Monte Lerno, které je protaženo na neuvěřitelných 59 kilometrů! Večer se pojedou dvě zkoušky (jeden průjezd) kolem Sassari. V neděli se pak ty samé pojedou ještě jednou plus jedna dvakrát navíc.

Rally na Sardinii v roce 2013:

Článek na sport.idnes.cz Italská rallye na Sardinii 2013
Pořad v České televizi o rallye na Sardinii 2013

Veškeré informace naleznete na oficiálním webu rally: www.rallyitaliasardegna.com

V Algheru Vám můžeme nabídnout různé typy ubytování:

Hotel 5*

Villa Las Tronas Hotel & Spa *****

Hotely 4*

El Faro Hotel ****
Hotel Punta Negra ****
Hotel Rina ****

Apartmány

Residence Buganvillea ***
Residence Gli Eucalipti / Gardenia ***

Rádi Vám však zařídíme ubytování dle Vašeho přání a požadavků kdekoliv na Sardinii. Obraťte se na nás s důvěrou a vychutnejte si nejen tento úchvatný sportovní zážitek.