Poznávací zájezdy

Všechny barvy Sardinie

Nejzajímavější:

 • Hvězdicovité výlety z jednoho místa na pobřeží
 • Famózní kaňon Su Goroppu a návštěva pohoří Supramonte
 • Do vnitrozemí jeepy na planinu Golgo
 • Výlet lodí podél zálivu Orosei s bělostnými plážemi

 • TERMÍN: 22. 9. 2019 - 29. 9. 2019 (8 dnů)

  CENA: 30 900 Kč/os.
  příplatek za jednolůžkový pokoj 4 300 Kč
  cena zahrnuje letištní taxy a poplatky

  POPIS Proč si užívat jen krásných sardinských pláží, když tento ostrov má i mnoho dalších přitažlivých míst. Pojeďme se podívat do vnitrozemí, zažít příjemnou kombinaci pěších výletů a zasloužené koupání v moři na nádherných plážích, navštivme města vyhlášená řemeslnou výrobou i slavným sardským červeným vínem Cannonau. Odpočiňme si na vyjížďce lodí podél zálivu Orosei a objevujme pláže a jeskyně přístupné jen z moře. Nenecháme si ujít ochutnávku místní gastronomie a návštěvu hlavního města Cagliari. A nechme se překvapit místní pohostinností...

  PROGRAM:

  1. den

  Odlet na Sardinii, krátká návštěva Cagliari a přesun na ubytování.

  2. den

  Výlet do vnitrozemí, jeepy na náhorní planinu Golgo, s výhledem na krásu sardinské krajiny, návštěva nuraghů a odpoledne možnost prohlídka přístavu a koupání na plážích v Arbataxu.

  3. den

  Fakultativní výlet lodí na pobřeží zálivu Orosei s nádhernými panoramaty, objevování pláží a jeskyní přístupných jen z moře, nebo odpočinek na pláži a koupání.

  4. den

  Několikahodinový výlet do hlubokého vápencového kaňonu Goroppu v pohoří Supramonte a poté návštěva města Dorgali, možnost návštěvy laboratoria keramiky, zlata a kůží a návštěva vinařství s ochutnávkou vyhlášeného vína Cannonau, návrat do Arbataxu.

  5. den

  Návštěva mramorových jeskyní Su Marmuri s jedinečnými krápníky ve tvaru kaktusů, výrobou koberců proslulého Ulasai, návrat do ubytování u moře.

  6. den

  Výlet na pobřeží zálivu Orosei stezkou z městečka Santa Maria Navareze ke skále Pedra Longa, nepříliš obtížný úsek několikadenního treku stezky Selvaggio Blu s možností koupání na skalnatém pobřeží s hejny ryb, odpoledne návštěva městečka Baunei, s nádhernými panoramaty, ochutnávka vyhlášené zmrzliny z místního kozího mléka, návštěva výroby filigránských šperků, keramické či textilní dílny.

  7. den

  Odpočinek na plážích Arbataxu, nebo fakultativně možnost výletu na pobřeží zálivu Orosei stezkou z náhorní plošiny Golgo s náročnějším klesáním, zato nádhernými panoramaty, pestrými lesy a bohatou faunou i flórou do Cala Goloritze, která dříve sloužila jen oslíkům; piknik na pláži a koupání a při klidném moři návrat člunem.

  8. den

  Letecky zpět do Prahy.

  CENA ZAHRNUJE: průvodce, letenka Praha–Cagliari–Praha včetně všech poplatků, transfery, 7x hotel*** s polopenzí, potřebné mapy

  Fakultativně (bez vstupného):
  jeepy do vnitrozemí, vyjížďka lodí podél východního pobřeží, čluny z pláže u Cala Goloritze, vstupné do památkových a jiných objektů - asi € 95.

  CENA NEZAHRNUJE: pobytovou taxu cca € 2/den/osoba (hradí každý samostatně na konci ubytování v recepci hotelu).

  Poznámka:
  Pořadí dnů v programu se může změnit dle aktuálních podmínek a počasí.

  Všechny barvy Sardinie - ve spolupráci s ck Adventura:

  Logo Adventura


  Objednávky a informace:     E kamila@sardinie.cz ,  Zobrazeno hotelů/apartmánů

  Řadit podle


  Ubytování s možností individuálního termínu pobytu