Poznávací zájezdy

Všechny barvy Sardinie

Nejzajímavější:

 • Hvězdicovité výlety z jednoho místa na pobřeží
 • Famózní kaňon Su Goroppu a návštěva pohoří Supramonte
 • Do vnitrozemí jeepy na planinu Golgo
 • Výlet lodí podél zálivu Orosei s bělostnými plážemi

 • TERMÍN: 8. 6. 2017 - 15. 6. 2017 (8 dnů)
  nebo 14. 9. 2017 - 21. 9. 2017 (8 dnů)

  CENA: 27 890 Kč/os.
  příplatek za jednolůžkový pokoj 3 900 Kč
  cena zahrnuje letištní taxy a poplatky

  POPIS Proč si užívat jen krásných sardinských pláží, když tento ostrov má i mnoho dalších přitažlivých míst. Pojeďme se podívat do vnitrozemí, zažít příjemnou kombinaci pěších výletů a zasloužené koupání v moři na nádherných plážích, navštivme města vyhlášená řemeslnou výrobou i slavným sardským červeným vínem Cannonau. Odpočiňme si na vyjížďce lodí podél zálivu Orosei a objevujme pláže a jeskyně přístupné jen z moře. Nenecháme si ujít ochutnávku místní gastronomie a návštěvu hlavního města Cagliari. A nechme se překvapit místní pohostinností...

  PROGRAM:

  1. den

  Odlet na Sardinii, krátká návštěva Cagliari a přesun na ubytování.

  2. den

  Výlet do vnitrozemí, jeepy na náhorní planinu Golgo, s výhledem na krásu sardinské krajiny, návštěva nuraghů a odpoledne možnost prohlídka přístavu a koupání na plážích v Arbataxu.

  3. den

  Fakultativní výlet lodí na pobřeží zálivu Orosei s nádhernými panoramaty, objevování pláží a jeskyní přístupných jen z moře, nebo odpočinek na pláži a koupání.

  4. den

  Několikahodinový výlet do hlubokého vápencového kaňonu Goroppu v pohoří Supramonte a poté návštěva města Dorgali, možnost návštěvy laboratoria keramiky, zlata a kůží a návštěva vinařství s ochutnávkou vyhlášeného vína Cannonau, návrat do Arbataxu.

  5. den

  Návštěva mramorových jeskyní Su Marmuri s jedinečnými krápníky ve tvaru kaktusů, výrobou koberců proslulého Ulasai, návrat do ubytování u moře.

  6. den

  Výlet na pobřeží zálivu Orosei stezkou z městečka Santa Maria Navareze ke skále Pedra Longa, nepříliš obtížný úsek několikadenního treku stezky Selvaggio Blu s možností koupání na skalnatém pobřeží s hejny ryb, odpoledne návštěva městečka Baunei, s nádhernými panoramaty, ochutnávka vyhlášené zmrzliny z místního kozího mléka, návštěva výroby filigránských šperků, keramické či textilní dílny.

  7. den

  Odpočinek na plážích Arbataxu, nebo fakultativně možnost výletu na pobřeží zálivu Orosei stezkou z náhorní plošiny Golgo s náročnějším klesáním, zato nádhernými panoramaty, pestrými lesy a bohatou faunou i flórou do Cala Goloritze, která dříve sloužila jen oslíkům; piknik na pláži a koupání a při klidném moři návrat člunem.

  8. den

  Letecky zpět do Prahy.

  CENA ZAHRNUJE: průvodce, letenka Praha–Cagliari–Praha včetně všech poplatků, transfery, 7x hotel*** s polopenzí, potřebné mapy, pojištění

  Fakultativně (bez vstupného):
  jeepy do vnitrozemí, vyjížďka lodí podél východního pobřeží, čluny z pláže u Cala Goloritze, vstupné do památkových a jiných objektů - asi € 95.

  CENA NEZAHRNUJE: pobytovou taxu cca € 2/den/osoba (hradí každý samostatně na konci ubytování v recepci hotelu).

  Poznámka:
  Pořadí dnů v programu se může změnit dle aktuálních podmínek a počasí.

  Všechny barvy Sardinie - ve spolupráci s ck Adventura:

  Logo Adventura


  Minitour jižním pobřežím

  TERMÍN: 1. 6. 2017 - 8. 6. 2017 (8 dnů)

  CENA: 27 990 Kč/os.
  cena zahrnuje letištní taxy a poplatky

  Poznejte s námi nejkouzelnější místa jižního pobřeží ostrova Sardinie v kombinaci s historií a gastronomií.

  PROGRAM:

  1. den

  Přílet do Cagliari a přesun na ubytování.

  2. den

  Volný program.

  3. den

  Celodenní výlet na ostrov San Pietro, proslulý pro své působivé pobřeží s mořskými jeskyněmi a panenskou přírodu. Přejezd do přístavu Calasetta a přesun lodí. Krátká prohlídka městečka Carloforte se svým charakteristickým historickým centrem, ovlivněným pobytem Ligurů v 18. stol. a tříhodinová plavba lodí podél pobřeží se zastávkami na koupání v moři. Odpoledne zastávka v jednom z nejstarších měst na Sardinii, v Sant'Antioco s možností navštívit baziliku s katakombami a panoramatické nvrší pevnosti Forte Su Pisu.

  4. den

  Celodenní výlet na planinu Giara di Gesturi. V této krásné scenérii je připravena procházka nedotčenou přírodou, při které je možnost vidět mimo jiné původní pastevecká obydlí a divoké koníky. Odpoledne přesun do Barumini, kde se nachází "Su Nuraxi", nejzachovalejší nurághská osada na Sardinii, zařazená do seznamu památek UNESCO. Součástí osady je nurághské opevnění s hlavní věží, rohovými věžemi a vnějšími obrannými zdmi.

  5. den

  Celodenní výlet začíná u pohřebiště Montessu, které se skládá z pohřebních jeskyněk Domus de Janas, připomínající zmenšená lidská obydlí vytesaná do skály, stará více než 5 tisíc let. Přesun do vyhlášeného vinařství Santadi. Exkurze a ochutnávka vína a produktů s možností jejich zakoupení. Den končí prohlídkou úchvatné krápníkové jeskyně Is Zuddas.

  6. den

  Celodenní výlet do Cagliari a Nory. Prohlídka historického centra Cagliari a Nory. Prohlídka historického centra Cagliari, čtvrti Castello a možnost vystoupat na "Sloní věž" (Torre dell'Elefante). Dále prohlídka katedrály, římského amfiteátru a dalších památek. Po volném čase na nákupy a oběd přejezd do města Pula a návštěva archeologické zóny Nora.

  7. den

  Výlet na jihozápadní pobřeží: Nebida - původně hornické městečko zasazené do skal s fascinujícím výhledem na moře a ostrůvek Pan di Zucchero. Výklad s místním průvodcem a návštěva zajímavého zrekonstruovaného dolu Porto Flavia (nebo dolu v Buggeru). Přesun na Tempio di Antas - římský chrám zasazený do malebné horské krajiny. Závěreme výletu návštěva tajemné jeskyně Su Mannau s vodními jezírky, potůčky a krasovými útvary.

  8. den

  Transfer na letiště v Cagliari a návrat do Prahy

  CENA ZAHRNUJE: průvodce, letenka Praha–Cagliari–Praha včetně všech poplatků, transfery, 7x hotel*** s polopenzí, plavba lodí na ostrov San Pietro a zpět (3.den)

  CENA NEZAHRNUJE: pojištění, vstupné do památkových a jiných objektů, ochutnávka vína.

  Důležité:
  Minimální počet osob v zájezdu je 15.
  Změna programu vyhrazena.

  Objednávky a informace:     E styskalova@sardegnatravel.cz , Skype: luciesardegna  Zobrazeno hotelů/apartmánů

  Řadit podle


  Ubytování s možností individuálního termínu pobytu