Kite sufing Sardinie

10.04.2014

Od 9. do 13. dubna 2014 se bude na Sardinii konat světový šampionát v kitesurfingu, na který se sjedou mistři tohoto sportu z celého světa.

Šampionátu "Red Bull Unfasted" se bude konat z popudu mistra světa v kitesurfingu Airtona Cozzolina a zúčastní se ho dalších 6 nejlepších reprezentatů planety.

Něco málo o „Kite surfingu“: Kitesurfing (neboli „kiteboarding“) je sport spočívající v jízdě po mořských vlnách na speciálním prkně (tzv. „kiteboard“) za využití tažného draka (ten se anglicky nazývá kite a podle něj dostal tento rychle se rozvíjející sport svůj název).


Účastníci šampionátu se utkají v nejnovější disciplíně kitesurfingu, a to "strapless". Mezi další disciplíny kitesurfingu patří freestyle (unhooked, wakestyle, hangtime), wave riding a speed riding.

Tato nová disciplína "strapless" se provozuje bez vázání na kateboardu, což umožňuje využít mnohla prvků: může se provozovat jak na vlnách, tak na klidném moři. Samozřejmě opět se využívá síly tažného draka. Pro tuto disciplínu, kdy má sportovec na kateboardu volné nohy, je zapotřebí značná zkušenost a technická zdatnost.


Airton, světový šampion v kitesurf wave, pochází z Kapverdských ostrovů, ale již 10 let žije na Sardinii. Splnil si sen, když se mu podařilo na Sardinii zorganizovat šampionát, kde se setkají nejlepší kiter strapless světa.

Od 9. do 13. dubna bude všech 8 sportovců hledat na jižní Sardinii nejlepší podmínky pro kitesurfing: vhodný vítr a vlny. Závody se tak uskuteční v nádherných oblastech s neposkvrněno přírodou jako: Chia, Nora, Pula, Teuleda, Porto Suedda, Capo Mannu, S.Giovanni di Sinis.


Vedle Cozzolina se souboje zúčastní: Patri McLaughlin (USA), Patrick Rebstock (USA), Marciel Lopes Almeida (Kapverdy), Reo Stevens (USA), Skyler Solbach (USA), Alexander John Karry (USA) společně s národní divokou kartou Sandrem Pisu.

Podívejte se na video: Video kitesurfing Red Bull