Jazz Expo na Sardinii 2. - 5. července 2015

03.06.2015

Velký mezinárodní jazzový festival přichází do Riola Sardo, v Oristano (Sardinine): 40 koncertů po celé čtyři dny od 2. - 5. 7. 2015, čtyři koncertní podia a hudba od odpoledne do noci.

Incognito


Desátý ročník European Jazz Expo (EJA) dorazí na „Parco dei Suoni“, na "hudební scénu pod širým nebem", v prostorech nepoužívaných pískovcových lomů.

Představí se významní hosté jako Kurt Elling, Incognito, otec acid jazzu, pianista Hiromi s Trio Projectem, trumpetista Enrico Rava, Funk Off, francouzský kytarista Bireli Lagrene, Antonio Farao, kubánský pianista a skladatel Gonzalo Rubalcaba společně vystoupí s Giovannim Hidalgem, Horacio El Negro Hernandez a Armando Gola.

Eje otevře dveře sardinského jazzu patnácti projekcemi.

Svůj prostor dostane také techno hudba s různými DJ. Mimo poslech hudby lze navštívit různé semináře, výstavy, workshopy, kulturní akce a gastronomii. Eje zahajuje spolupráci mezi Jazz na Sardinii, Sant'Anna Arresi Jazz, Cala Gonone Jazz a Dromos, jedná se o první krok v mezinárodním měřítku.

"Hudba, ale také historie, příroda a archeologie, jsou silné prvky“, zdůrazňuje umělecký ředitel Massimo Palmas. Akce bude zahájena 2. července v 19.00 archeologem Carlo Tronchetti odhalením sochy Obrů Mont´e Prama.

„Chceme, aby jazz lákal turisty stejně tak dobře jako přírodní krásy naší země také pomocí vytvořením cestovních balíčků."

Organizace a uspořádání villaggia bude realizováno předními profesionály z oblasti scénografie a scénického svícení.

"Jazz na Sardinii je vynikajícím nápadem, jak se tato hudba může stát turistickou atrakcí“, řekl ministr pro místní cestovní ruch, „symbol, který by zabránil roztříštěnosti a vytvořil jedinečný program, který by splňoval celoročně různé potřeby zahraničních turistů, kteří by našli zábavu na celém našem území."

European Jazz Expo

                              Hiromi