Eurofotbal.cz 12/2014: Cagliari má nového trenéra

30.12.2014

Týmu se ujme Zola.

24.12.2014 19:05 - Aktuality

Gianfranco Zola (© watfordfc.com)
 

Hodně rychle vyřešilo Cagliari otázku nového trenéra. Italský klub včera potvrdil odvolání českého kouče Zdeňka Zemana, jehož na lavičce nahradí Gianfranco Zola...

"Vítej doma, Gianfranco," přivítal klub zpět svého někdejšího hráče.

Zola v minulosti hrával za Chelsea, Parmu nebo Neapol a dvě sezony strávil právě v Cagliari. Jako kormidelník už působil u italské reprezentace do 21 let, West Hamu a Watfordu, nových povinností se ujme 28. prosince a jeho asistentem bude další někdejší italský útočník Pierluigi Casiraghi. 

Cagliari bude na jaře bojovat o záchranu v Serii A, do této chvíle nasbíralo v šestnácti zápasech jenom dvanáct bodů a v tabulce je třetí od konce. 

Zeman vydržel v Cagliari jenom šest měsíců. Vedení vedle Zoly usilovalo rovněž o Waltera Zengu, který toto angažmá odmítl. 

 

Zeman je opět bez práce, Cagliari potvrdilo jeho odvolání

23.12.2014 12:28 - Aktuality

Zdeněk Zeman (©flickr.com)
 

Zdeněk Zeman končí působení u kormidla dalšího italského klubu. Zkušený český trenér po půl roce opouští Cagliari Calcio, sardinský celek dnes potvrdil informace médií o jeho odvolání...

"Cagliari Calcio oznamuje, že Zdeněk Zeman s okamžitou platností opustil pozici trenéra prvního týmu. Klub by trenérovi a jeho týmu chtěl poděkovat za práci odvedenou v posledních měsících," stojí v prohlášení na internetových stránkách klubu.

Cagliari pod vedením Zemana nevyhrálo v osmi ligových zápasech v řadě, celkem v šestnácti kolech získalo jenom dvanáct bodů a v tabulce je třetí od konce.

Vedení nyní hledá náhradu, nejžhavějším kandidátem je podle médií Walter Zenga.